Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cele mai bune retele CPM 2015 - 2...

Lumia 950 [Zvonuri]

Am nevoie de un cont

Pantofi barbatesti marimi mici
 Clarviziune scurta

Cont blocat Facebook

Ana Pauker

Stagefright bug Android...update ...
 problema instalare windows sp sp2

Ase/Business cu M2?

Limba alba si urata

Noua Dacia cu cutie de viteze aut...
 Blocat Port.Ro

Intrebare despre Anmeldung

Samsung s2 probleme wi-fi

Muzica canal youtube? Muzica grat...

Forumul Softpedia folosește "cookies" pentru a oferi utilizatorilor o experiență completă. Vezi detalii sau închide mesaj (x)

stafilococ acnee si multi nervi

• Please log in to reply
109 replies to this topic

haxx123

haxx123

Junior

• Grup: Members
  • ID membru: 844,477

@zjyghczk am reusit in sfarsit sa-mi fac antibiograma dintr-in cos la Cantacuzino si astazi am primit rezultatul, care a fost cum banuiam "stafilococ coaguleaza negativ prezent", la antibiograma a iesit rezistent la: penicilina, eritromicina, tetraciclina--- sensibil: oxacilina, cefuroxim, amoxacilina+acid clavulanic, imipenem, clindamicina, gentamicina, trimetoprim+sulfametoxazol, cloramfenicol, rifampicina, ciprofloxacin.
Am cerut sa-mi faca antibiograma si la ticarcilina si acid clavulanic dar normal ca nu mi-au facut si la ticarcilina...cand ma gandesc ca am luat 6 luni ca prostu roaccutane si eu in tot acest timp aveam stafilococ. Din ce am citit asa rapid acum doar gentamicina si imipenem sunt injectabile

haxx123

haxx123

Junior

• Grup: Members
  • ID membru: 844,477
Am observat ca augmentin este format din amoxacilina + acid clavulanic, am luat o saptamana augmentin(pt o masea) si nu am observat nici o imbunatatire majora, deci banuiesc ca trebuie ceva mai "tare"

Reclamă

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users