Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#7669
gaby_nicula

gaby_nicula

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.03.2015
Salut,
Vb de Allview P5 Quad. De cateva saptamani, cand bateria ajunge la 15% si apare de culoarea rosie, GPS-ul si DATELE MOBILE se activeaza. Le inchid pe ambele, cand bateria avertizeaza ca mai are 4%, GPS-ul si DATELE MOBILE se activeaza din nou. Se pare ca activarea apare odata cu avertizarea de baterie consumata.
Daca aveti solutii de remediere, astept.
Multumesc.

#7670
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010

View Postgaby_nicula, on 27 martie 2015 - 09:49, said:

Salut,
Vb de Allview P5 Quad. De cateva saptamani, cand bateria ajunge la 15% si apare de culoarea rosie, GPS-ul si DATELE MOBILE se activeaza. Le inchid pe ambele, cand bateria avertizeaza ca mai are 4%, GPS-ul si DATELE MOBILE se activeaza din nou. Se pare ca activarea apare odata cu avertizarea de baterie consumata.
Daca aveti solutii de remediere, astept.
Multumesc.
Incearca aici:
http://forum.softped...llview-p5-quad/

#7671
andrewarr

andrewarr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.10.2014
Mai are cineva problema cu functia hdr? Eubam intalnit'o pe mai multe rom'uri.Cand vreau sa fac o poza hdr..se salveaza la o rezolutie de aproximativ 200x200

#7672
popaflorin19

popaflorin19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 10.06.2010

View PostPCC, on 26 martie 2015 - 22:04, said:

Bunaseara,

Am pus si eu de o saptamana folie din sticla de aici: https://www.tempered...llview-v1-viper . Intradevar parca e alt telefon, se vede mult mai clar.
Din cate am auzit tehnologia acestei folii e militara, se mai foloseste si la acoperirea palelor de elicopter.
Singura problema e ca parca este cu un milimetru mai ingusta decat telefonul dar avand muchii rotunjite ii schimba aspectul radical si nu se observa.
E la fel la toate. Nepotul meu are un iPhone 5 iar eu am pus folie temperata pe Galaxy Alpha. In partea de sus si jos e aproape cat sticla ecranului, pe lateral insa e mai mica. Am husa de silicon care are marginile mai mari si nu prea se observa acest aspect. Poate in timp se aduna praf pe acolo :)

#7673
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View Postpopaflorin19, on 27 martie 2015 - 18:35, said:

E la fel la toate. Nepotul meu are un iPhone 5 iar eu am pus folie temperata pe Galaxy Alpha. In partea de sus si jos e aproape cat sticla ecranului, pe lateral insa e mai mica. Am husa de silicon care are marginile mai mari si nu prea se observa acest aspect. Poate in timp se aduna praf pe acolo Posted Image
Dar se vede mai clar? Ca nu prea are cum...

#7674
popaflorin19

popaflorin19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 10.06.2010

View PostPetrecristi, on 27 martie 2015 - 19:46, said:

Dar se vede mai clar? Ca nu prea are cum...
Posted Image daca inainte ai avut o folie de plastic care in timp s-a matuit sau mai stiu eu e evident ca acum se vede lacrima. ca si cand ai avea ecranul fara nimic pe el. nu influenteaza calitatea imaginii din contra  gradul de transparenta este de 99.9% deci ar trebui sa se vada mai rau Posted Image))))))

Cam asta se spune despre folia asta

Duritate si rezistenta inalta  9H - in cazul unui soc nu se sparge ecranul (e cam exagerat cred aici 9H e duritatea safirului natural iar 10 e a diamantului deci...)
• Inalta definitie: transmisie optica, reflexie scazuta
• Anti-Amprenta - tratament cu polimer
• Senzatie de atingere lina si functionarea fluenta  ( exact ca ecranul original )
• Material: sticla tratata calita si ionizata
• Grosime: : <0.3mm
• Grad de transparenta de 99,99 %
• Imbunatatire contrast
• Anti-bacterian
• Protectie de durata impotriva zgarieturilor si a prafului
• Nu lasa urme reziduale dupa inlaturare
• Nu prezinta probleme de compatibilitate cu touchscreen

Edited by popaflorin19, 27 March 2015 - 20:07.


#7675
bogdanboby233

bogdanboby233

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 17.01.2014

View Postpopaflorin19, on 27 martie 2015 - 18:35, said:


E la fel la toate. Nepotul meu are un iPhone 5 iar eu am pus folie temperata pe Galaxy Alpha. In partea de sus si jos e aproape cat sticla ecranului, pe lateral insa e mai mica. Am husa de silicon care are marginile mai mari si nu prea se observa acest aspect. Poate in timp se aduna praf pe acolo :)

Am avut  eu pe v1 aceasta  folie.  Este foarte buna,  dupa o luna arata la fel ca in prima zi.  Am avut-o  cam 3 luni si arata foarte  bine dar am dat-o  jos deoarece  acolo in margine unde era putin mai scurta s-a acumulat  putin praf si s-a dezlipi usor.  Momentan  am folie  security glass,  este din sticla.  Arata foarte bine cu ea,  o am de 2 luni  si arata ca in prima zi,  nu s-a dezlipit  si nici  nu intra praf.  Cine este din Brașov  poate sa cumpere  personal sau prin curier     parca am dat 38lei si am cumparat atunci  pt un nexus 5 si un s3 mini dar la s3 a trebuit  sa o returnez  deoarece are ecranul curbat si nu se lipea pe margine.  https://www.tempered...ew-v1-viper   .  O recomand.

#7676
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005
https://m.youtube.co...lient=mv-google

#7677
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 12.02.2012
La 2 milioane se plange ca nu l-a tinut telefonul :)) hai ma ce naiba, vrea ceva bun, scoate frate bani. La 2 milioane ce pretentii poti sa ai? serios acum...
Eu la viper-ul meu, cred ca numai in ultimele 2 saptamani l-am scapat de vreo 5 ori pe putin. Pe gresie, parchet, peste tot :)) si de la 2 metri :)) si nu are absolut nimic, nici zgariat nu este!

#7678
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postopsy091, on 29 martie 2015 - 15:36, said:

La 2 milioane se plange ca nu l-a tinut telefonul :)) hai ma ce naiba, vrea ceva bun, scoate frate bani. La 2 milioane ce pretentii poti sa ai? serios acum...
Eu la viper-ul meu, cred ca numai in ultimele 2 saptamani l-am scapat de vreo 5 ori pe putin. Pe gresie, parchet, peste tot :)) si de la 2 metri :)) si nu are absolut nimic, nici zgariat nu este!
Ideea.... Si principul "anularii garantiei". Nu e importanta valoarea ci modul cum procedeaza. Cu ce este mai prejos unul cu un aparat de 250 lei in comparatie cu X, Y sau Z care dadu 650......750/ telefon ?.
Deci ????
:huh:

#7679
popaflorin19

popaflorin19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 10.06.2010

View Postopsy091, on 29 martie 2015 - 15:36, said:

La 2 milioane se plange ca nu l-a tinut telefonul Posted Image) hai ma ce naiba, vrea ceva bun, scoate frate bani. La 2 milioane ce pretentii poti sa ai? serios acum...
Eu la viper-ul meu, cred ca numai in ultimele 2 saptamani l-am scapat de vreo 5 ori pe putin. Pe gresie, parchet, peste tot Posted Image) si de la 2 metri Posted Image) si nu are absolut nimic, nici zgariat nu este!
Stai relax. Eu am dat 900 lei pe un viper S  si l-am plimbat de doua ori la garantie si cum l.am trimis asa a venit. A ajuns consola de jocuri si GPS in masina Posted Image. Partea de telefonie nu functioneaza nici acum

Edited by popaflorin19, 29 March 2015 - 17:00.


#7680
PCC

PCC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 03.02.2007
Eu am fost la Allview in Brasov si am vazut multe acolo , eu zic ca anularea garantiei nu se face fara un motiv serios.

#7681
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View Postopsy091, on 29 martie 2015 - 15:36, said:

La 2 milioane se plange ca nu l-a tinut telefonul Posted Image) hai ma ce naiba, vrea ceva bun, scoate frate bani. La 2 milioane ce pretentii poti sa ai? serios acum...
Eu la viper-ul meu, cred ca numai in ultimele 2 saptamani l-am scapat de vreo 5 ori pe putin. Pe gresie, parchet, peste tot Posted Image) si de la 2 metri Posted Image) si nu are absolut nimic, nici zgariat nu este!
Si la un leu ma stept sa mearga. Cum adica ce pretentii sa ai? Cum ar fi sa-ti zica si tie  unu cu s6 ca ce pretentii vrei sa ai daca ti se strica dupa 2 zile? Si cred ca vieperul tau e facut din metal sau cine stie ce. Al meu a fost scapat de 3 ori, de doua ori ecran spart si odata zgariat destul de rau intr-un colt. Si vad ca ei tot anuleaza garantii. Dar mie ca mi-au spart capacul din spate care acopera circuitele in vreo trei locuri nu mai zic nimic. Au strans suruburile atat de tare pana a pleznit. Dar e bine ca tot anuleaza garantii...

Edited by Petrecristi, 29 March 2015 - 17:25.


#7682
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 12.02.2012
Adica parca prea tare i s-a pus pata pe allview. Eu de al meu sunt pe deplin multumit, la cat l-am scapat chiar nu ma asteptam. Azi l-am scapat de pe birou. Acuma doua zile nu stiu cum a cazut pe spate ca apoi la soc s-a intors pe fata si a cazut iar :)) Din seara asta port husa la el :)) eu nici nu o sa ma chinui sa-l duc la garantie daca e ceva

#7683
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View Postopsy091, on 29 martie 2015 - 20:19, said:

Adica parca prea tare i s-a pus pata pe allview. Eu de al meu sunt pe deplin multumit, la cat l-am scapat chiar nu ma asteptam. Azi l-am scapat de pe birou. Acuma doua zile nu stiu cum a cazut pe spate ca apoi la soc s-a intors pe fata si a cazut iar Posted Image) Din seara asta port husa la el Posted Image) eu nici nu o sa ma chinui sa-l duc la garantie daca e ceva

Fii sigur ca si tie daca ai cumpara ceva de 2 milioane si nu ar mai merge a doua zi ai cam fi un pic nervos. Si pe buna dreptate. Si de ce sa nu-l duci la garantie?

#7684
calatorul

calatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 18.03.2006
Am si eu o intrebare pentru cei care ati facut ultimul update: cat va indica telefonul ca aveti memorie interna? La aplicatii. Mie imi arata in total 2 Gb, desi daca verific la memorie imi arata ca am 11Gb liberi.

Am si eu o intrebare pentru cei care ati facut ultimul update: cat va indica telefonul ca aveti memorie interna? La aplicatii. Mie imi arata in total 2 Gb, desi daca verific la memorie imi arata ca am 11Gb liberi. Problema care a aparut este ca nu am avut brusc loc pentru actualizari.

Am si eu o intrebare pentru cei care ati facut ultimul update: cat va indica telefonul ca aveti memorie interna? La aplicatii. Mie imi arata in total 2 Gb, desi daca verific la memorie imi arata ca am 11Gb liberi. Problema care a aparut este ca nu am avut brusc loc pentru actualizari.

Am si eu o intrebare pentru cei care ati facut ultimul update: cat va indica telefonul ca aveti memorie interna? La aplicatii. Mie imi arata in total 2 Gb, desi daca verific la memorie imi arata ca am 11Gb liberi. Problema care a aparut este ca nu am avut brusc loc pentru actualizari.

#7685
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 17.03.2012
2 GB spatiu pentru sistem ( instalare aplicatii  ) si 11 pentru stocare fisiere ( disponibili utilizatorului )

#7686
Protos

Protos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 06.10.2006
Aveti idee cum pot da disable la unele aplicații de pe v1 viper 16 gb? Butonul pt disable e gri, nu poate fi apăsat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate