Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#9901
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Dupa ce am renuntat la Allview, am fost nevoit sa fac unul functional din doua avariate :)
Intrebare : ce sa intamplat cu forumul pittech unde erau toate rom-urile?
S-a mutat sau s-a inchis definitiv?

Edited by iulian93, 30 August 2016 - 16:19.


#9902
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postiulian93, on 30 august 2016 - 16:19, said:

Dupa ce am renuntat la Allview, am fost nevoit sa fac unul functional din doua avariate :)
Intrebare : ce sa intamplat cu forumul pittech unde erau toate rom-urile?
S-a mutat sau s-a inchis definitiv?
Eu "nu am reusit" să am cont la ei in vremea cind aveam v1 dar stiu ca sunt doua unde mai gasesti. Cu ceva timp în urma , aici.... Maxim 10 pagini http/pc si nu Tapatalk a pus cineva lincul. Unul dintre. Cele doua TR poate fi accesat prin logare facebook, daca reusesc sa iau lincul din facebook il pun aici.
In rest "subtire" pe aici, il am în Tapatalk si cind e necesar si pot mai ajut..... Mai am pe cloud 25 Gb c cred doar pt Viper v1/16 publice dar si private vipera fiind la junior le mai pastrez pe cloud....
Edit: https://www.facebook.com/TurkDevs/

Edited by yo8llx, 31 August 2016 - 00:20.


#9903
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
TurkDevs inca merge il stiu, credeam ca stie cineva ce sa intamplat cu pittech.
Stiu ca aveau in plan sa-l treaca in "dark web", acces doar o invitatie de la un membru activ. O sa incerc si cu tor cu ip de Turcia azi maine. Pacat erau niste softuri super acolo care nu-s pe turkdevs :)

Edited by iulian93, 31 August 2016 - 14:45.


#9904
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Are cineva fisierele de modem care se scriu din recovery?
Nu-s acasa si n-am acces la un PC sa le caut si mi-ar trebui.
Ms.

P.s: o sa ma apuc sa le caut pe forum, poate dau de ele.

#9905
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005
Nu cred că sunt aici dar poate dacă ai timp si "MEGA" instalat/cont să-ti transferi si apoi download. Ar trebui să fie pt sp Flash..... Tel nu mai este la mine dar a rămas în familie.
Scuze...... Uitat lincul....
Aici
https://mega.nz/#F!x...D7AYMopDaWhtV0w

View Postiulian93, on 16 septembrie 2016 - 21:17, said:

Are cineva fisierele de modem care se scriu din recovery?
Nu-s acasa si n-am acces la un PC sa le caut si mi-ar trebui.
Ms.

P.s: o sa ma apuc sa le caut pe forum, poate dau de ele.
Am pus mai jos linck mega. Bun, vezi ca si pe androidro.ro este Stock JB de fabrica, parcă acolo ai modemurile....
-----
Am uitat il ai in arhiva rar pe lincul dat....

https://mega.nz/#F!x...D7AYMopDaWhtV0w

Edited by yo8llx, 16 September 2016 - 21:44.


#9906
alin1993s

alin1993s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.05.2013
am instalat actualizarea din 2016 pe viper si pot sa spun ca nu mai are lag si se misca cum ar trebuii sa se miste tinand cond de specificatiile lui care sunt din 2013 totusi , foarte multumit dupa noul update recomand decat tot felul de custom pline de bug-uri , detin acest telefon de 2 ani iar pana acum doar bateria da semne de oboseala in rest este un telefon ok , am folosit o perioada si allview p6 pro si am fost dezamagit de el si se misca mai prost decat viper-ul cu actoalizarea asta .

#9907
sportiv2008

sportiv2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 01.01.2008
Salut.
Am cumparat un Allview Viper I caruia nu pot sa-i dau resetare generala, ca sa se starga datele fostului proprietar. Adica pot sa-i dau resetare, insa datele nu se sterg. Mentionez ca am bifat si mentiunea sa stearga cardul SD, dar nimic. Conturile, agenda si ce date mai are el raman in telefon. Practic nu se reseteaza la setarile din fabrica. Stie cineva care sa fie cauza, a mai patit cineva ca mine ?
Multumesc.

#9908
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postalin1993s, on 27 septembrie 2016 - 17:47, said:

am instalat actualizarea din 2016 pe viper si pot sa spun ca nu mai are lag si se misca cum ar trebuii sa se miste tinand cond de specificatiile lui care sunt din 2013 totusi , foarte multumit dupa noul update recomand decat tot felul de custom pline de bug-uri , detin acest telefon de 2 ani iar pana acum doar bateria da semne de oboseala in rest este un telefon ok , am folosit o perioada si allview p6 pro si am fost dezamagit de el si se misca mai prost decat viper-ul cu actoalizarea asta .
Aici este viper v1/16 sau 4 deci nu are a face cu Viper I la care difera CPU, LCD/Rezolutie inclusiv alt ROM. Căuta, vezi pe softpedia la Viper I.

View Postsportiv2008, on 09 octombrie 2016 - 10:47, said:

Salut.
Am cumparat un Allview Viper I caruia nu pot sa-i dau resetare generala, ca sa se starga datele fostului proprietar. Adica pot sa-i dau resetare, insa datele nu se sterg. Mentionez ca am bifat si mentiunea sa stearga cardul SD, dar nimic. Conturile, agenda si ce date mai are el raman in telefon. Practic nu se reseteaza la setarile din fabrica. Stie cineva care sa fie cauza, a mai patit cineva ca mine ?
Multumesc.


#9909
RedBlade

RedBlade

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.10.2016
Salut,m.am cam jucat putin cu niste custom rom-uri si am decis ca vreau sa trec pe stock rom,ma poate ajuta cineva cu un recovery stock kk?Multumesc

#9910
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View PostRedBlade, on 10 octombrie 2016 - 19:50, said:

Salut,m.am cam jucat putin cu niste custom rom-uri si am decis ca vreau sa trec pe stock rom,ma poate ajuta cineva cu un recovery stock kk?Multumesc
Ai aici tot "ce-ti doresti"
https://mega.nz/#F!0...9qbpKHICfLZD-oA
Bun, daca te-ai jucat inseamna ca NU trebuie sa-ti explic ca o sa trebuiasca a le redenumit ( stergi paranteze ) "recovery" fara alte chestii in nume fisier. Extensia nu o modifici !!!!.
Vezi ca din recovery Stock poti Instala diverse versiuni rom TOT STOCK SI NUMAI STOCK.
Atentie cu ce montezi recovery !!!!!

#9911
RedBlade

RedBlade

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.10.2016
Multumesc mult,daca montez cu mobileuncletools e ok?

#9912
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View PostRedBlade, on 10 octombrie 2016 - 20:20, said:

Multumesc mult,daca montez cu mobileuncletools e ok?
Vezi cumva MTK in acel folder ?. Nu ! Cu RASH !
Dar !!! Să nu-l lasi sa-si faca update pe magazin !!

Edited by yo8llx, 10 October 2016 - 20:48.


#9913
RedBlade

RedBlade

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.10.2016
Imi pare rau..nu sunt foarte experimentat in domeniul asta,multumesc pentru pont!

.Am pus recovery imi scrie tot sus "Android system recovery <3e>"
                                                        V1_Viper
Dar imi apare robotelul acela android si semnul exclamarii cu rosu..e ceva neinregula cu asta sau e ceva normal?

#9914
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005
Nu mai am demult vipera dar parcă dai v+ sau v- si apare meniul. E normal din cauza ca ai avut apăsat V+ & Power mai mult timp. Este in regula. Apasă , încearcă cu volum sau power apasind repede/scurt si apare meniu.
Bun recovery ( oricare ar fi cwm sau Stock ) îl poți instala si cu sp Flash. Creezi un folder de exemplu " recovery kk" iar în acesta copii scatter.txt si recovery ( aici obligatoriu să aibă la nume recovery , dacă RASH accepta orice nume sau orice cale pe sd card la sp Flash obligatoriu să aibă nume recovery căci așa este trecut în scatter si sp Flash nu-l găsește ) - vezi ca tot pe acolo gasesti două scattere , nu mai retin cu care o să meargă.... Depinde de versiunea sp Flash dar nu'i Bai le copii pe amindoua în acel folder si vezi cu (,) care nu dă eroare.
Bun.... Cu sp Flash e mai complicat poate atit timp cît există RASH .

#9915
RedBlade

RedBlade

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.10.2016
Am pus recovery si am luat updateul original de pe pagina de la allview varianta de 16 gb si cand am intrat in recovery am dat "apply update from sd card" si a scris"Install 'sdcard..
                                                                                                                                                                                                                                                                     ErrorSystem property does not match
                                                                                                                                                                                                                                                                      Instalation aborted."
Va rog,ajutati ma :( am nevoie de el maine..Multumesc

#9916
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View PostRedBlade, on 10 octombrie 2016 - 21:23, said:

Am pus recovery si am luat updateul original de pe pagina de la allview varianta de 16 gb si cand am intrat in recovery am dat "apply update from sd card" si a scris"Install 'sdcard..
                                                                                                                                                                                                                                                                     ErrorSystem property does not match
                                                                                                                                                                                                                                                                      Instalation aborted."
Va rog,ajutati ma :( am nevoie de el maine..Multumesc
Pe pagina allview ai doar două !!! . Unul este JB și al doilea este primul KK ( nu cred, sau poate mai este si pt versiunea de 4G ) . Update sunt doar OTA. Le găsești în folder DAR !!!! Atentie să nu iei de acolo unde scrie CWM - nu merge. Am spus.... Pe Stock merge Numai ROM Stock.
Bun.... După ce pui poți repune CWM fără să-i faci root doar din sp Flash. Dacă nu te deranjează root ai tot acolo kingroot.apk, faci root pui rash si apoi CWM

#9917
RedBlade

RedBlade

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.10.2016
Chestia e ca nu se mai

View Postyo8llx, on 10 octombrie 2016 - 21:33, said:

Pe pagina allview ai doar două !!! . Unul este JB și al doilea este primul KK ( nu cred, sau poate mai este si pt versiunea de 4G ) . Update sunt doar OTA. Le găsești în folder DAR !!!! Atentie să nu iei de acolo unde scrie CWM - nu merge. Am spus.... Pe Stock merge Numai ROM Stock.
Bun.... După ce pui poți repune CWM fără să-i faci root doar din sp Flash. Dacă nu te deranjează root ai tot acolo kingroot.apk, faci root pui rash si apoi CWM
Chestiae ca nu se mai booteaza...

View PostRedBlade, on 10 octombrie 2016 - 21:35, said:

Chestia e ca nu se mai
Chestiae ca nu se mai booteaza...
Am luat versiunea de 16gb kitkat

#9918
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View PostRedBlade, on 10 octombrie 2016 - 21:35, said:

Chestia e ca nu se mai
Chestiae ca nu se mai booteaza...
Scoate bateria pt 10 secunde, repune bateria si intra in recovery. Să ai copiat în rădăcină sd card un rom Stock.
????? Ai avut cumva rom de la gionee ?.... Hm.... Atunci trebuie să pui CWM si sa repui ce ai avut. Alea au altă partitionarea emmc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate