Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

S4 Mini sau HTC One Mini ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007

View Post-qwerty-, on 26 iulie 2013 - 19:48, said:

Optimus G este mai bun decat xperia SP S4 mini si One mini si are un pret chiar decent.
Si totusi, dintre aceste 3, numai Xperia SP e mai ieftin ca Optimus G. S4 mini va merita numai dupa ce va deveni mai ieftin ca Optimus G, iar One mini, numai dupa ce va avea un pret ori egal, ori mai mic decat Optimus G.

Edited by CTU99, 26 July 2013 - 20:00.


#56
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007

View Postspe_ripper, on 26 iulie 2013 - 19:39, said:

la SP nu stiu daca lipseste compassul....am vazut un benchmark unde arata senzorii si era prezent.
oricum stiu ce vrei sa zici....orice nu e flagship e compromis. din pacate nu ma lasa inima sa dau atatia bani pe un flagship. asa ca peste 2 ani imi voi probabil flagshipul cu un an in urma...

Cum am zis, trebuie sa mai astepti, unele firme (motorola) au mentionat ca vor sa se ocupe de piata mid-range.si asa e. Te poti uita la noile motorola droid din SUA. Acelasi hardware il au toate, varianta mini nu e mai prejoasa. Bine, la noi nu se stie daca apar, dar o sa fie altele.
Mai e si apple, dar nu se stie sigur.

Edited by Shade14, 26 July 2013 - 20:26.


#57
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Xperia ZR este interesant dar nu l-am vazut pe la "oferte". nu are rost sa astept ca asa tot timpul va aparea ceva si nu mai imi iau nimic. mi-am luat SP-ul...pt midrange e numai bun

#58
-qwerty-

-qwerty-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 26.07.2013

View PostCTU99, on 26 iulie 2013 - 19:58, said:

Si totusi, dintre aceste 3, numai Xperia SP e mai ieftin ca Optimus G. S4 mini va merita numai dupa ce va deveni mai ieftin ca Optimus G, iar One mini, numai dupa ce va avea un pret ori egal, ori mai mic decat Optimus G.

Doar cu 2 mil este mai ieftin si se merita din plin acea diferenta pentru un optimus G

Edited by -qwerty-, 27 July 2013 - 12:05.


#59
superobo

superobo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.10.2013
Dar dintre un samsung galaxy s3 si un htc one mini care la abonament au preturi asemanatoare: htc one mini 11 milioane iar samsung galaxy s3 14, ce ati alege? Am fost posesor de s3 in trecut, dar l-am innecat.. acum as vrea un telefon o idee mai mic si dupa care sa nu plang in caz de dezastru. Htc one mini pare o alegere potrivita mai ales pentru ce o sa il folosesc eu: facebook, mail, whatsapp, sms, muzica, poze. Astept parerile dumneavoastra.

#60
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012
Optimus G 1450 la liber nou mai bun decat S3 si one mini

#61
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Sau Nexus 4... Şi mai sunt variante la liber, nu merită să iei la abonament la preţul ăsta.

#62
superobo

superobo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.10.2013
Va multumesc, eu am un buget de 11 milioane totusi. Sunt un utilizator mediu: facebook, mail, whatsapp, sms. Telefonul intradevar o sa il tin, sper eu undeva la 2 ani. Asa ca vreau ceva care sa faca fata dpdv tehnologic in aceasta perioada, dar pentru ceea ce imi doresc eu de la un telefon nu cred ca e foarte greu. Inafara de htc one mini care e 10 milioane la vdf la ab, ce alte variante as mai avea?

#63
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Ar mai fi Sony Xperia S.

#64
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012
Daca nu vrei sa dai mult merge si one mini la 10 mil numai ca are memoria cam mica, da cea mai buna varianta ar fi OG

#65
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
poate iti place si gasesti si moto x

#66
Iosimir

Iosimir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.10.2006
Ce recomandare aveti acum cand pretul pt aceste 2 telefoane a scazut muult ? Caut un S4 mini sau Htc one mini.   (la mana a doua). Multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate