Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Instalare Windows 8..o problema

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
MihaiRO1

MihaiRO1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2011
Salut .Cand incerc sa instalez win8 cu o img iso,dupa ce se incarca logo-ul de la win8 cu fereastra albastra,se incarca ceva si dupa imi arata o fereastra Microsoft deployment toolkit ,in care imi zice sa pun user parola si domeniu.Intrebarea mea este de unde iau toate aceste date.
Multam>)

#2
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,664
  • Înscris: 05.02.2012
Vezi ca cd-ul vine cu un "manual" , gasesti acolo si licenta si tot ce ai nevoie ;)

[ http://ragefaces.s3.amazonaws.com/5041f6fdae7c704ffe000001/facepalm.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Andreysc7, 28 July 2013 - 23:17.


#3
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Trebuie sa-ti creezi in prealabil un user pe site-ul www.outlook.com
si apoi folosesti acel user cand W8 iti cere datele respective.

Userul va fi de forma [email protected]

Succes!

PS. Vezi sa nu uiti parola cea noua...

Edited by dan_slack, 28 July 2013 - 23:33.


#4
yonutz2032

yonutz2032

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 02.11.2011

View PostMihaiRO1, on 28 iulie 2013 - 23:13, said:

Salut .Cand incerc sa instalez win8 cu o img iso,dupa ce se incarca logo-ul de la win8 cu fereastra albastra,se incarca ceva si dupa imi arata o fereastra Microsoft deployment toolkit ,in care imi zice sa pun user parola si domeniu.Intrebarea mea este de unde iau toate aceste date.
Multam>)
Tu vrei sa il instalezi de pe un iso?
Sa inteleg ca esti unul care vrea sa instaleze windows de pe un disk virtual?

#5
MihaiRO1

MihaiRO1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2011

View Postyonutz2032, on 29 iulie 2013 - 11:00, said:

Tu vrei sa il instalezi de pe un iso?
Sa inteleg ca esti unul care vrea sa instaleze windows de pe un disk virtual?

Nu,dupa un disc virtual.Dupa un program de bootare EasyBCD,fiindca Cd-rom-ul nu imi mai functioneaza,si cu stick-ul nu prea ma descurc.

View PostAndreysc7, on 28 iulie 2013 - 23:17, said:

Vezi ca cd-ul vine cu un "manual" , gasesti acolo si licenta si tot ce ai nevoie Posted Image

[ http://ragefaces.s3.amazonaws.com/5041f6fdae7c704ffe000001/facepalm.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Nu prietene...Nu are treaba cu ceea ce zici tu:)

#6
B1u2eyes

B1u2eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 12.10.2010
După cum ți s-a mai spus, făți cont la microsoft și astfel treci de obstacole...
Sau Posted Image tind să cred că nu ai descărcat win-ul care trebuie.... Posted Image

#7
MihaiRO1

MihaiRO1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.09.2011
As vrea sa fiu mai detaliat si sa pun niste poze,fiindca nu am reusit cu cont Microsoft.Aceste windowsuri au fost date de cei de la Ministerul Educatiei,in parteneriat cu Microsoft,deci nu cred ca au o problema,de aceea nu au dat nici cd-uri si imagini iso.

Attached Files



#8
aschiuta

aschiuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 24.06.2004
Salutare la toata lumea.

Am achizitionat si eu o licenta windows 8 pro VUP in limba romana. In acest moment detin un laptop cu windows 7 home premium 64 biti. Intrebarea mea este urmatoarea :
Laptop-ul va suferi cateva modificari majore inainte de instalarea noului sistem de operare ( 8 gb ram, SSD 120 GB + hdd 500 gb ) .
Vreau sa fac un clean install al windowsului 8 pe "noul laptop". Cum trebuie sa procedez tinand cont ca aceasta este o licenta de upgrade. Cum pot sa-mi fac o imagine de WIN8 PRO pentru viitor cand voi aveam nevoie de reinstal de win sa mearga treaba si mai repede, eventual sa pun imaginea pe un stick deoarece voi renunta la unitatea optica si voi monta HDD-ul in locul ei.
  Alta intrebare se refera la licenta WIN 8 limba romana. O pot transforma in engleza in timpul instalarii sau adupa aceea? Este nevoie de cont pe hotmal sau outlook pentru instalare? gen Android care te obliga sa ai cont pe gmail.
   Intreb acuma ca sa nu ajung sa imi expun problemele la instalare.

#9
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Pana vede cineva topicul care a facut upgrade de la 7 la 8, poate asta te ajuta: http://windows.micro...de-to-windows-8

#10
aschiuta

aschiuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 24.06.2004
Rezolvat singur.
Prima instalare a dus la blocarea sistemului in urma upgrade de la microsoft.
A doua reinstalare a decurs ok, activat win 8 cu mici probleme
Ce am aflat in urma discutiei cu cei de la microsoft.

Daca detii o licenta pe 64 biti poti instala kitul de win 8 vup fara a avea sistem de operare instalat pe hdd.in cazul meu a fost excelent eu tocmai achizitionasem un ssd de 120gb.
Licenta de win 7 ramane valabila si daca nu sunt multumit de win 8 pot reinstala vechiul sistem de operare.
Concluzia este ca am in acest moment 2 licente

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate