Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Windows pe 64 bit ?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View Poststefan0947, on 26 iulie 2013 - 13:35, said:

Multumesc pentru raspunsuri .!
Am sa incerc sa pun windows'ul pe 64 de biti sa vad care e diferenta si in cateva zile revin si va spun cum se comporta !
Se va comporta normal.
Difentele sunt mici si greu observabile ... o secunda pe ici colo.

#20
rocket1982

rocket1982

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.05.2008
Pune Windows 8 x64 ..diferenta va fi destul de mare fata de win 7 64  - managerul de memorie este mult mai eficient , kernelul suporta acum multe AMD features  and extensions si il fac sa ruleze mai rapid pe sistemele cu AMD ..) cele intel sunt si ele foarte bine suportate ....
Practic am pus WIN 8 PE SISTEM amd 2.2 antic cu 2 gb de ram si functioneaza pot zice mai ok decat pe XP sau w7 x64 ...

Al doilea motiv ar fi Hyper V foarte rapid ....  fata de un Virtual Box ...
Al 3 lea ar fi  partea de suport pentru storage cu multe facilitati ....  
4 Mult mai imun la virusache decat 7 ...

#21
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,296
  • Înscris: 07.02.2003

View Postrocket1982, on 26 iulie 2013 - 14:20, said:

Pune Windows 8 x64 ..diferenta va fi destul de mare fata de win 7 64  - managerul de memorie este mult mai eficient , kernelul suporta acum multe AMD features  and extensions si il fac sa ruleze mai rapid pe sistemele cu AMD ..) cele intel sunt si ele foarte bine suportate ....
AVX suporta si win 7 sp1, ala face diferenta la unele chestii, restul e abureala. Win8 si-au luat unii la o firma de design si l-au scos ca nu prea mergea nimic corect, mai intai super greu cu share-urile supa aia suita acad 2009 in special unde au licentele, adica autocad, m3dsmax samd.

#22
chimardan

chimardan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 11.01.2008
Salut Incearca windows 7 Ultimate 32 biti iti va merge 100%bine si eu am avut pc ca al tau si am avut 7 ultimate 32 biti si cu 3 gb ram am trecut pe versiunea 64 biti si mergea mult mai bine dupa care la 3 saptamani am luat un chit de ram de 8 gb ddr3 si am ramas pe windows 7 ultimate sp1 64biti nu te sfatuiesc sa folosesti windows 8!! e foarte instabil windowsul si plus ca nu merg toate jocurile bine pe el ramai pe 7 !

#23
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
'In real life' nu vei simti nici o diferenta... sau va fi nesemnificativa.

Edited by mihaipopm8, 26 July 2013 - 15:05.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate