Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#433
Marius-Eduard

Marius-Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 04.11.2013
Cred ca au facut update-ul si upgrade-ul doar pentru versiunea cu 16 GB. :) Sper sa ne ofere si noua sansa sa-i facem un upgrade memoriei interne de la 4 la 16 GB.
Daca nu se vor ocupa mai mult de modelele deja vandute/puse la vanzare, vor pierde multi clienti...

#434
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View PostMarius-Eduard, on 24 noiembrie 2013 - 21:51, said:

Cred ca au facut update-ul si upgrade-ul doar pentru versiunea cu 16 GB. Posted Image Sper sa ne ofere si noua sansa sa-i facem un upgrade memoriei interne de la 4 la 16 GB.
Daca nu se vor ocupa mai mult de modelele deja vandute/puse la vanzare, vor pierde multi clienti...

Upgrade da dar update? La ce update te referi? Eu nu stiu de niciunul. Daca cumva au facut upgrade de la 4.2.1 la 4.2.2 mi se pare prea putin.

#435
vladroller

vladroller

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 31.08.2009

View PostMarius-Eduard, on 24 noiembrie 2013 - 21:51, said:

Cred ca au facut update-ul si upgrade-ul doar pentru versiunea cu 16 GB. Posted Image Sper sa ne ofere si noua sansa sa-i facem un upgrade memoriei interne de la 4 la 16 GB.
Daca nu se vor ocupa mai mult de modelele deja vandute/puse la vanzare, vor pierde multi clienti...

care ar fi avantajul la memorie interna de 16 gb? dpdv al stocarii, sunt  multumit cu un card de 32 gb clasa 10.

Ar merge sistemul de operare mai bine pe memorie interna mai multa?

ps: cum dezactivezi auto spelling in mesaje? am butonat toate setarile si n-am gasit nimic

Edited by vladroller, 25 November 2013 - 10:24.


#436
Allview_Support

Allview_Support

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.11.2013

View PostMarius-Eduard, on 24 noiembrie 2013 - 21:51, said:

Cred ca au facut update-ul si upgrade-ul doar pentru versiunea cu 16 GB. Posted Image Sper sa ne ofere si noua sansa sa-i facem un upgrade memoriei interne de la 4 la 16 GB.
Daca nu se vor ocupa mai mult de modelele deja vandute/puse la vanzare, vor pierde multi clienti...

Salut Marius ,

Aceast lucru a fost deja propus ( upgrade 16 Gb  ) in momentul in care va fi aprobat cu siguranta va aparea pe site-ul nostru .

Pentru cei care intampina dificultati in transferul de fisiere prin Wi-Fi direct va rugam sa ne comunicati cu ce divice-uri ati incercat conectarea.

#437
levike

levike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 04.03.2006

View PostAllview, on 25 noiembrie 2013 - 10:47, said:

Pentru cei care intampina dificultati in transferul de fisiere prin Wi-Fi direct va rugam sa ne comunicati cu ce divice-uri ati incercat conectarea.

Buna,

Am esuat cu urmatoarele device-uri: Samsung Galaxy S2, S3 mini, S3, Note 2 si iPhone 4S.

P.S.: in cazul samsung-urilor se conecteaza, dar nu se initiaza transferul.

Edited by levike, 25 November 2013 - 13:53.


#438
dancrow

dancrow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 08.05.2006
Idem ca mai sus cu televizor sony bravia

#439
vladutu_ctin

vladutu_ctin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.08.2013

View PostAllview, on 25 noiembrie 2013 - 10:47, said:


Salut Marius ,

Aceast lucru a fost deja propus ( upgrade 16 Gb  ) in momentul in care va fi aprobat cu siguranta va aparea pe site-ul nostru .

Pentru cei care intampina dificultati in transferul de fisiere prin Wi-Fi direct va rugam sa ne comunicati cu ce divice-uri ati incercat conectarea.


Sony bravia

View PostAllview, on 25 noiembrie 2013 - 10:47, said:


Salut Marius ,

Aceast lucru a fost deja propus ( upgrade 16 Gb  ) in momentul in care va fi aprobat cu siguranta va aparea pe site-ul nostru .

Pentru cei care intampina dificultati in transferul de fisiere prin Wi-Fi direct va rugam sa ne comunicati cu ce divice-uri ati incercat conectarea.


Si inca o problema, in timpul convorbirilor, sunetul dupa 1-2 minute, incepa sa devina "robotizat", "electronic", sau nu stiu cum sa-l descriu. Cert este ca nu-l mai inteleg pe celalalt, trebuie sa inchid si sa reiau apelul. Se intampla din ce in ce mai des. Rog pe ceilalti care au mai intalnit aceasta problema, s-o faca cunoscuta.

#440
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013
la mine se aude ca o vibratie in microfon, uneori cand vorbesc prea proape de el. Nu stiu daca era de la inceput dar acum am observat  si mi se pare ca face din ce  in ce mai des

Edited by valid09, 25 November 2013 - 15:03.


#441
Marius-Eduard

Marius-Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 04.11.2013

View PostAllview, on 25 noiembrie 2013 - 10:47, said:


Salut Marius ,

Aceast lucru a fost deja propus ( upgrade 16 Gb  ) in momentul in care va fi aprobat cu siguranta va aparea pe site-ul nostru .

Pentru cei care intampina dificultati in transferul de fisiere prin Wi-Fi direct va rugam sa ne comunicati cu ce divice-uri ati incercat conectarea.

Salut,

Multumesc pentru interesul acordat.
Nu pot utiliza functia Wifi Direct, am incercat sa trimit/primesc video/poze de pe un Samsung S3 si nu s-a putut. Cu alt device n-am avut ocazia, dar cred ca n-ar functiona nici cu altul...

View Postvladroller, on 25 noiembrie 2013 - 10:23, said:

care ar fi avantajul la memorie interna de 16 gb? dpdv al stocarii, sunt  multumit cu un card de 32 gb clasa 10.

Ar merge sistemul de operare mai bine pe memorie interna mai multa?


Memoria interna mai mare te ajuta pentru aplicatii si unele jocuri, ruleaza mai bine, altele dau erori pe card. De exemplu am mutat jocul Real Racing pe card si n-a mai mers, l-am mutat inapoi pe memoria interna si a mers. Si la fel si cu unele aplicatii, imi dadeau erori sau se resetau dupa ce le mutam pe card. Deci pe mine ma intereseaza mai multa memorie la "Capacitate sistem", unde scrie ca are 2.25 Gb in total... si liberi ~400 Mb...
Nu stiu daca se poate muta "Memoria interna" la "Capacitate sistem", acolo am 1,61 Gb liberi.
Asa ca pe card se pot pune restul: poze, muzica, filme, etc...
1 min de video Full Hd ocupa ~156 Mb, mie asa imi arata. Daca filmez 3 ore am umplut cardul de 32 Gb... :)
La ce dotari are telefonul este prea mica memoria interna... cel putin pentru mine.

View Postvladutu_ctin, on 25 noiembrie 2013 - 14:27, said:



Si inca o problema, in timpul convorbirilor, sunetul dupa 1-2 minute, incepa sa devina "robotizat", "electronic", sau nu stiu cum sa-l descriu. Cert este ca nu-l mai inteleg pe celalalt, trebuie sa inchid si sa reiau apelul. Se intampla din ce in ce mai des. Rog pe ceilalti care au mai intalnit aceasta problema, s-o faca cunoscuta.

Eu n-am patit sa fie bruiat sunetul in convorbire, se aude destul de clar(foarte rar se aude cate un ecou), dar mai incet fata de altele si este dat la maxim...
Intr-un loc galagios eu nu mai inteleg nimic... dar persoana cu care vorbesc aude totul clar.

#442
Allview_Support

Allview_Support

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.11.2013
Stimati clienti ,

Daca intampinati probleme in convorbiri va rugam sa ne scrieti pe aplicatia de ticketing pentru ca un operator sa va ajute in solutionarea problemei dumneavoastra .

http://ticket.allview.ro/


O zi buna ,

#443
vladutu_ctin

vladutu_ctin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.08.2013

View PostAllview, on 25 noiembrie 2013 - 16:07, said:

Stimati clienti ,

Daca intampinati probleme in convorbiri va rugam sa ne scrieti pe aplicatia de ticketing pentru ca un operator sa va ajute in solutionarea problemei dumneavoastra .

http://ticket.allview.ro/


O zi buna ,

Buna ziua, sunt posesorul lui ALLVIEW V1_Viper cu SW VERSION V1_Viper_0101_V5678, HW VERSION V1_Viper_Mainboard_P1, si am urmatoarea problema:
Pe sim1 folosesc cartela vodafone pentru serviciul de voce, pe sim2 folosesc cartela digi pentru serviciul de date. De cele mai multe ori, in timpul convorbirilor, indiferent ca apelez sau ca sunt apelat, indiferent ca am serviciul de date activat sau nu, sau wireless activat sau nu, sunetul incepe sa devina "robotizat", "electronic" si nu mai inteleg ce spune interlocutorul. Trebuie sa inchid si sa reiau apelul, apoi se intampla sa se repete imediat, sau nu, aceeasi problema. Va marturisesc ca este foarte neplacut, si am ezitat de cateva ori sa-l trimit in service, numai din cauza ca am nevoie de cele doua cartele pe care le am, sa fie active tot timpul. Deasemeni, va marturisesc, ca pe viitor, alegerea unui nou telefon va depinde doar de reactia dvs la aceste sesizari.

Cu tot respectul si cu speranta gasiri unei rezolvari cat mai rapide a acestei probleme,

Va urez succes,

Vladutu Constantin

#444
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Multumesc dancrow pentru raspuns. Din pacate/fericire am comandat si platit deja Viperul la pretul de BF (900lei). Acum nu pot decat sa astept primirea coletului si sa trag singur concluziile despre raportul calitate/pret. A cumparat cineva o astfel de baterie pt Viper?

O seara buna.

#445
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
asphalt 8 a incercat cineva pe viper?

#446
vennom79

vennom79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.11.2013
Da eu... Mere brici.

Da eu... Mere brici.

#447
Marius-Eduard

Marius-Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 04.11.2013
Oferta la Emag cu pretul de 899 lei este inca valabila. http://www.emag.ro/t...3/pd/D0QVJBBBM/
Mi-as mai lua unul. :)
Cum sunt telefoanele din aceasta oferta? Vi s-au parut mai slabe? O fi vreun lot cu probleme?

#448
ianos76

ianos76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 01.09.2011
A venit si la mine Mos Craciun!!! (si Iepurasul, si Mos Nicolae, si care or mai fi  Posted Image ). Nu arata rau de loc telefonul. Se misca bine, in general, la prima butonare nu am vazut ceva probleme evidente. Sper sa ramna asa treaba. O intrebare: Pe pagina oficiala a produsului scrie ca se poate descarca GRATIS Asphalt 6 , dar pe Gameloft Live apare contra cost. A mai intalnit cineva problema asta? Nu o sa ma tai la vene daca nu voi descarca jocul, dar era bine sa stim si noi.

#449
Allview_Support

Allview_Support

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.11.2013

View Postianos76, on 26 noiembrie 2013 - 09:19, said:

A venit si la mine Mos Craciun!!! (si Iepurasul, si Mos Nicolae, si care or mai fi  Posted Image ). Nu arata rau de loc telefonul. Se misca bine, in general, la prima butonare nu am vazut ceva probleme evidente. Sper sa ramna asa treaba. O intrebare: Pe pagina oficiala a produsului scrie ca se poate descarca GRATIS Asphalt 6 , dar pe Gameloft Live apare contra cost. A mai intalnit cineva problema asta? Nu o sa ma tai la vene daca nu voi descarca jocul, dar era bine sa stim si noi.


Salut,

Jocul Asphalt 6  este disponibil pentru telefonul V1 Viper .

Va rugam urmati pasii de mai jos :

Meniu aplicatii > Gameloft Live > in meniul Gameloft dam back > Home > trebuie sa apara un banner Free Game Asphalt 6 Adrenaline > Enjoy :)

#450
ianos76

ianos76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 01.09.2011

View PostAllview, on 26 noiembrie 2013 - 11:57, said:



Salut,

Jocul Asphalt 6  este disponibil pentru telefonul V1 Viper .

Va rugam urmati pasii de mai jos :

Meniu aplicatii > Gameloft Live > in meniul Gameloft dam back > Home > trebuie sa apara un banner Free Game Asphalt 6 Adrenaline > Enjoy Posted Image
Multumesc pentru clarificari si pentru prompitudine. O sa incerc cat de curand se poate.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate