Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Explicatie vis

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#55
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 fsoare03, on 06 august 2013 - 06:06, said:

salutari!
poate cineva sa-mi explice asta?
m-am trezit dintr-un vis azi noapte, transpirat fleasca, dupa care nu ma mai lua somnul!
de la niste firimituri de paine, aruncate-n fata de nevasta-mea, am batut-o! ma rog, nu bataie d-aia sora cu moartea, ci cateva palme trase...
m-a tulburat foarte tare chestia asta, ca n-am facut-o niciodata! suntem casatoriti de peste 17 ani! ciudat este faptul ca eram la soacra-mea acasa (!?!?!), chit ca avem casa noastra! si a-nceput sa se-mbrace, zicand ca "plec la mama!" era la ma-sa acasa oricum.... anyway, apoi au inceput sa se perinde pe la usa de la intrare diferite persoane, de gen masculin, care intrau si ieseau ca la ei acasa! unul dintre ei prieten cu cumnatul meu, din liceu, care parea foarte familiar acolo...
nu stiu ce sa zic!
voi?
Deci: firmiturile alea ii semn de indoiala a increderii, ori tu ai mintit pe cineva si ai sperat sa fi crezut, ori te-a mintit cineva cu ceva si tu ai crezut dar subconstientul tau si-a dat seama ca acel cineva te minte si ti-a dat un semnal de alarma.
Daca ai copii mai mari, cred ca e timpul sa cercetezi mai amanuntit ce fac, daca nu ai copii, atunci un prieten sau cineva te-a mintit in legatura cu ceva important. Esti genul care pune mare pret pe incredere, vezi ce lucruri importante se intampla in viata ta si reverifica informatiile primite. Sotia si restul informatiilor arata ca firmituriile alea (minciuna) se "desfasoara" intr-un mediu sau intr-un grup sau intr-o situatie foarte importanta pentru tine.

 rola_ocb, on 06 august 2013 - 10:16, said:

eu am un vis si mai ciudat dar cam explicabil avand in vedere ca sunt pescar Posted Image , am visat ca eram in sun plaza si cautam un magazin, m-am urcat cu un lift si eram singur in el pe la etajul 4 din 10 (wtf?), cand deodata s-a blocat liftul si am inceput sa cad in gol, dupa ce am cazut toate 4 etajele am ajuns cu liftul intr-un tunel care se continua pe sub pamant (wtf?), apoi dupa cateva sute de metri de mers underground, sunt aruncat cu tot cu lift dintr-un canal de la marginea dambovitei si cad in apa Posted Image , liftul are usile rupte dar eu n-am patit nimic, asa ca ies si ma urc pe o teava groasa care trece prin apa de la un mal la celalalt si ma uit la 2 copii care pescuiesc obleti de pe mal, si in jurul tevii vad o gramada de obleti, dupa asta, habar n-am cum dar ma trezesc cu o lanseta in mana si incep sa pescuiesc la jig dupa biban dar prind tot obleti Posted Image si cam asta e ca dup-aia m-am trezit, sunt 99% sigur ca am visat chestii din trecut dar totusi sunt curios ce alta explicatie paranormala ar putea avea Posted Image
Ce sunt aia obleti? In fine, ai acest vis si sunt sigur ca si altele de genu, deoarece in timp ce pescuiesti, te fura gandul aiurea, iti creeaza emotii, subconstientul le "inregistreaza" si noaptea visezi "trairile". Din punct de vedere paranormal, pot sa iti zic ca ai un suflet aventurier dar din cauza varstei sau a felului tau de-a fi, sau a circumstantelor din viata ta, nu poti pleca / participa sau face lucruri pe care ai vrea tu sa le faci. Ai avut tu o patanie ceva in trecut care si-a lasat amprenta asupra sufletului tau si mai vrei inca o data dar din nu stiu ce cauza nu se mai poate, nu mai ai posibilitatea sa retraiesti acel ceva...

 Christie2, on 06 august 2013 - 13:23, said:

Bussines_style, ai treabaPosted Image
OMG! Cum de sa ajuns la asta? Daca fac si aici 23 de pagini imi deschid cabinet Posted Image cine stie Posted Image

 danutz96, on 06 august 2013 - 13:33, said:

Am si eu o intrebare: de ce atunci cand adorm la inceput, am un vis de 2-3 secunde in care cad in gol, apoi ma trezesc.
Este enervant!!!
Inainte sa te bagi in pat, bea un pahar cu apa, chiar si fortat. Efect garantat din prima seara Posted Image
Daca se intampla des, este din cauza ca ai "trairi" intense si de scurta durata, inconstient. Un pahar cu apa inainte si vise placute.

 Puferiu, on 06 august 2013 - 23:18, said:

Am un vis, şi anume că într-o bună zi această naţiune se va ridica şi va trăi conform adevăratului sens al credinţelor sale: acest adevăr este de la sine înţeles pentru noi: toţi oamenii sunt egali.
Am un vis, că într-o bună zi fiecare vale se va înălţa şi fiecare munte se va apleca. Locurile cu gropi vor fi netezite, la fel şi cele denivelate. Iar splendoarea lui Dumnezeu ni se va revela, ca tot ce e din carne să o vadă.
Această credinţă mă va motiva să scot din muntele disperării o piatră a speranţei. Această credinţă ne va motiva să transformăm inechităţile exagerate din sânul naţiunii noastre într-o minunată simfonie a fraternităţii.
Această credinţă ne va motiva să lucrăm împreună, să ne rugăm împreună, să luptăm împreună, să mergem împreună la închisoare, să ne ridicăm împreună pentru cauza libertăţii, în conştiinţa că într-o buna zi vom fi liberi. Aceea va fi ziua în care toţi copiii lui Dumnezeu vor da un nou înţeles acestui cântec: “Ţara mea, Ţară a Libertăţii, aşa cânt eu. Ţară în care au murit strămoşii mei, mândria pelerinilor, de pe toţi munţii răsună libertatea. Autor: Martin Luther King Posted Image hmmm...avem aceleasi gusturi Posted Image

Va rog cei care au postat si cei care o sa mai posteze sa revina cu un coment in care sa explicati daca am avut sau nu dreptate indiferent de situatie.

Edited by Business_style, 08 August 2013 - 02:24.


#56
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

 taosil, on 31 iulie 2013 - 07:45, said:

Neata,

Am avut un vis straniu .. am visat ca imi batea la usa, la apartamentul meu, o fata tanara ( 4-5 anisori ), si ma psst-ia. Cand am deschis usa se uita nervoasa la mine, si mi-ai zis ceva, dar nu am inteles ce.

Asta ii primul vis care il tin minte, dupa multi ani , de vreo 15 ani  nu retin ce am visat.

Ceva ideei ce inseamna? poate putina caterinca ?Posted Image
poate facea pipi pe ea ...

#57
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
da .. e o practica normala ca o fetita de 4-5 ani sa bata la usa la un necunoscut cand vrea sa faca pipi ..

#58
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

 Business_style, on 08 august 2013 - 02:23, said:

Ce sunt aia obleti? In fine, ai acest vis si sunt sigur ca si altele de genu, deoarece in timp ce pescuiesti, te fura gandul aiurea, iti creeaza emotii, subconstientul le "inregistreaza" si noaptea visezi "trairile". Din punct de vedere paranormal, pot sa iti zic ca ai un suflet aventurier dar din cauza varstei sau a felului tau de-a fi, sau a circumstantelor din viata ta, nu poti pleca / participa sau face lucruri pe care ai vrea tu sa le faci. Ai avut tu o patanie ceva in trecut care si-a lasat amprenta asupra sufletului tau si mai vrei inca o data dar din nu stiu ce cauza nu se mai poate, nu mai ai posibilitatea sa retraiesti acel ceva...

Esti bun Posted Image ai avut dreptate cu tot ce ai zis, chiar sunt o fire foarte aventuriera dar din cauza felului meu de a fi (cam delasator) si alte chestii din viata personala (job, familie, etc) nu pot sa fac tot ce as vrea...  oricum sa stii ca daca ai deschide un thread special pentru chestii de genul cred ca te-ar cauta toti sa le rezolvi misterele existentiale Posted Image

Obletii sunt niste pestisori mici si argintii care traiesc de obicei in rauri

[ http://www.carligul.ro/UD/20080904/6cea8a0a735d2f28831ec1b79e07b84c.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#59
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 GoldMasters, on 05 august 2013 - 17:29, said:

Ceva e ciudat in vise.Chiar daca esti de 1 secunda in acea lume,stii foarte bine care e scopul tau si ce trebuie sa faci.Am visat si eu de foarte multe ori,chiestii gen : sunt urmarit de niste necunoscuti prin zone destul de izolate.Alerg alerg,pana dau de o fundatura,vad foarte clar cum vin necunoscutii spre mine..si deodata ma trezesc.Mai visez de multe ori lucruri normale,un fel de secventa dintr-o zi normala.Cateodata fug de ceva sau de cineva pe niste scari dintr-o cladire.Mentionez ca mai visez de multe ori "caderea in gol".Mai multe detalii nu stiu,visez..dar retin foarte rar !
Nu este nimic ciudat in vise, faptul ca tu sti intr-o secunda "scopul" este foarte normal. Aici este vorba despre viteza gandului. Cand cineva iti pune o intrebare al carei raspuns deja il sti, iti ia 10 milisecunde, deci mai putin de o secunda sa iti dai seama ca deja sti raspunsul raspunsul, si deja in gand (in acele 10 milisecunde) tu deja sti cum sa il explici atunci cand o sa vorbesti, doar ca iti ia cam 3-4 secunde sa il rostesti (vorbind in general).
In concluzie, viteza gandului este spectaculoasa cand vine vorba de procesare. Deci cum adormi, subconstientul tau deja stie ce o sa visezi in 10 milisecunde. Si sa nu crezi ca visezi toata noaptea (chiar daca asa ai tu impresia), un vis tine in medie 5 minute (dpdvs).
Trecand la interpretare:
Faptul ca fugi de necunoscuti prin zone izolate denota faptul ca subconstientul tau  este foarte confuz, in mintea ta nu ai un raft unde gandurile sa stea asezate pe criterii, practic este o harababura totala in capul tau atunci cand esti constient / treaz (si nu stiu daca tu esti constient de asta). In momentul in care tu adormi, practic subconstientul tau se straduieste sa puna totul in ordine, pe acele rafturi, si fiind foarte "mult de munca" cumva "clacheaza" si te trezesti mai mult ca sigur cu inima batandu-ti repede si cel mai probabil dimineata nu te trezesti complet odihnit chiar de dormi si 10 ore.
Sfatul meu: apuca-te si fa-ti ordine in viata, in sensul ca tu sti ce vrei sa faci pe viitor, sti ce pasi ai de urmat sau ce actiuni necesita, dar nu sti clar cu ce sa incepi, nu sti ordinea si nu sti prioritatile (desi tu poate ai impresia ca sti). Scrie pe un carnetel sau undeva ce urmeaza sa faci (planuri de viitor pe care le sti deja) si ai sa vezi ca nu iti "curge" informatia asa cum credeai tu, in schimb cu acest exercitiu iti faci ordine in ganduri si nu o sa mai ai astfel de vise. Pe scurt, inceteaza sa te mai gandesti la 10 lucruri deodata. Arunca un ochi si aici.
"Cateodata fug de ceva sau de cineva pe niste scari dintr-o cladire"
Aici nu ii nimic paranormal dar in schimb te intreb: fumezi?
Daca fumezi incearca sa nu mai fumezi cu minim o ora inainte de a te pune in pat. Iar daca nu fumezi, nu strica sa iti faci un control la plamani sau la toate caile respiratorii. Tu fugi prea mult in visele tale, si mai ales pe scari intr-o cladire (incinta inchisa), fapt care denota ca in timp ce tu dormi, plamanii tai se "chinuie" sa faca rost de aer, astfel marind bataia inimii, crescand pulsul si automat ai vise in care tu fugi (depui efort fizic). Daca nu fumezi si se intampla des sa visezi ca fugi, atunci un control la caile respiratorii e mai mult decat indicat.
Cat despre visele cu cazutu in gol, nu ai scris multe detalii, dar la fel iti recomand un pahar cu apa (nu suc sau minerale) inainte sa dormi.

In general:
Poate ca unii va asteptati sa va zic viitorul, dar nu toate visele arata viitorul, unele arata trecutul, altele sunt un semnal de alarma din partea subconstientului, altele sunt o oglindire a trairilor voastre emotionale si altele reflecta chiar boli fizice reale. De asemenea mai sunt vise "random" fara importanta, mai mult o oglindire a fanteziei subconstientului vostru.
De asemenea luati in calcul de fiecare data ca nu sunt medic, nici psihiatru, nici ghicitor, nici etc. ci pur si simplu sunt pasionat / obsedat de psihologie comportamentala si poate cumva, cred ca am un mic "dar" de-a "citi" visele, si in mare parte am avut dreptate.

Edited by Business_style, 09 August 2013 - 00:44.


#60
Christie2

Christie2

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,203
  • Înscris: 01.08.2013
Dar cand visezi ca te urmaresc animale salbatice, in special lei si ursi ce inseamna? Eu in general stiu sa-mi interpretez visele, sunt legate de anumite intamplari sau dorinte pe care numai eu le stiu dar astea sunt mai din copilarie si nu stiu la ce s-ar putea referi. Poate ca nu te simti adaptat in mediul de origine.

Edited by Christie2, 09 August 2013 - 07:10.


#61
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

 Business_style, on 09 august 2013 - 00:33, said:

Nu este nimic ciudat in vise, faptul ca tu sti intr-o secunda "scopul" este foarte normal. Aici este vorba despre viteza gandului. Cand cineva iti pune o intrebare al carei raspuns deja il sti, iti ia 10 milisecunde, deci mai putin de o secunda sa iti dai seama ca deja sti raspunsul raspunsul, si deja in gand (in acele 10 milisecunde) tu deja sti cum sa il explici atunci cand o sa vorbesti, doar ca iti ia cam 3-4 secunde sa il rostesti (vorbind in general).
In concluzie, viteza gandului este spectaculoasa cand vine vorba de procesare. Deci cum adormi, subconstientul tau deja stie ce o sa visezi in 10 milisecunde. Si sa nu crezi ca visezi toata noaptea (chiar daca asa ai tu impresia), un vis tine in medie 5 minute (dpdvs).
Trecand la interpretare:
Faptul ca fugi de necunoscuti prin zone izolate denota faptul ca subconstientul tau  este foarte confuz, in mintea ta nu ai un raft unde gandurile sa stea asezate pe criterii, practic este o harababura totala in capul tau atunci cand esti constient / treaz (si nu stiu daca tu esti constient de asta). In momentul in care tu adormi, practic subconstientul tau se straduieste sa puna totul in ordine, pe acele rafturi, si fiind foarte "mult de munca" cumva "clacheaza" si te trezesti mai mult ca sigur cu inima batandu-ti repede si cel mai probabil dimineata nu te trezesti complet odihnit chiar de dormi si 10 ore.
Sfatul meu: apuca-te si fa-ti ordine in viata, in sensul ca tu sti ce vrei sa faci pe viitor, sti ce pasi ai de urmat sau ce actiuni necesita, dar nu sti clar cu ce sa incepi, nu sti ordinea si nu sti prioritatile (desi tu poate ai impresia ca sti). Scrie pe un carnetel sau undeva ce urmeaza sa faci (planuri de viitor pe care le sti deja) si ai sa vezi ca nu iti "curge" informatia asa cum credeai tu, in schimb cu acest exercitiu iti faci ordine in ganduri si nu o sa mai ai astfel de vise. Pe scurt, inceteaza sa te mai gandesti la 10 lucruri deodata. Arunca un ochi si aici.
"Cateodata fug de ceva sau de cineva pe niste scari dintr-o cladire"
Aici nu ii nimic paranormal dar in schimb te intreb: fumezi?
Daca fumezi incearca sa nu mai fumezi cu minim o ora inainte de a te pune in pat. Iar daca nu fumezi, nu strica sa iti faci un control la plamani sau la toate caile respiratorii. Tu fugi prea mult in visele tale, si mai ales pe scari intr-o cladire (incinta inchisa), fapt care denota ca in timp ce tu dormi, plamanii tai se "chinuie" sa faca rost de aer, astfel marind bataia inimii, crescand pulsul si automat ai vise in care tu fugi (depui efort fizic). Daca nu fumezi si se intampla des sa visezi ca fugi, atunci un control la caile respiratorii e mai mult decat indicat.
Cat despre visele cu cazutu in gol, nu ai scris multe detalii, dar la fel iti recomand un pahar cu apa (nu suc sau minerale) inainte sa dormi.

In general:
Poate ca unii va asteptati sa va zic viitorul, dar nu toate visele arata viitorul, unele arata trecutul, altele sunt un semnal de alarma din partea subconstientului, altele sunt o oglindire a trairilor voastre emotionale si altele reflecta chiar boli fizice reale. De asemenea mai sunt vise "random" fara importanta, mai mult o oglindire a fanteziei subconstientului vostru.
De asemenea luati in calcul de fiecare data ca nu sunt medic, nici psihiatru, nici ghicitor, nici etc. ci pur si simplu sunt pasionat / obsedat de psihologie comportamentala si poate cumva, cred ca am un mic "dar" de-a "citi" visele, si in mare parte am avut dreptate.

Da,ai avut dreptate in totalitate la prima parte.Sunt foarte aiurit si nu prea stiu ce sa fac primadata etc,dar nu am probleme cu plamanii cant la instrument de suflat.

#62
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 GoldMasters, on 09 august 2013 - 11:30, said:

Da,ai avut dreptate in totalitate la prima parte.Sunt foarte aiurit si nu prea stiu ce sa fac primadata etc,dar nu am probleme cu plamanii cant la instrument de suflat.
Atunci se explica, daca nu ai probleme cu plamanii, faptul ca tu canti la instrument de suflat iti solicita plamanii iar peste noapte acestia se refac, de unde si visele in care fugi. Se stie ca, corpul se vindeca mai mult si mai repede atunci cand este in stare de repaus. Faptul ca tu nu simti ca un anumit organ "lucreaza" pe timp de noapte, asta nu inseamna ca, creierul nu stie, imi dau si eu cu presupusu :)
Oricum, ma bucur ca am "nimerit-o" mersi ca ai revenit cu feedback-ul.

#63
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

 Business_style, on 09 august 2013 - 12:13, said:


Atunci se explica, daca nu ai probleme cu plamanii, faptul ca tu canti la instrument de suflat iti solicita plamanii iar peste noapte acestia se refac, de unde si visele in care fugi. Se stie ca, corpul se vindeca mai mult si mai repede atunci cand este in stare de repaus. Faptul ca tu nu simti ca un anumit organ "lucreaza" pe timp de noapte, asta nu inseamna ca, creierul nu stie, imi dau si eu cu presupusu :)
Oricum, ma bucur ca am "nimerit-o" mersi ca ai revenit cu feedback-ul.

Wow,visele astea se repetau mereu in timpul scolii,respectiv cand studiam.Acum,ca numai studiez numai am niciun vis de genul,pura coincidenta?Apropo,de unde stii toate aceste lucruri

#64
burn_day

burn_day

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 420
  • Înscris: 01.08.2012

 GoldMasters, on 09 august 2013 - 12:33, said:

Wow,visele astea se repetau mereu in timpul scolii,respectiv cand studiam.Acum,ca numai studiez numai am niciun vis de genul,pura coincidenta?Apropo,de unde stii toate aceste lucruri

Din desenele animate de pe jetix.
De ce nu citeşti puţin  mai sus? A mai fost întrebat.

#65
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 Christie2, on 09 august 2013 - 07:01, said:

Dar cand visezi ca te urmaresc animale salbatice, in special lei si ursi ce inseamna? Eu in general stiu sa-mi interpretez visele, sunt legate de anumite intamplari sau dorinte pe care numai eu le stiu dar astea sunt mai din copilarie si nu stiu la ce s-ar putea referi. Poate ca nu te simti adaptat in mediul de origine.

Daca visezi des animale salbatice lei si ursi...inseamna ca ai o dorinta acerba de a avea putere. Posibil sa ai in familie sau ai vazut in alt mediu oameni influenti, puternici dintr-un anumit punct de vedere. Tie ti-a placut, ai ramas impresionat/a de felul acela de a fi (nu neaparat constient/a) si vrei sa fi / ajungi si tu in pozitia respectiva.
Fara sa te jignesc, imi incerc norocul sa zic ca esti o persoana care fuge / lupta pentru putere si esti si egoist/a :) no offence intendet .
Iti zic asta in contextul ca tu visezi animale mari in dimensiune, puternice, animale care impun o anumita autoritate in fata altor animale.
Daca visai niste furnici (creierul le asociaza cu munca / harnicia) atunci erai buna de gospodina :) dar nu...tu vrei un scaun la europarlamentare :)

 GoldMasters, on 09 august 2013 - 12:33, said:

Wow,visele astea se repetau mereu in timpul scolii,respectiv cand studiam.Acum,ca numai studiez numai am niciun vis de genul,pura coincidenta?Apropo,de unde stii toate aceste lucruri
Tu nu ai specificat ce varsta ai sau cand ai avut aceste vise sau daca le mai ai, fapt pentru care eu am interpretat visul la modul general, e treaba ta sa il adaptezi perioadei respective.
De unde stiu toate astea...pai Sf Petru imi este dator cu niste favoruri si ii mai dau din cand in cand cate un PM si-l mai intreb diverse :)
Am scris mai sus: cateva cunostinte de psihologie comportamentala si posibil un mic dar divin de a interpreta :)
Hai mai oameni, sariti cu vise pe-aici ca poate ii iau fata la Mama Omida :) si imi deschid un cabinet :) eu deja m-am tuns in asteptarea celor de la OTV :)

#66
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
dude u really got skills, ar trebui sa faci aste pe bani .. esti tare :)

btw .. daca nu visezi deloc cu ani, inseamna ceva? pana la visul cu copila .. nu am mai visat de 5-6 ani .. inseamna ceva ?

#67
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

 taosil, on 09 august 2013 - 19:23, said:

dude u really got skills, ar trebui sa faci aste pe bani .. esti tare Posted Image

btw .. daca nu visezi deloc cu ani, inseamna ceva? pana la visul cu copila .. nu am mai visat de 5-6 ani .. inseamna ceva ?

Nici nu visez,mai alers vara.Poate din cauza oboseli,ma culc tarziu 1:30-2:00 noaptea

#68
Christie2

Christie2

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,203
  • Înscris: 01.08.2013
Posted Image

 Business_style, on 09 august 2013 - 18:16, said:

Daca visezi des animale salbatice lei si ursi...inseamna ca ai o dorinta acerba de a avea putere. Posibil sa ai in familie sau ai vazut in alt mediu oameni influenti, puternici dintr-un anumit punct de vedere. Tie ti-a placut, ai ramas impresionat/a de felul acela de a fi (nu neaparat constient/a) si vrei sa fi / ajungi si tu in pozitia respectiva.
Fara sa te jignesc, imi incerc norocul sa zic ca esti o persoana care fuge / lupta pentru putere si esti si egoist/a Posted Image no offence intendet .
Iti zic asta in contextul ca tu visezi animale mari in dimensiune, puternice, animale care impun o anumita autoritate in fata altor animale.
Daca visai niste furnici (creierul le asociaza cu munca / harnicia) atunci erai buna de gospodina Posted Image dar nu...tu vrei un scaun la europarlamentare Posted Image
Pe bune, esti tare...Posted Image


Nu stiu cat are legatura cu visul ce mi-ai spus, fiindca asa cum am precizat , visele astea le aveam in copilarie, acum 20 de ani poate si eu fugeam de animalele respective, nu dupa ele...cat are cu intuitia ta. Extraordinar, sincer...chiar am avut in preajma mult timp oameni pe care i-am perceput ca puternici si pe care i-am luat drept model, si nu ma multumesc cu putin, o viata de furnica gospodina e cosmarul meu, Nu m-am gandit chiar la un scaun de europarlamentar dar sunt un om ambitios, cred ca multi sunt asa si intr-adevar nu sunt "buna de gospodina".Posted Image Daca asta inseamna egoism, putin imi pasa...M-ai impresionat.Posted Image

Edited by Christie2, 09 August 2013 - 19:55.


#69
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 taosil, on 09 august 2013 - 19:23, said:

dude u really got skills, ar trebui sa faci aste pe bani .. esti tare Posted Image

btw .. daca nu visezi deloc cu ani, inseamna ceva? pana la visul cu copila .. nu am mai visat de 5-6 ani .. inseamna ceva ?
Mersi, eh, daca ajung la 10 pagini...mi-am descoperit vocatia :) glumeam...
Si nu, nu inseamna nimic daca nu visezi, dar este si foarte posibil sa visezi des dar sa nici nu iti aduci aminte deloc.
Subconstientul tine minte doar acele vise care au avut o oarecare semnificatie pentru tine, sau daca in timpul visului ai "trait" niste emotii puternice (pozitive sau negative).
La fel, subconstientul nu memoreaza lucruri inutile, nu iti incarca memoria inutil. Iti dai seama ca daca ar memora orice lucru fara sa vrei, te-as cumpara ca si PC :)
Ce sa mai zic, ma bucur ca v-am "ajutat" .

 Christie2, on 09 august 2013 - 19:53, said:

Posted Image
Pe bune, esti tare...Posted Image


Nu stiu cat are legatura cu visul ce mi-ai spus, fiindca asa cum am precizat , visele astea le aveam in copilarie, acum 20 de ani poate si eu fugeam de animalele respective, nu dupa ele...cat are cu intuitia ta. Extraordinar, sincer...chiar am avut in preajma mult timp oameni pe care i-am perceput ca puternici si pe care i-am luat drept model, si nu ma multumesc cu putin, o viata de furnica gospodina e cosmarul meu, Nu m-am gandit chiar la un scaun de europarlamentar dar sunt un om ambitios, cred ca multi sunt asa si intr-adevar nu sunt "buna de gospodina".Posted Image Daca asta inseamna egoism, putin imi pasa...M-ai impresionat.Posted Image
Ma bucur :)

#70
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Business,e chiar interesant ce faci tu.Am o intrebare,crezi in lucruri paranormale,ai avut parte de asa ceva ? Dar in fantome si chiestii de genul ?

#71
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 GoldMasters, on 09 august 2013 - 20:29, said:

Business,e chiar interesant ce faci tu.Am o intrebare,crezi in lucruri paranormale,ai avut parte de asa ceva ? Dar in fantome si chiestii de genul ?
Cred in lucruri paranormale, am si avut parte de o groaza. Nu cred in fantome dar cred in spirite si forte supranaturale.
Cateva exemple (desi cred ca le-am mai scris), cand eram mai mic si ma enervam crapau paharele / oglinzile din jurul meu sau se miscau lucruri in sensul ca, sarea oala de pe mijlocul plitei pe jos (mama a chemat popa), sau la fel daca ma enerva cineva ma lua instant o durere de cap si nu mai puteam deschide gura, ramaneam cu privirea atintita la acea persoana si in cateva secunde persoana in cauza lesina sau ii curgea sange din nas sau se impiedica, etc. am patit-o cu vecinii si cativa profesori la scoala. Iar la tot ce am zis au existat martori (care inca au impresia ca sunt posedat). Desi sunt lucruri foarte interesante, din pacate nu am stiut la cine sa apelez ca sa ma invete sa le pot dezvolta si controla. Desi eu eram entuziasmat ca posed astfel de daruri, parintii / familia au incercat sa le suprime prin a ma duce la biserici, nu imi dadeau voie sa vorbesc despre ele sau sa pun intrebari, etc (si am crescut la tara, unde pana la 15 ani eu nu am stiut ce e ala internet). Am auzit o discutie odata in care bunica povestea unui preot ca bunica ei (cred) avea astfel de daruri si in trecut veneau oameni de peste tot la ea si probabil de acolo mi se trage, dar la cate povesti spune bunica...
Oricum, in timp, au reusit sa ma faca cuminte, dar cu toate astea subiectul este interzis si astazi.
Cat despre spirite...am fost la o inmormantare a unui vecin, el tot venea pe la noi si lua rumegus pentru animale (noi aveam firma de debitat lemn), in fine, a doua zi de la inmormantare pe la amiaza eram pe-afara si l-am vazut cum incarca rumegus in saci (am uitat complet ca murise), am mers la el, l-am salutat si ma rugat ca atunci cand o vad pe sotia lui sa ii zic ca el a zis ca ii pare rau si spera sa il ierte (aveam vreo 9 ani ), am mers in casa , mi-am vazut de treaba iar seara am tresarit dintr-o data de parca iesisem din coma (la masa cu toti) ca nea Mihai e mort, tocmai imi adusesem aminte ca am fost la inmormantarea lui, le-am explicat parintilor intamplarea si iara a inceput biserici si sfintiri prin casa, dar totusi mama cand a vazut-o pe sotia lui Mihai i-a zis intamplarea, iar femeia a izbucnit in plans pentru ca stia despre ce e vorba (eu nici acum nu stiu)...Oricum, intamplari au fost multe, au fost si multi martori implicati, dar lumea daca vede ca esti diferit te da la o parte, se tem, cred ca esti posedat,in fine...mentalitate "batraneasca" unde la sate toata lumea ii credincioasa si astfel de fapte sunt catalogate diavolesti.
Momentan imi mai visez viitorul din cand in cand, si pot sa imi dau seama cumva de viata unei persoane doar uitandu-ma in ochii ei (pot "vedea" daca are vreo durere sufleteasca, daca e suparata chit ca zambeste, si cumva pot vedea si in ce directie se indreapta spre viitor). Nu am o viziune :video" in fata ochilor ca in filme, dar cumva curg din gura mea cuvinte de nu stiu cine le-a procesat. Sa nu crede-ti ca e "cool" tot ce mi sa intamplat deoarece au fost lucruri in care a fost implicata si moartea unor oameni si uneori salvarea vietii lor.
In liceu imi doream sa fiu cu o fata care era combinata cu unu si m-am gandit ca m-as putea combina doar daca ala ar muri (nu stiu de ce), in scurt timp ala a murit in accident de masina.
Stateam odata in gara si asteptam trenul, si mama unui coleg de scoala ma rugat sa o ajut cu bagajele cand apare trenul, cum am pus mana pe bagaje i-am spus din senin ca sa nu ia nici o ocazie ca o sa aibe accident si o sa moara, a doua zi la scoala am aflat ca a murit mama colegului in accident...si multe altele...inca ma simt vinovat indirect de multe...
Acum ca sunt mai matur, inteleg ca exista niste "forte" sau energii, dar daca nu sti cum sa le controlezi, ajungi sa iti rogi moartea, si este mult mai bine sa fie suprimate.

#72
Christie2

Christie2

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,203
  • Înscris: 01.08.2013
Ma bucur ca ai impartasit cu noi toate astea.
Cred ca e un dar de la Dumnezeu si nu ar trebui suprmat, doar folosit intr-o directie buna. Posibil ca e transmis ereditar.
Nu cred ca ai de ce sa te simti vinovat, de exemplu faza ca a murit prietenul fetei de care iti placea tie nu cred ca are legatura cu tine, tu doar ai presimtit acest lucru, nu l-ai provocat. Moartea omului e scrisa undeva. Asa era si Parintele Arsenie Boca, de exemplu si mai sunt multi, cum era si cel care ti-a spus tie niste lucruri, si ei ar fi trebuit sa-si suprime darurile? Nu cred.Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate