Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...
 Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...
 

S-a lansat Indygen pentru “the smart connected generation”. Ce este, de fapt?

- - - - -
  • Please log in to reply
434 replies to this topic

#145
CosminAlecs

CosminAlecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 14.01.2011
@biogood: se pot consuma cand activezi iar membership-ul, eu sunt curios daca pot fi transformate punctele in credit dupa ce expira membership-ul sau in timp ce e activ chiar daca ai consumat din ele.

#146
zagorra

zagorra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.04.2008
@biogood, Da..punctele neconsumate se reporteaza,dar numai daca membership-ul e activ
@CosminAlecs Punctele nu se pot transforma in credit niciodata,daca vrei sa consumi doar din credit,dejactivezi membership-ul dupa prima luna si pui cat credit vrei,dar primele 500 nu ai cum sa le transformi in credit,eu asa stiu :D

#147
astateoftrance

astateoftrance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 16.09.2011
Da, se reporteaza in limita dublului creditelor Indypoints, adica pana la 1000 de puncte intr-o luna.

Quote

Cum se consumã Indypoints

La noi plãteºti un membership fee lunar sã ai access la soluþiile de comunicaþii Indygen. Din momentul în care Membership-ul Indygen devine activ ai 500 Indypoints pe care poþi sã le foloseºti cum vrei tu – intri pe net, suni sau trimiþi SMS-uri. Simpla activare a membership fee-ului, îþi dã acces gratuit în Indygen Cash ºi Indygen Skillz, inclusiv de pe smartphone-ul tãu. Traficul de internet pe mobil e free pentru aceste servicii. Indypoints din Membership se reporteazã luna urmãtoare, în cazul în care nu le consumi luna asta, astfel încât poþi avea maxim 1000 de Indypoints.

De exemplu, dacã ai  500 Indypoints ºi intri pe o paginã de net care are 0.30 MB, se scad doar 0.10 Indypoints (nu 1 Indypoint) ºi vei mai avea 499.90 Indypoints disponibile. Unitatea de taxare minimã pe internet este 10 KB (0.01 Indypoints). Apoi, dacã trimiþi alte 3 SMS-uri cãtre prieteni din alte reþele naþionale (Cosmote, Digi, Orange, Vodafone, etc), îþi rãmân 496.90 Indypoints, cãci ai consumat 3 Indypoints. Iar dacã apoi mai vorbeºti un minut cu un prieten din altã reþea naþionalã, îþi rãmân  495,90 Indypoints. Got it? Atât de simplu!

https://www.indygen....suma-indypoints

#148
psycho14

psycho14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.08.2013
Eu am primit numarul 07999ab999...numar gold la 38 de lei :D

#149
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012
am facut si eu comanda ''la plezneala'' si am primit un numar ft ft usor de tinut minte: 0799.90.60.90 Posted Image

View Postpsycho14, on 08 august 2013 - 09:31, said:

Eu am primit numarul 07999ab999...numar gold la 38 de lei Posted Image
vezi ca numarul ala nu e de aur deloc...

#150
zagorra

zagorra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.04.2008
Mai nou se poate da comanda si prin conectori Indygen prin aplicatia de pe Appstore si Google Play si vorbesti cu ei sa te intalnesti sa nu mai astepti 2 zile dupa curier..

#151
WiICKed

WiICKed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 11.05.2008
Iau si eu o cartela de indian mai mult pentru maimutoi si ca sa dau bipuri un an de zile fara sa reincarc huehuheuehueuueh

#152
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,184
  • Înscris: 07.08.2003
Am incercat acum 2 zile sa imi comand si eu o cartela dar nu mergea nimic: nici site-ul (dadea eroare), iar pe aplicatia pt Android nu raspundea nici un distribuitor !!!

#153
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View PostWiICKed, on 21 august 2013 - 16:59, said:

Iau si eu o cartela de indian mai mult pentru maimutoi si ca sa dau bipuri un an de zile fara sa reincarc huehuheuehueuueh
Ca sa dai bipuri o luna. Dupa ce iti expira membership-ul  nu mai poti suna nici macar in Indygen pana nu incarci din nou cu sapte Euro.
Practic te alegi cu o cartela blocata.
Chestia cu tarifele de 7 eurocenti in retea e o abureala facuta probabil ca sa determine lumea sa creada ca mai poti suna dupa ce expira membership-ul.

Edited by biogood, 29 August 2013 - 19:56.


#154
butterfly2421

butterfly2421

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.08.2013

View Postbiogood, on 29 august 2013 - 19:55, said:

Ca sa dai bipuri o luna. Dupa ce iti expira membership-ul  nu mai poti suna nici macar in Indygen pana nu incarci din nou cu sapte Euro.
Practic te alegi cu o cartela blocata.
Chestia cu tarifele de 7 eurocenti in retea e o abureala facuta probabil ca sa determine lumea sa creada ca mai poti suna dupa ce expira membership-ul.

" Daca ai credit, dar nu indeajuns sa iti activezi membership-ul, vorbesti la tarifele alea de 7 centi.

Iar dacă Membership ul tău nu e activ, consumi din credit la tarifele standard:
3 cenţi/ MB
7 cenţi/ minut sau SMS către prietenii din orice reţea naţională, inclusiv Indygen. (Cosmote, Digi, Orange, Vodafone etc)." sursa

#155
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Am si eu o nelamurire... membershitul poate fi dezactivat imediat dupa ce am activat SIM-ul Indygen?

#156
andratm2008

andratm2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 10.12.2008

View PostSyneweap, on 30 august 2013 - 09:52, said:

Am si eu o nelamurire... membershitul poate fi dezactivat imediat dupa ce am activat SIM-ul Indygen?

Da, suni la 300 si ceri sa ti-l scoata. Am facut asta pe cartela sorei mele, o foloseste mai mult pt net in kindle si merita la 3centi/MB.

View Postdaniel28, on 29 august 2013 - 08:32, said:

Am incercat acum 2 zile sa imi comand si eu o cartela dar nu mergea nimic: nici site-ul (dadea eroare), iar pe aplicatia pt Android nu raspundea nici un distribuitor !!!

In ce oras esti?

View PostWiICKed, on 21 august 2013 - 16:59, said:

Iau si eu o cartela de indian mai mult pentru maimutoi si ca sa dau bipuri un an de zile fara sa reincarc huehuheuehueuueh

Cred ca poti sa faci si asta:)

#157
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Mi-am luat si eu un SIM Indygen. Merita 7 euro doar pentru maimutoi. :)
Am primit numarul 0799.777.255 dar nu-l voi folosi pentru ca o sa fac portare de pe Vodafone.

#158
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006

View Postsorin83, on 18 septembrie 2013 - 16:31, said:

Mi-am luat si eu un SIM Indygen. Merita 7 euro doar pentru maimutoi. Posted Image
Am primit numarul 0799.777.255 dar nu-l voi folosi pentru ca o sa fac portare de pe Vodafone.

au dat drumul la portari ?

#159
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Da. Trebuia sa trimit un mail cu buletinul, simul vechi si cel de indygen ca sa se faca portarea. Din pacate nu stiu de ce nu s-a trimis mail-ul de pe telefon si l-am retrimis abia spre seara cand mai mult ca sigur nu l-a citit nimeni.

Am citit pe site ca daca te portezi primesti in plus inca 150 de puncte pe luna pentru primul an (deci 650 in total dupa calculele mele).
In plus mai scrie si ca ai acces gratuit si necontorizat (adica nu se consuma puncte de internet) la Zonga, serviciul de muzica de la Vodafone. Nu l-am folosit niciodata dar am intrat de curiozitate de pe PC pe el si pare interesant.

Mie unul mi se pare foarte interesanta oferta atata vreme cat incarci cu 7 euro in fiecare luna si beneficiezi de puncte (care se si raporteaza in limita a 1000 pentru luna uratoare in caz ca nu le-ai folosit).

Daca cineva vrea totusi sa-l fololoseasca fara membership mi se pare scump. Oricat de putin ai vorbi tot se termina repede creditul la tarife de 7centi/min  si de internet la 3 centi/mb nu prea ai cum sa profiti pentru ca o sa se duca rapid... In felul asta poate folosi reteaua bunica (daca nu se intinde cumva la vorba) sau cineva care vrea sa vorbeasca doar din bip-uri (daca nu ai membership-ul activ iti taxeaza si apelurile in indygen tot cu 7 centi/minut).
Cu alte cuvinte fara membership daca incarci cu 5 euro ai 71 de minute in orice retea (inclusiv indygen) sau 166 de mega ceea ce nu e chiar ceva de scris acasa. Posted ImageAttached File  WP_20130918_18_03_01_Pro.jpg   83.46K   36 downloads

#160
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Azi s-a facut portarea. In mod normal se facea acum 2 zile dar le-am spus sa astepte pana pe 20 sa fie usor de tinut minte cand expira membership-ul.
Fata care m-a preluat a fost super amabila si simpatica. E studenta si lucreaza part time facandu-si programul dupa cum vrea. Posted Image
Portarea s-a facut foarte usor (imediat ce mi-am dat seama ca nu am semnal pentru ca nu bagasem sim-ul de indigen si incercam sa ma conectez cu cel vechi de vodafone).Posted Image

Ca bila neagra nu mi-au dat cele 150 de puncte pentru portare. In urma unui mail mi-au dat 1.5 euro credit (adica mult mai putin decat 150 de puncte) si mi-au promis ca de luna viitoare voi primi punctele asa cum ar fi trebuit si acum (adica 650 puncte). Nu sunt chiar multumit dar macar baiatul cu care am vorbit si-a cerut scuze si a fost amabil.

Pe scurt de ce beneficiez in urma portarii:
-650 indipoints (1950 MB sau 650 SMS/min nationale sau orice combinatie intre ele intre ele)
-trafic necontorizat pe Zonga si abonament gratuit 3 luni (acces la ~19 milioane de cantece)
-trafic necontorizat pe portalul lor
-apeluri si SMS-uri gratuite in Indygen
-aceiasi acoperire ca la Vodafone

Interesanta si optiunea de a primi membership-ul gratis pentru o luna pentru un prieten care se alatura retelei la invitatia ta. Daca vrea deci cineva sa-si ia  Indigen si primeste invitatie de la mine eu primesc o luna gratis la membership si pe el nu-l costa nimic in plus. Doritorii sa-mi dea un mesaj cu email-ul pentru invitatie. Posted Image

Netul merge "bine". in urma unui test cu "network speed test" am 5.66 Mbps download si 0.51 upload. Cu toate astea videoclipurile 720p se incarca instant pe Youtube. Mentionez ca am avut 2 liniute din 5 la semnal in timpul testului.
Semnalul e la fel ca la Vodafone (dooh... Posted Image )
Sunt curios cum o sa mearga net-ul la metrou...

Cost controlul se poate accesa la *799# sau intrand direct pe site-ul Indygen unde iti arata in timp real cate puncte mai ai disponibile si unde ai si posibilitatea de a vedea exact pe ce le-ai folosit pe cele disparute.
Din cate mi-a zis fata care m-a asistat cu portarea in momentul de fata sunt ~2000 de utilizatori Indygen.

De Zonga inca nu pot beneficia pe telefon pentru ca nu exista deocamdata aplicatie pentru WP8 (doar pentru Android, IOS si Symbian). Cu toatea astea Zonga "ruleaza" de vis pe laptop fara nici o limitare. :)

Edited by sorin83, 20 September 2013 - 13:52.


#161
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Multumim ca ne tii la curent sorin!

View Postsorin83, on 20 septembrie 2013 - 13:48, said:

Azi s-a facut portarea.
Ca bila neagra nu mi-au dat cele 150 de puncte pentru portare. In urma unui mail mi-au dat 1.5 euro credit (adica mult mai putin decat 150 de puncte) si mi-au promis ca de luna viitoare voi primi punctele asa cum ar fi trebuit si acum (adica 650 puncte). Nu sunt chiar multumit dar macar baiatul cu care am vorbit si-a cerut scuze si a fost amabil.

Cred ca tre sa te consideri norocos pt. ca ti-au dat acel bonus pentru portare, pt. ca transferul unui numar de la o oferta la alta in cadrul aceleiasi retele nu se considera portare(am inteles ca aveai un nr. de Vodafone pe care ai activat Indy)

View Postsorin83, on 20 septembrie 2013 - 13:48, said:

Netul merge "bine". in urma unui test cu "network speed test" am 5.66 Mbps download si 0.51 upload.

Rupe . Posted Image

#162
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Nu e aceiasi "retea" cu Vodafone cel putin nu in sensul clasic. Practic e ca si cum ar cumbara en-gros niste servicii pentru care isi fac propriile planuri tarifare si le vand en-detail folosindu-le infrastructura. :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate