Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

S-a lansat Indygen pentru “the smart connected generation”. Ce este, de fapt?

- - - - -
  • Please log in to reply
434 replies to this topic

#127
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013

View Postbeavis03, on 24 iulie 2013 - 07:31, said:

vb serios... cum sa-l pun pe okazii


Pai nu-l pune, ti-l cumpar io cu 100 de lei si il vand cu 100E. Posted Image
Ti-as recomanda sa iti faci cont myvodafone ca sa fii mai credibil daca s-a "demagnetizat", pardon stricat si vrei sa o inlocuiesti ca sa iti recapeti numarul.

Edited by Vodafonee, 25 July 2013 - 00:31.


#128
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013
Sa astepte astia sa mi cumpar eu cartela de pe on - line.
Indiferent de nr usor sau nu , prefer sa mi cumpar sim uri din magazine reale,nu virtuale.

#129
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Am tot citit chestii pe site-ul Indygen, referitoare la reincarcarea cartelei, insa la stilul la care e scris, tipic Vodafone, naiba stie ce au vrut sa spuna de fapt in unele locuri. Eu nu. De exemplu

Quote

Dacă nu ai credit suficient, Membership-ul se dezactivează și continui să consumi la tarifele standard. Imediat ce reîncarci 7 euro credit în cont, Membership-ul se activează din nou.
Deci in momentul in care intru in alta luna de activitate a sim-ului cu un credit inferior de 7 eur, 4 sa spunem, si il reincarc pana fac la loc 7 euro, se reface membershipul si pot consuma din nou din punctele Indygen, sau cum?

#130
andratm2008

andratm2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 10.12.2008
De luni testez Indygen si mai am 320 unitati Indypoints. A venit repede simul prin curier (da, mi-a cerut buletinul, fix 38 lei am dat) si am numar tot asa misto: 0799xy7999.
M-am dat cat am vrut pe net, facebook la greu. De miscat se misca bine si se simte viteza, am prins 12 Mbps.
L-am folosit si sa dau cateva telefoane, astept sa isi mai ia cativa prieteni si apoi vad daca renunt la simul de frog unde netul se misca ca broasca testoasa si dau tot cam aceeasi bani pe luna.
O curiozitate: cat costa MB dupa ce consum Indypoints astea?



View Postxperia_ray, on 25 iulie 2013 - 00:35, said:

Sa astepte astia sa mi cumpar eu cartela de pe on - line.
Indiferent de nr usor sau nu , prefer sa mi cumpar sim uri din magazine reale,nu virtuale.
Cati ani ai?

#131
zagorra

zagorra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.04.2008
Din cate am inteles eu de pe site,daca ti se termina punctele inainte sa expire membership-ul, te costa 1 cent/MB, ceea ce e vis! Dupa ce expira te costa 3 centi/MB,binisor!
Mi-am comandat si eu si am primit un nr de genul 0799xxxxyz, genial chiar findca yz reprezinta ziua mea de nastere :)) Cat noroc sa ai...

#132
andratm2008

andratm2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 10.12.2008
Pana acum eu sunt mulțumit, mai am 220 unități și nu m-am simțit deloc limitat. Și-a luat și un prieten, i-a venit tot asa număr de aur 0799777ab7. A încercat cineva Skype, merge?

#133
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Merge Skype audio si video call, in general orice inseamna VoIP. Aparent nu sunt limitari de porturi sau alte magarii, ca la cartela Vodafone sau abonamente.
Ce am mai observat la acest produs Vodafone:
  • nu functioneaza self care, cand suni la *100# intoarce un mesaj stupid, 'operatiunea nu a putut fi efectuata'. Cred ca nici nu exista un asemenea serviciu intrucat nu e listat nicaieri, nici macar in TOS.
  • numarul de relatii cu clientii este 300, cu plata - 30 de centi pe apel. Nu am incercat pe acela cu 0799 intrucat pe site nu e clar daca sunt costuri de apel sau nu.
  • nu merge sa fiu sunat pe numarul Indygen de pe alte numere Vodafone portate din alte retele. Spune ca e numar nealocat, lucru care mi se pare de o stupiditate extrema.
  • nu se poate face transfer de credit
  • nu exista un meniu vocal self care ca la ceilalti, inclusiv Vodafone.
  • nu merge nici o redirectionare a apelului pentru nici una dintre situatiile de lipsa semnal sau abonatul nu raspunde, daca vrei catre alte destinatii in afara de mesageria vocala.
  • nu se poate activa, pentru ca nu exista, serviciul de mesagerie vocala, ca sa stii cine te-a sunat in cazurile in care mergi in locuri fara semnal. Cand suni la 333, numarul clasic Vodafone de mesagerie, te pune sa suni la *226, unde ti se spune ca nu e permisa apelarea numarului respectiv.
  • momentan, in oferta nu exista extraoptiuni.
Sim-urile inca se livreaza cu numere foarte frumoase sau extrem de frumoase, dupa noroc.
In concluzie o oferta buna dar cu lipsuri in anumite puncte esentiale si sensibil mai scumpa decat Young-ul concurentei.

Edited by biogood, 03 August 2013 - 21:30.


#134
zagorra

zagorra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.04.2008

View Postbiogood, on 03 august 2013 - 21:21, said:

Merge Skype audio si video call, in general orice inseamna VoIP. Aparent nu sunt limitari de porturi sau alte magarii, ca la cartela Vodafone sau abonamente.
Ce am mai observat la acest produs Vodafone:
  • nu functioneaza self care, cand suni la *100# intoarce un mesaj stupid, 'operatiunea nu a putut fi efectuata'. Cred ca nici nu exista un asemenea serviciu intrucat nu e listat nicaieri, nici macar in TOS.
  • numarul de relatii cu clientii este 300, cu plata - 30 de centi pe apel. Nu am incercat pe acela cu 0799 intrucat pe site nu e clar daca sunt costuri de apel sau nu.
  • nu merge sa fiu sunat pe numarul Indygen de pe alte numere Vodafone portate din alte retele. Spune ca e numar nealocat, lucru care mi se pare de o stupiditate extrema.
  • nu se poate face transfer de credit
  • nu exista un meniu vocal self care ca la ceilalti, inclusiv Vodafone.
  • nu merge nici o redirectionare a apelului pentru nici una dintre situatiile de lipsa semnal sau abonatul nu raspunde, daca vrei catre alte destinatii in afara de mesageria vocala.
  • nu se poate activa, pentru ca nu exista, serviciul de mesagerie vocala, ca sa stii cine te-a sunat in cazurile in care mergi in locuri fara semnal. Cand suni la 333, numarul clasic Vodafone de mesagerie, te pune sa suni la *226, unde ti se spune ca nu e permisa apelarea numarului respectiv.
  • momentan, in oferta nu exista extraoptiuni.
Sim-urile inca se livreaza cu numere foarte frumoase sau extrem de frumoase, dupa noroc.
In concluzie o oferta buna dar cu lipsuri in anumite puncte esentiale si sensibil mai scumpa decat Young-ul concurentei.

-Serviciul self care nu functioneaza deoarece nu exista asa ceva pe Indygen, exista o singura "extraoptiune" si anume membership-ul Indygen
-Cred ca este o problema cu cartela ta sau cu numarul portat care incearca sa te sune deoarece eu am fost sunat de pe un numar portat fara probleme, intra pe site-ul indygen la asistenta tehnica si descrie-le problema ta si sigur te vor ajuta,mie mi-au raspuns socant de repede la email :)
-Redirectionarea stiu ca functioneaza si se face prin niste coduri,dar nu stiu exact ce coduri..din nou asistenta tehnica te poate ajuta aici
-Mesagerie vocala nu exista in Indygen din cate stiu eu, totusi eu nu am folosit-o niciodata deoarece pe orange ma anunta ca am un mesaj nou 2 zile mai tarziu..m-am enervat si am dezactivat-o

Sper ca te ajuta cu ceva raspunsul meu :)

#135
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postzagorra, on 04 august 2013 - 21:08, said:

-Cred ca este o problema cu cartela ta sau cu numarul portat care incearca sa te sune deoarece eu am fost sunat de pe un numar portat fara probleme,
Da, cred ca a fost ceva de acest gen, cum a aparut asa a si disparut.

View Postzagorra, on 04 august 2013 - 21:08, said:

-Redirectionarea stiu ca functioneaza si se face prin niste coduri,dar nu stiu exact ce coduri..
Intre timp m-am lamurit, redirectionarea nu e disponibila pentru Indygen.

View Postzagorra, on 04 august 2013 - 21:08, said:

-Mesagerie vocala nu exista in Indygen din cate stiu eu, totusi eu nu am folosit-o niciodata deoarece pe orange ma anunta ca am un mesaj nou 2 zile mai tarziu..m-am enervat si am dezactivat-o
La Orange o tin activa pentru cazurile de lipsa acoperire (merg destul de mult in astfel de zone) si a functionat intotdeauna impecabil. O fi fost o problema pe numarul tau. In rest ai dreptate, in Indygen nu exista nici serviciul asta.
Multam de precizari.

#136
zagorra

zagorra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.04.2008
Cu placere! Eu pana acum sunt destul de multumit de cartela Indygen...si am adus si un prieten in retea,luna urmatoare e gratis:D

#137
CosminAlecs

CosminAlecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 14.01.2011
Salut, am trimis mai de mult un mail tare suparator la indygen in legatura cu ... tarifarea, n-au fost in stare sa-mi raspunda exact nici dupa o saptamana, asa ca poate stiti voi sa raspundeti.
Din cate am inteles daca incarci cu minim 7 euro primesti 500 indypoints, intrebarea este: Daca luna asta incarc cu 7 euro si nu consum toate indypoints-urile, luna viitoare dupa ce expira membership-ul ce fac?Trebuie sa incarc din nou ca sa pot vorbi?

#138
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,826
  • Înscris: 04.09.2006
Situația e cam așa:

Attached Files



#139
CosminAlecs

CosminAlecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 14.01.2011
@syneweap: nu prea inteleg ce legatura are ce ai subliniat tu cu rosu cu problema mea, totusi am gasit o rezolvare in ceea ce ai pus tu, faptul ca pot suna la numarul respectiv pentru a cere inapoi creditul.
Vreau sa iau cartela respectiva pentru cineva care nu vorbeste prea mult la telefon si tariful de 7 centi pe minut este cel mai ok gasit la prepay.

Edited by CosminAlecs, 06 August 2013 - 20:34.


#140
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,826
  • Înscris: 04.09.2006
Ma bucur! Totusi sper ca n-o sa faca (ab)uz de faptul ca si-au rezervat dreptul de a modifica perioada de valabilitate si sa ne trezim peste vreo doua luni cu o valabilitate scazuta la 60 de zile.... Posted Image Posted Image Posted Image .... nu de alta dar traim in Romania.

Edited by Syneweap, 06 August 2013 - 20:47.


#141
CosminAlecs

CosminAlecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 14.01.2011
Si care-i treaba?Sa modifice tot ce vor ei, sa mareasca si tarifele, ii folosesti pana golesti cartela iar daca-ti place numarul il portezi, daca nu adio complet.
O sa modifice ei pentru ca-s tarife ok pentru prepay iar vodafone-ul este cunoscut pentru tarifele de 20 de centi in retea ...

Edited by CosminAlecs, 06 August 2013 - 21:51.


#142
zagorra

zagorra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.04.2008
Eu nu cred ca vor modifica tarifele sau perioada de valabilitate,practic ar goni clientii,si nu vor sa faca asta. Din cate stiu eu CosminAlecs,daca reincarci cu 7 euro oricand dupa prima luna,membership-ul se reactiveaza automat,trebuie sa il dezactivezi ca sa vorbesti doar din credit. Ah..si mai era o chestie tare ca daca imi raman puncte de luna asta,le am si luna viitoare :D

#143
CosminAlecs

CosminAlecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 14.01.2011
Da dar daca nu reincarci luna viitoare si-ti raman puncte de luna trecuta ce se intampla?Sunt inutilizabile pana la urmatoarea reincarcare de 7 euro, nu?

#144
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
zagorra - stai asa ca ai spus o chestie tare interesanta. Deci, daca luna asta imi mai raman 'n' puncte neconsumate, se reporteaza luna viitoare si se pot consuma?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate