Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#8695
Burningacid

Burningacid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 12.09.2007
Va multumesx din suflet si Mitomanu si yo8llx pentru tot ajutorul oferit. Patch'ul de la mitomanu merge perfect. De la o linie semna acum e full tot timpul si nu doar grafic. Inca nu am incercat complet varianta lui yo8llx deoarece imi bluegate rom si vreau sa tin de el o perioada si nici nu am un pc la indemana pe perioada weekend'ului. Va multumesc mult! Sunteti cei mai tari. Respect

#8696
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Salutare,
asa cum am promis, am terminat rom-ul si am sa va dau si link.
Dar, inainte de toate sa fac niste precizari:
1. rom-ul functioneaza bine, nu are lag-uri.
2. am inlocuit browserul nativ cu unul patch-uit din cauza fc-urilor.
3. camera functioneaza. in cazul in care aveti probleme cu ea, scrieti aici si va dau o alta.
4. internet, 3g pe ambele sim-uri, testat sim1 vodafone sim 2 digi si invers. Aveti net pe ambele cartele.
5. limba default e romana, dar rom-ul este multilang.
6. Aveti preinstalate doua aplicatii de managementul memoriei care se pot dezinstala daca nu sunteti multumiti de ele.

Instructiuni:
Pentru cei cu android 4.4.2 din cwm: wipe data, wipe cache, advanced->wipe dalvik cache, reboot in recovery, install from....
Pentru cei cu android 4.2, mai faceti pe langa aceste wipe-uri din meniul mount&storage al cwm-ului, format system inainte de wipe dalvik cache ( ordinea: wipe data, wipe cache, format system, wipe dalvik cache, reboot in recovery, install from...).
Boot-area dureaza intre 3-5 minute. Dupa boot, activati screen lock asta pentru a putea avea acces mai rapid la camera, mesagerie, apelare si deblocare prin glisare. dupa ce deblocati ecranul telefonului, daca glisati cu degetul in sus aveti posibilitatea sa vedeti si sa goliti memoria, precum si functia lanterna, aparat foto, calculator si inchidere ecran. nu recomand folosirea camerei de aici fiindca aceasta se va inchide fortat. (nu am reusit sa rezolv aceasta problema :(  ).

In folderul descarcat veti gasi inca trei fisiere, dap si sound_set. Dupa instalarea rom-ului, fara a da wipe, instalati UNA dintre acestea. Ori DAP ori Sound_SET. Daca ati instalat sound_set TREBUIE sa instalati imediat dupa aceea si SOUND_Permisions toate din cwm. DAP se instalaeaza tot din cwm.
Aceste patch-uri ar trebui sa mareasca volumul sunetelor.

Have a nice day and enjoy!!
Va rog sa imi lasati feedback-uri, cei care veti incerca rom-ul. Daca exista probleme si poate ca vor exista ca la orice rom (vedeti si case mai mari decat un umil muritor de rand, adica eu), am sa incerc sa le rezolv.

Va multumesc!!

LINK: AICI

#8697
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

 Mitomanu, on 05 iulie 2015 - 10:34, said:

Salutare,
asa cum am promis, am terminat rom-ul si am sa va dau si link.  .....................

Have a nice day and enjoy!!
Va rog sa imi lasati feedback-uri, cei care veti incerca rom-ul.
....................................................................................

Va multumesc!!

LINK: AICI

Noi trebuie a Multumi celui ce depune munca, timp pt. portari !!

Edited by yo8llx, 05 July 2015 - 11:15.


#8698
chios

chios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.06.2013
merge acest rom si pe variant de 4gb?

#8699
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Da.

#8700
chios

chios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.06.2013
am instalat romul este ok merge bine fara lag dar am instalat si DAP pentru sunet si acum se aude exagerat de tare chiar si la cel mai mic nivel se mai poate face ceva pentru a se auzi mai incet?

#8701
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Vezi in aplicatia dolby

#8702
chios

chios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.06.2013
gata a mers se aude bine acum mersi.si browserul mai face figuri vad ca se tot opreste fortat

#8703
dragan1988

dragan1988

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 31.08.2014
Multumesc domnului Mitomanu pentru efortul facut acum o sa l incerc si eu vroiam mai repede dar nu avea o sursa de net stabila.Felicitariile mele Domnule!

#8704
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Mersi domnule Dragan!
Chios. Am sa vad ce ii cu browserul. Dar eu de pe acel browser navighez acum. Ma uit ai vad ce se intampla.

#8705
chios

chios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.06.2013
am vazut si eu ca nu a mai dat eroare decat la incaput,dar ceva pentru a nu mai deschide atatea reclame atunci cand navighezi este ceva de facut?

#8706
Sawyer9991

Sawyer9991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 18.04.2015
Felicitari si multumim pentru efort, Mitomanu. Maine imi vine cardul si-i dau flash. :)

#8707
florin3333

florin3333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 14.09.2008
La mine în modul art nu merge, rămâne blocat la boot-are. În dalvik zboară

#8708
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Apropo am uitat sa specific: ROM-UL NU SUPORTA ART.
IMI CER SCUZE TUTUROR CELOR CARE AU INCERCAT SA TREACA LA ART. IN CAZUL ACESTA INTRATI IN RECOVERY SI DATI WIPE DATA, CACHE SI REBOOT.
INCA ODATA SCUZE.

 chios, on 05 iulie 2015 - 17:07, said:

am vazut si eu ca nu a mai dat eroare decat la incaput,dar ceva pentru a nu mai deschide atatea reclame atunci cand navighezi este ceva de facut?

N
Incearca din setarile browser-ului, dar daca nu merge pine chrome , opera, dolphin sau alt browser.

#8709
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Stie cineva din ce motiv nu pot instala Asphalt 8 pe V1 Viper 16GB?
Nu m-il gaseste in store... :(

#8710
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
pentru romul original allview cica nu e suportat. dar pori sa-l cauti pe torente ca merge. eu l-am avut

#8711
alexbe

alexbe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 18.05.2010
salut. mi se pare ca dupa ce am trecut in modul ART in loc de Dalvik s-a conectat mult mai repede LA sateliti

#8712
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004

 qmpzal, on 01 iulie 2015 - 12:15, said:

Salutare tuturor,

Am o problema si as vrea sa stiu cine a mai intalnit-o... eventual solutii..
Deci vipera mea are pe primul slot abonament date Vodafone iar pe slot 2 are o cartela (tot Vodafone) de voce.

Problema mea este ca atunci cand activez datele pe primul slot, apare ca s-a conectat pe H+, comunica dar nu am conexiune internet. Daca il las in pace, dupa un timp capata internet, primesc mail-uri etc dar la prima incercare de cautare pe google, internetul dispare. Este un fenomen random, n-am reusit sa-i gasesc o explicatie sau un tipar.

Am discutat si cu Vodafone, unde s-au resetat parametrii de conectare, am schimbat si cartela GSM, in ideea ca era destul de veche. Am resetat si telefonul la setarile de fabrica, actualizat cu ultima versiune de android disponibila (4.2.1). La Vodafone mi s-a spus ca versiunea de android e de vina (nu stie a gestiona corect switch-ul dintre 3G si WLAN) dar problema a aparut recent. Telefonul a mers brici de cand l-am luat asa ca chiar nu stiu care ar fi cauzele.

Ca si mentiune, vipera este varianta de 4GB cu android 4.21.

Aveti idee ce s-ar putea face, care ar fi cauzele si important, v-ati intalnit cu o astfel de problema?
Multumesc mult,


Salut,
am si eu aceasta problema cu Vodafone. Navighez pe net si, la un moment dat nu mai incarca pagina si imi da eroare de conexiune. La fel se intampla cu orice aplicatie care are nevoie de net. Daca astept 5-10 min isi revine; daca opresc/dezactivez datele mobile, isi revine instant. Nu are legatura cu slotul in care este SIMul, la fel se comporta pe ambele. Nici cu SIMul fizic nu are legatura, l-am schimbat si pe acela. Am resetat si telefonul cum a venit din fabrica - degeaba.
Vodafone spune ca nu e de la ei, ca urmare a "sfaturilor" lor am resetat telefonul si SIMul. Mi-au recomandat sa folosesc alt browser, bineinteles tot degeaba (CM Browser). Ciudat este ca problemele au aparut in aprilie, dupa ce am trecut la un nou abonament si, spun ei, pe acest abonament am "prioritate pe celula".
Am net si pe celalalt SIM (Telekom) si functioneaza fara probleme. In concluzie, telefonul asta nu se prea intelege cu reteaua VDF.  Eu am Viper-ul de 4 GB cu JB stock. updatat la ultima versiune.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate