Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#9199
bogdanboby233

bogdanboby233

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 17.01.2014
Salut.  Am romul lgg3 si nu știu  o chestie ,  cum fac printscren,  am încercat  toate  combinațiile  de butoane  si nimic.

#9200
cmd

cmd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 28.06.2004
Se pot activa/dezactiva pe ecranul telefonului butoanele de back, home, meniu ca si in poza? Cum?

Attached Files

  • Attached File  vp3.jpg   177.52K   46 downloads


#9201
hajasgellert

hajasgellert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 27.08.2007
Salut.

Se poate activa si dezactiva cu "GravityBox" din "xPOSED", nu am timp sa iti scriu toate detaliile dar incearca sa cauti dupa XPOSED si GRAViTYBOX pe XDA.

Sau la unele ROM-uri poti si din "build.prop", dar nu stiu daca la MTK e integrat asa ceva. Ce ai de adaugat in "build.prop" e urmatoarea "qemu.hw.mainkeys=1" ( credca la "0" dezactivat si la "1" activat ). Si deobicei il asezi la sfarsitul textului din "build.prop".

#9202
cmd

cmd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 28.06.2004
Ce e ciudat ca am vazut unul asa si cred ca asa e din fabrica....
Insa pe net am vazut ca nu e activat pe ecran - sunt doar butoanele capacitive.
Mai are cineva activate pe ecran asa ceva?

#9203
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Dacă-l rootezi poți să i le pui și tu. Dar nu ți le recomand ca sunt mai greu de folosit și îți ia și din ecran

#9204
KrpCatalin

KrpCatalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.12.2014
Salutari!
Am o mica problema, am reusit sa-i spart sticla iar touch-ul nu mai functioneaza... Faza e ca telefonul inca e in garantie (luat de la Digi) si sunt curios daca pot sa o rezolv la ei. Orice parere e binevenita.

#9205
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013

View PostKrpCatalin, on 04 septembrie 2015 - 09:35, said:

Salutari!
Am o mica problema, am reusit sa-i spart sticla iar touch-ul nu mai functioneaza... Faza e ca telefonul inca e in garantie (luat de la Digi) si sunt curios daca pot sa o rezolv la ei. Orice parere e binevenita.

Din păcate nu. În cazul ăsta ai pierdut și garanția. :(

#9206
KrpCatalin

KrpCatalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.12.2014

View PostMitomanu, on 04 septembrie 2015 - 09:51, said:

Din păcate nu. În cazul ăsta ai pierdut și garanția. Posted Image
Multumesc pentru raspuns.
Atunci o sa incerc la un service sa vad daca se pot ocupa ei de problema... A mai schimbat careva recent sticla + display si-mi poate da un pret estimativ?

#9207
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
In jur de 250-300 la cluj. In alte locuri nu stiu sa fiu cinstit.

#9208
liviubv68

liviubv68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 06.03.2014

View PostKrpCatalin, on 04 septembrie 2015 - 10:05, said:

Multumesc pentru raspuns.
Atunci o sa incerc la un service sa vad daca se pot ocupa ei de problema... A mai schimbat careva recent sticla + display si-mi poate da un pret estimativ?
Am patit-o si eu in primavara si fiind din Brasov am fost la reprezentanta. 300 lei au spus ca ma costa daca nu sunt si alte probleme.

#9209
KrpCatalin

KrpCatalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.12.2014
Am fost sa ma interesez si eu si am gasit la 280 lei. Sincer sa fiu e foarte mult... la banii astia parca nu-mi convine sa-l repar. Am gasit in schimb un tutorial cum sa-l schimb singur si m-as risca sa fac treaba asta.
Multumesc pentru raspunsuri.

#9210
bogdanboby233

bogdanboby233

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 17.01.2014

View Postraducuf, on 02 septembrie 2015 - 11:57, said:

Salutare!! Se pare ca bateria de la telefonul meu, un Viper 1 16 Gb, e pe duca. Initia imi arata 60% incarcare, dar dupa un restart imi arata numai 24%. De aici trag concluzia ca e pe duca acumulatorul.
Imi puteti spune de unde pot cumpara, in Bucuresti, o baterie pentru Viper 1 16 Gb??
Va multumesc!!
Asa pățesc  si eu,  am încercat  sa calibrez bateria  si degeaba,  aseara am avut  54 dupa restart  mai aveam 18 a scăzut  pana la 14 si dupa asa a stat  vreo 4 ore  in care l-am  folosit  destul  de mult ..  Precizez  ca in ultima săptămână  am schimbat  vreo 4 romuri.  Oare e de la asta?

#9211
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Am schimbat eu ecranul. Trebuie schimbat cu totul. Nu poti sa schimbi decat sticla. Te costa ~300 lei la service sau 120 de lei daca-l schimbi tu acasa. Eu iti recomand sa-l schimbi tu acasa, dai comanda de ecran din china. Nu se schimba greu. Si sa-ti cauti si o "protectie" dintr-aia din sticla securizata ca sa nu-l mai spargi si a doua oara.

#9212
andreus197

andreus197

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.05.2008
are cineva un link pentru rom-ul acesta:   http://forum.turkdev...-discovery.html

Edited by andreus197, 06 September 2015 - 15:41.


#9213
popaflorin19

popaflorin19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 10.06.2010
Salutare baieti. Am primit de cateva zile un viper cu probleme. Initial am crezut ca prin schimbarea rom-ului se rezolva.
Dupa o butonare mai intensa care duce la incalzirea telefonului incepe distractia: ecranele se deruleaza singure, se inchid si deschid aplicatii, uneori reuseste chiar sa apeleze pe cineva de unu singur... de parca ar fi un chinez mic ascuns prin telefon si il apuca damblageala de la caldura :) Am incercat cu mai multe ROM-uri insa povestea se repeta.
A mai avut cineva problema asta? E dus touch-ul sau alt chinez de pe placa de baza?

View Postandreus197, on 06 septembrie 2015 - 15:40, said:

are cineva un link pentru rom-ul acesta:   http://forum.turkdev...-discovery.html
aici

#9214
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013

View Postandreus197, on 06 septembrie 2015 - 15:40, said:

are cineva un link pentru rom-ul acesta:   http://forum.turkdev...-discovery.html

Aici: https://yadi.sk/d/A7ezY03Ygypr6


#9215
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postpopaflorin19, on 06 septembrie 2015 - 15:45, said:

Salutare baieti. Am primit de cateva zile un viper cu probleme. Initial am crezut ca prin schimbarea rom-ului se rezolva.
Dupa o butonare mai intensa care duce la incalzirea telefonului incepe distractia: ecranele se deruleaza singure, se inchid si deschid aplicatii, uneori reuseste chiar sa apeleze pe cineva de unu singur... de parca ar fi un chinez mic ascuns prin telefon si il apuca damblageala de la caldura :) Am incercat cu mai multe ROM-uri insa povestea se repeta.
A mai avut cineva problema asta? E dus touch-ul sau alt chinez de pe placa de baza?
"Ghost" cam kaput. E din touch sau mb. Schimbare mb.
Inutil schimb rom e hardwer

Edited by yo8llx, 06 September 2015 - 15:49.


#9216
popaflorin19

popaflorin19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 10.06.2010

View Postyo8llx, on 06 septembrie 2015 - 15:47, said:

"Ghost" cam kaput. E din touch sau mb. Schimbare mb.
aha, banuiam eu ca e pocnit bine. nu recomand nici dusmanilor sa investeasca in olviu deci probabil il va folosi pina va crapa definitiv

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate