Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

pro100 program design mobila

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
V-Man

V-Man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 20.01.2006
salut. am luat programul pro100 pentru a imi construi singur un dormitor si spre mirarea mea in mai putin de 2 zile am terminat.  
intrebarea mea este daca cineva stie un program de optimizare a taieturilor, cut optimiser (e un program care aseaza fiecare bucate de pal necesara mobilierului intr-o foaie de pal mare in asa fel incat sa fie cat mai putin material). am incercat programul max cut 2 si versiunea free este destul de buna dar nu suporta decat pese paralelipipedice. nu suporta ceva rotund sau trapezoidat.  
plus programul pro100 poate exporta direct catre un cut optimiser dar max cut nu suporta asa ceva.


stie cineva un cut optimiser care sa poata primi export direct de la pro100?

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
1 - mobila nu se face virtual (in 2 zile, cat ai invatat tu sa faci dormitoare virtuale, cineva de meserie facea 3 dormitoare reale!)
2 - nu ai nevoie de rotund sau trapez pentru ca nu-ti taie nimeni asa ceva(doar daca ai tu circularul tau)... in cel mai nefericit caz... dintr-un dreptunghi poti taia un trapez sau pe rotund
3 - neavand experienta in realizarea mobilei sunt convins ca ai facut destule greseli si aberatii
4 - nu exista nici un program de optimizare pe rotund sau trapez
5 - nu nimereai sa postezi in topicurile de mobila?!?

Edited by Nero-d, 03 August 2013 - 08:12.


#3
mariusneh

mariusneh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 28.06.2007

 V-Man, on 02 august 2013 - 18:58, said:

... am luat programul pro100 pentru a imi construi singur un dormitor ...

Interesantă exprimare. Ai cumpărat o licență sau ai descărcat un program piratat?

 V-Man, on 02 august 2013 - 18:58, said:

... si spre mirarea mea in mai putin de 2 zile am terminat. ...

Felicitări. Este foarte bine că ai făcut o simulare. Lucrul acesta demonstrează că ști ce vrei dar dacă nu te ocupi cu proiectarea mobilierului, înainte de a cere sfaturi legate de optimizarea pieselor pe foile de PAL, ar fi de preferat să ceri păreri despre proiectul dormitorului. Ar fi o bună ocazie să corectezi eventualele 'scăpări' ale proiectului.

 V-Man, on 02 august 2013 - 18:58, said:

... nu suporta ceva rotund sau trapezoidat. ...

Trei exemple de programe 'nesting':
OptiNest

ProNest

Astra S-Nesting

Puțin probabil să le găsești 'crăcărite' și oricum nu-ți vor folosi absolut deloc.

 V-Man, on 02 august 2013 - 18:58, said:

... stie cineva un cut optimiser care sa poata primi export direct de la pro100?...

Nowy Rozkrój

#4
siprian

siprian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 18.10.2006
aici poti gasi programele de care ai nevoie

www.softfurniture.tk

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate