Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#7309
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012

 alin1993s, on 24 februarie 2015 - 22:35, said:

cine are sa imi dea si mie un backup jb allview 16gb pentru sp flash ?


https://mega.co.nz/#...uOJeSVnRK50XJrE

După faci update la ultima versiune de JB !

#7310
george_axente

george_axente

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.02.2007

 Mitomanu, on 24 februarie 2015 - 23:34, said:

Ai facut wipe? Dupa instalare fa wipe cache apoi advance wipe dalvik cache. Apoi reboot system.
Nu ma lasa sa fac wipe dalvik. Nu se intampla nimik efectiv...
Am reusit pana la urma cu flash tool am pus un rom stock allview pt flash tool , a fost postat de cineva mai in urma...(era gata rootat)
Apoi a mers wipe dalvik si am pus romul de la tine.
O prima impresie pare ca merge foarte bine !!! Revin cu pareri...
AAA, si inca ceva, fac cinste cu o bere, Mitomanu.... imi spui cand ai tu timp. Daca nu ai timp, imi spui unde esti si vin sa ti-o aduc.
Multumesc mult si celorlalti useri.

#7311
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Io is la Cluj. Daca esti si tu ne putem vedea.

#7312
george_axente

george_axente

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.02.2007

 Mitomanu, on 25 februarie 2015 - 09:34, said:

Io is la Cluj. Daca esti si tu ne putem vedea.
Ai PM!

#7313
alin1993s

alin1993s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.05.2013

 iulian93, on 25 februarie 2015 - 00:45, said:

https://mega.co.nz/#...uOJeSVnRK50XJrE

După faci update la ultima versiune de JB !

multumesc pentru ajutor dar nu am reusit sa revin la jb ma bate rau ,nici driverele de la mt preloader nu cred ca le-am instalat complet

#7314
matezoli24

matezoli24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 03.02.2007
Hai ma chemati ma si pe mine

Stie cineva ce lockscreen foloseste kk allview?
Cand primesti sms sau apel nepreluat, sa ti apara ca la facebook messenger?

Edited by matezoli24, 25 February 2015 - 13:27.


#7315
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013

 matezoli24, on 25 februarie 2015 - 13:24, said:

Hai ma chemati ma si pe mine

Stie cineva ce lockscreen foloseste kk allview?
Cand primesti sms sau apel nepreluat, sa ti apara ca la facebook messenger?

Mai am bere ramasa de la chef, hai sa le bem. Nu ii departe muresul de cluj.
Incerca gosms de la go launcher.

#7316
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014
Va salut! Am un telefon Allview Viper I care de azi imi face probleme. Ce se intampla mai exact?
Deci fara sa-l scap din mana, fara sa-l trantesc si fara sa-i faca nimic in afara sa-l tin in buzunar si sa raspund la el cand sunt sunat, de azi dimineata nu-i mai merge touch-ul.
De fapt ba merge ba nu mai merge. Se intampla sa-l las pe masa fara sa-l ating si cand il iau si il deblochez ,touch-ul merge. Uneori cateva secunde alteori cateva minute si apoi iar se blocheaza si pot sa-l ating cu degetul cat vreau eu ptr ca nu mai face nimic.
Butoanele fizice de la lateral functioneza. Imaginile se rotesc daca ajung la imagini si rotesc telefonul.
I-am dat resetare din fabrica insa degeaba , tot asa face.
As vrea sa va intreb daca problema este de la touch sau de la soft?
Pana sa faca aceasta problema telefonul a functionat ca la carte.
Multumesc.

#7317
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Incerca la sectiunea ptr viper I. Dar e posibil sa fie o problema cu contactele de la touch,  daca zici ca l-ai scapat si pana atunci a functionat. E posibil sa trebuiasca sa Il trimiti in servic,  daca zici ca ai facut si factory reset. Sorry.

 alin1993s, on 25 februarie 2015 - 13:24, said:



multumesc pentru ajutor dar nu am reusit sa revin la jb ma bate rau ,nici driverele de la mt preloader nu cred ca le-am instalat complet

Daca Ai windows 8 o sa te chinui putin cu driverele. Dar Ai putea incerca pe un 7 sau xp.

#7318
socrate108

socrate108

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 28.12.2011
Eu n-am reușit sa le pun în windows 8. Daca a găsit cineva o metodă functionala, pls help...

#7319
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004

 Mitomanu, on 23 februarie 2015 - 17:37, said:

Daniel,  iti spun sigur ca nu se uita. Am trimis un X1 cu root si cwm ptr baterie si mi l-au reparat fara vreun comentariu.

@Mitomanu, ai avut dreptate, nu s-au uitat la partitii Posted Image. Se pare totusi ca nu a fost problema de HW si s-a rezolvat cu resoftare. Desi nu inteleg cum sa afecteze softul faptul ca l-am scapat pe asfalt...probabil a fost o coincidenta foarte ciudata...
Toata stima pentru cei de la ESD-ROM Decebal; am lasat telefonul la 9:00 dimineata si in 2 ore era gata. :)

In fine, cu aceasta ocazie telefonul este ca nou, partitiile au revenit la normal (2,25 + 1,75). Voiam sa-i fac un backup cu MTK Droid, dar cere root si nu mai vreau sa-l rootez. Am pierdut prea mult timp si mi-am facut prea multi nervi doar ca sa ajung de unde am plecat...
Exista alta metoda de a face full backup fara sa rootez telefonul?

Edited by DANIELUSS, 26 February 2015 - 16:31.


#7320
andrewarr

andrewarr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.10.2014
Salut. Am vazut ca a aparut pe pittech miui v6 de la deepflex. Aveti un link? :D

#7321
andrewarr

andrewarr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.10.2014
Nvm. A aparut pe blog. :D

#7322
alin1993s

alin1993s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.05.2013
nu merg link-urile si sunt multe pach-uri ,e versiunea finala de miui?

#7323
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013

 alin1993s, on 27 februarie 2015 - 02:31, said:

nu merg link-urile si sunt multe pach-uri ,e versiunea finala de miui?


Nu e versiunea finală, am scris câteva pagini mai sus că undeva după data de 25, chinezii vor face un update la acest rom, apoi trebuie doar portat. Am vorbit cu DEEPFLEX şi în următoarele zile va scoate un update.

 DANIELUSS, on 26 februarie 2015 - 16:04, said:

@Mitomanu, ai avut dreptate, nu s-au uitat la partitii Posted Image. Se pare totusi ca nu a fost problema de HW si s-a rezolvat cu resoftare. Desi nu inteleg cum sa afecteze softul faptul ca l-am scapat pe asfalt...probabil a fost o coincidenta foarte ciudata...
Toata stima pentru cei de la ESD-ROM Decebal; am lasat telefonul la 9:00 dimineata si in 2 ore era gata. Posted Image

In fine, cu aceasta ocazie telefonul este ca nou, partitiile au revenit la normal (2,25 + 1,75). Voiam sa-i fac un backup cu MTK Droid, dar cere root si nu mai vreau sa-l rootez. Am pierdut prea mult timp si mi-am facut prea multi nervi doar ca sa ajung de unde am plecat...
Exista alta metoda de a face full backup fara sa rootez telefonul?


Din păcate nu! Dar cu mtk, dacă ai TOATE driverele instalate (de preferat windows 7 sau xp, 8-ul îţi va da erori), atunci în mtk, ai butonul root în dreapta jos, pe care apeşi, iar el îţi va face un root provizoriu (când e root-at, butonul devine verde) şi poţi face un backup. Dar părerea mea e că cu cwm-ul faci cel mai bun backup. Dar nu ai nevoie de root ca să instalezi cwm. Iei spflashtool şi faci flash la recovery. Apoi poţi face backup de acolo.

#7324
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Am incercat cu root temporar, dar nu vrea, cere SU:

--->>> Connect to device <<<---
[+] This may take a few minutes.
[-] Failure.
ATTENTION! Requests for confirmation on the device screen are possible!
--- ERROR : SU inaccessible
--- Through CWM it is possible to get root on this phone! Look URLs  :
http://forum.china-i...=502084#p502084
http://forum.xda-dev...401&postcount=5


Am back-up facut din CWM inainte sa-l rutez prima data, dar nu a functionat cand am vrut sa dau restore si aveam partitiile modificate. Speram ca un backup facut cu MTK Droid sa rezolve o astfel de problema, daca va fi cazul in viitor...
Sunt curios ce tool-uri au cei din service de l-au facut ca scos din cutie :).

#7325
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Bănuiesc că au rom-urile, au cam tot ce le trebuie. Și am auzit că firma aia EDS sau cum io zice, e cea mai tare și serioasă.

#7326
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Asa este, am fost foarte multumit de prestatie. Nu degeaba au si service-ul mare Samsung de la Apaca insa - aviz colegilor - acolo repara doar Samsung-uri! Intai am fost acolo si m-au trimis in spate (tot in incinta Apaca) unde mai au un sediu care de fapt este depozitul lor. Cei de acolo mi-au spus ca tot in Decebal le repara si ca ei il trimit acolo si dureaza mai mult asa....
Asadar, pentru Bucuresti, mergeti direct la locatia din Decebal pentru allview-uri.

Cu aceasta ocazie am aflat si ceva urat despre Depanero (fostul Servskills): telefonul actual mi-a fost schimbat de catre ei la scurt timp dupa cumparare (avea ceva probleme). Se pare ca nu mi-au dat unul absolut nou ci unul reparat - tehnicianul de la ESD mi-a aratat langa SIM ca lipiturile acelea nu sunt din fabrica, fusese umblat in el. Telefonul "nou" primit chiar parea nou, parea neatins dar... se pare ca nu a fost chiar asa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate