Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Cum îi determin pe cei de la RADET să-mi calculeze devizul și să facă debranșarea?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
AlxMAX

AlxMAX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 04.10.2007
Salut!

Doresc să montez o centrală termică și pentru asta am apelat la o firmă pentru debranșarea de la RADET (acte, proiect) și pentru instalația de gaze (proiect și montare). Totul a mers bine până acum, mai puțin o etapă. Am referatul proiectului de debranșare de la RADET semnat de toți care trebuie (vecini, asociație, experți tehnici etc) și tot ce mai am de făcut pe partea asta e să obțin devizul operațiunii, să achit și să vină echipa lor să facă debranșarea. Am mers săptămâna trecută la biroul lor din sectorul unde locuiesc dar nu vor să-mi facă devizul pe motiv că s-au schimbat directorii RADET (în București) și că s-au sistat debranșările. Azi am vorbit cu cineva, o persoană pe care n-o mai întâlnisem și mi-a spus că a reușit să obțină devizul. Persoana locuiește în alt sector. Părerea mea e că această schimbare n-ar trebui să afecteze operațiunile solicitate de clienți.

Cum pot să-i determin pe cei de la sectorul meu să-mi facă devizul?

#2
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
e un abuz major ca radet să nu te lase să RENUNŢI la un serviciu. Mulţi oameni s-au debranşat singuri, dacă au avut aprobarea asociaţiei să fie scoşi de la plată, au pus dop la conducte şi basta. Aviz de la gaze pt montarea centralei (adică proiect şi tot tacîmul) se ia, de obicei, independent de Radet (strict legal ce are o companie cu alta ? poate eu vreau să am 3 sisteme de încălzire în casă, centrală pe gaz, calorifer Radet şi calorifer electric... nicăieri în lege nu scrie că e interzis). Acu' ştiu că circulă multe variante "orale", dar citind legea CU ATENŢIE poţi găsi lucruri... neaşteptate.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate