Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#8677
snake4game

snake4game

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.06.2015

View PostSawyer9991, on 03 iulie 2015 - 11:40, said:

Ai facut testele pe acelasi telefon? Vad ca unul e GMD si unul e Sony LT25i. :unsure:
Pai din potriva , Sony e chiar mai bun decat Viperu meu . (Snapdragon vs Mediatek)

Edited by snake4game, 03 July 2015 - 14:37.


#8678
sheratann

sheratann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 10.01.2014
Am făcut și eu testul pe un hama de 32 clasa 10

Attached Files


Edited by sheratann, 03 July 2015 - 18:00.


#8679
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Asa arata la mine.

Attached Files



#8680
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
E gata. Maine aveti link si instructiuni.
Mitom@nu.

#8681
Burningacid

Burningacid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 12.09.2007
Salutare din nou. Am si eu o problema de cateva zile. Aproape orice rom care incerc sa-l pun imi ramane fie in bootloop fie blocat pe logo. Am reusit sa pun decat lg g3 rom si bluegate rom care are probleme cu semnalul. Miui nu mai merge, lewa nici atat, cel de note 4 ramane la logo blocat si asa mai departe. Care ar fii problema? Am incercat si cu cwm si cu twrp si acelasi rezultat. Sau daca stie cineva cum s-ar putea combina g3'ul asta cu bluegate...adica sa am rom'ul de g3 dar in google store sa mi'l vada cu rom'ul de bluegate?

Edited by Burningacid, 04 July 2015 - 18:02.


#8682
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View PostBurningacid, on 04 iulie 2015 - 17:57, said:

Salutare din nou. Am si eu o problema de cateva zile. Aproape orice rom care incerc sa-l pun imi ramane fie in bootloop fie blocat pe logo. Am reusit sa pun decat lg g3 rom si bluegate rom care are probleme cu semnalul. Miui nu mai merge, lewa nici atat, cel de note 4 ramane la logo blocat si asa mai departe. Care ar fii problema? Am incercat si cu cwm si cu twrp si acelasi rezultat. Sau daca stie cineva cum s-ar putea combina g3'ul asta cu bluegate...adica sa am rom'ul de g3 dar in google store sa mi'l vada cu rom'ul de bluegate?
Ai "respectat" erase user data & reset dupa instalarea noului rom ?!. Eventual pune JB cel de la GMD down , root cwm si apoi incearca din nou..... Sau flesuieste un backup "de pe aici" , pui stock allview apoi root cwm si ce vrei sa pui..... Poate au ramas ceva "scame" si de aia se blocheaza...... La flesuire recomand debifarea preloader daca sursa acelui backup sp flas nu prezinta incredere !!.
Da..... Incearca (prin romul care-ti merge) sa stergi TOT de pe partitia interna de 10Gb dupa ce-ti faci copie rezerva la fisierele personale. "Android si toate cele cu punct in fata" , la fel si pe sd card folderul "android" si cele cu punct in fata....... Ceea ce spui..... Eu o patii o singura data dar era de la un recovery custom aiurea !!!!! Sa nu fi aceiasi chestie si la tine..... Eu o rezolvai cu acesta: https://mega.nz/#F!c...HyNL1xdkUoyq7Sw
Rom de samsung , root si cwm de aici: https://mega.nz/#F!U..._as8uLCQSh3ALSQ
JB degrade aici: https://mega.nz/#!Z0...tyu83iluF32zEHg
Si aici help pt jb degrade :  https://mega.nz/#!l1...q9ngs-p8xyotnpw

Am o versiune de JB degrade care merge chiar din recovery stock allview..... Ce am pus aici nu mai retin care este.... Dar parca si asta merge din recovery doar ca trebuie root apoi si un custom.

Edited by yo8llx, 04 July 2015 - 18:52.


#8683
Burningacid

Burningacid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 12.09.2007
La fiecare flashuire dau wipe data, cache, dalvik. Nici nu se pune problema de asa ceva iar dupa ce face flashuirea ii mai dau o data wipe cache si dalvik. Am facut cu twrp un wipe mai dur care a golit absolut tot ce era in telefon si pe card dar asta dupa ce-am vazut ca nu merge nici'un rom. O sa incerc si variantele tale sa vedem ce iese

#8684
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View PostBurningacid, on 04 iulie 2015 - 18:51, said:

La fiecare flashuire dau wipe data, cache, dalvik. Nici nu se pune problema de asa ceva iar dupa ce face flashuirea ii mai dau o data wipe cache si dalvik. Am facut cu twrp un wipe mai dur care a golit absolut tot ce era in telefon si pe card dar asta dupa ce-am vazut ca nu merge nici'un rom. O sa incerc si variantele tale sa vedem ce iese

RESET nu doar wipe !!! Ai dat ?
Incearca sa pui acel rom de samsung sau jb de la gmd dupacare root si ia recovery pe care-l vrei de pe lincul dat. Bun..... Comentariile din paranteze le stergi prin redenumire pastrind extensia si apoi le folosesti....
Eu patii ceva similar din cauza unui recovery custom..... O rezolvai cu rom samsung dar mai era varianta cu stock.....

Edited by yo8llx, 04 July 2015 - 19:03.


#8685
florin3333

florin3333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 14.09.2008
Încearcă și un format

#8686
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postflorin3333, on 04 iulie 2015 - 19:04, said:

Încearcă și un format
Da sa aiba grija sa nu-si formateze si NVRAM-ul !!!! . Daca stie ce face - ok e si asta o rezolvare .

#8687
melek4u

melek4u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.01.2012
am si eu o problema ... am v1 viper de 16gb am un card de 8gb (pe card vreau sa pun doar poze si muzica) aplicatiile se instaleaza pe system memory si phone memory sdcard 0 am 11gb liberi!! deci sunt 2 partitii 5gb system si 11gb sdcard0 phone memory . cum fac sa se instaleze programele pe phone memory ??

#8688
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View PostBurningacid, on 04 iulie 2015 - 18:51, said:

La fiecare flashuire dau wipe data, cache, dalvik. Nici nu se pune problema de asa ceva iar dupa ce face flashuirea ii mai dau o data wipe cache si dalvik. Am facut cu twrp un wipe mai dur care a golit absolut tot ce era in telefon si pe card dar asta dupa ce-am vazut ca nu merge nici'un rom. O sa incerc si variantele tale sa vedem ce iese
Uite aici Radacina director din cloud de unde ti-am dat lincurile de mai sus. Ai inclusiv cele necesare refacere NVRAM, drivere si strictul necesar pentru sp flash dupa care (dupa flesuire) este strict obligatoriu RESET , intri in recovery stock si de acolo iti montezi de pe sd card JB sau KK de pe web allview . ceea ce ai pt flrsuire pe cloud este strictul necesar "reinvierii" DAR necesita obligatoriu ca apoi sa instalezii ROM stock de web V1/16Gb allview..... Dar atentie !!!! tot ce gasesti pe acel link este EXCLUSIV pt versiunea de 16 Gb.

Deci ti-am dat tot ce e necesar sa-l readuci si la viata daca-l blochezi. Insa iti recomand sa debifezi preloderul in caz de flesuire..... Cind sursa rom nu prezinta incredere.

Scuze uitasem linkul (ai "de toate" si tot ce-ti trebuie) :  https://mega.nz/#F!d...icjQJ5uYFoCzyoQ

View Postmelek4u, on 04 iulie 2015 - 19:19, said:

am si eu o problema ... am v1 viper de 16gb am un card de 8gb (pe card vreau sa pun doar poze si muzica) aplicatiile se instaleaza pe system memory si phone memory sdcard 0 am 11gb liberi!! deci sunt 2 partitii 5gb system si 11gb sdcard0 phone memory . cum fac sa se instaleze programele pe phone memory ??
Se pot muta pe sd card.... Cu aplicatii de pe magazin...... Acu chestia care o vrei sa le muti pe memoria interna NU am incercat..... Poate cu sd card scos sa le muti.... Nu stiu.... Eu cele imp le tin in memoria int..... Restul pe sd card..... Vezi din: " setari sistem\memorie\locatie preferata instalare " se poate cred si de acolo !!!!!

Edited by yo8llx, 04 July 2015 - 19:40.


#8689
melek4u

melek4u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.01.2012
le instaleaza in system memory nu phone memory si imi apare low space .. si am 11gb liberi .. pe card nu vreau sa instalez aplicatii si cand dau move to sd le pune pe sdcard1 nu pe sdcard0 (phone memory) am android kk cu root cu kingo


#8690
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005
Pai cauta si tu pe magazin ceva care merge SI Scoate !!! SD Cardul cind le muti daca le poti muta.
AM Spus asa ceva NU ma interesa.... Ti-am spus si mai sus..... Nu Ma interesa acest mod de instalare..... Dar teoretic cu sd card-ul scos ar trebui sa mearga..... Nu merge asta este.......

#8691
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
@burningacid, ai aici un fix ptr modem. Fa flash din cwm. E ptr bluegate. Asta daca ai la versiunea de banda ceva care incepe cu S930 sau ceva de genul...

Link:
https://mega.nz/#!FR...PDfFLA3HXOVvXk8

#8692
Burningacid

Burningacid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 12.09.2007
Tot respectu baieti. Multumesc mult de ajutor. Ma apuc de treaba si revin cu feedback imediat

#8693
sheratann

sheratann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 10.01.2014

View Postmelek4u, on 04 iulie 2015 - 19:41, said:

le instaleaza in system memory nu phone memory si imi apare low space .. si am 11gb liberi .. pe card nu vreau sa instalez aplicatii si cand dau move to sd le pune pe sdcard1 nu pe sdcard0 (phone memory) am android kk cu root cu kingo
Nu cred ca se pot instala in phone memory,doar pe card sau pe prima partitie de 5GB

Edited by sheratann, 04 July 2015 - 20:21.


#8694
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postsheratann, on 04 iulie 2015 - 20:21, said:

Nu cred ca se pot instala in phone memory,doar pe card sau pe prima partitie de 5GB
Acum vreo luna fu discutia de repartitionare memorie interna. Eu is pe tapatalk si bateria'n 30% . Sa caute in urma postarile iulian93 si
hajasgellert care puse o aplicatie de repartitionare aici...... Daca se'n cumeta..... Sa schimbe partitia sa aiba mai mult pt aplicatie. Dar parca si pe blog este prezentata repartitionarea.

Edited by yo8llx, 04 July 2015 - 20:28.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate