Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#379
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 07.08.2011
de unde ai informatia?

#380
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013
http://www.whiteimag...5jb20=&server=2
am primit mail
la banii astia nu mai au ce zice nici carcotasii care zic ca mai bine cumpara tel direct din china

Edited by valid09, 21 November 2013 - 10:44.


#381
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 07.08.2011
Da.Insa ne e o garantie ca il apuci de Bf, depinde cate au ei la pretul asta....

#382
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013
teoretic se poate achizitiona la pretul asta, practic vom vedea ce va fi

#383
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Il prinzi; chiar daca nu la flanco, o sa fie sigur si la alte magazine. Treaba e, ca la cei 900 sunt sigur ca ei au un profit de 3-5%, plus profitul Allview de 5-10%, deci telefonul costa defapt vreo 750 de lei.

#384
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013
pai si ce vrei ca flanco si allview sa faca munca patriotica, daca nu ar castiga ceva nu ar mai fi pe piata ar da faliment

#385
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
:)) Stai linistit in banca ta prietene. Lasa discutiile despre economie in seama oamenilor mari. Ei fac bani si acuma, in conditii de 5% profit legal, chiar mai mult decat fac in mod normal cu adaos de 50%, datorita volumului mare de vanzari. E vorba de o strategie urata din partea lor, avand in vedere ca pana nu de mult au fost singuri pe piata si au putut manipula preturile cum au vrut. Avand in vedere situatia economica actuala, si cresterea constanta a cererii, nu mai e ok sa pui adaos 50%. Dar in fine, le-a mers cat le-a mers pana acum; nu degeaba au avut profit de 1 milion de euro anul trecut. Aceiasi chestie se intampla si la eMAG; au preturi cu 10% mai mari fata de restul pietii, dar se bazeaza pe lipsa de cunostinte a clientului si pe o politica de marketing foarte bine pusa la punct ca sa te faca sa cumperi.

#386
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013
eu sunt f linistit, tu esti revoltat ca au profit si ca nu iti dau telefonul cu 750 cat costa el in mod real. Iar teoria ta economica de "om mare" este profund gresita. Ia explica-ne tu ce adaos are Iphone si cum in SUA (mamal economiei de piata) se pot face astfel de politici economice. Teoria ta este sa se dea la pretul de productie, cate unul de persoana , sa ajunga la toata lumea.

#387
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Tu esti constient ca se activeaza zilnic 500.000 de telefoane cu android?! Asta inseamna cam 400.000 vandute ZILNIC. Telefonul se schimba acum o data pe an, sau chiar la jumatate de an, nu la 3-4 ani cum era pana acum. Deci rulajul este mult mai mare, astfel incat poti face aceiasi bani vanzand 10 telefoane astazi, cu adaos de 10%, fata de acum cativa ani, cand vindeai unul singur, si cu adaos 100%. Apple si Samsung au preturi exagerate, din acelasi motiv: marketing. Daca omul e prost (sau Amurican :) ) si cumpara Iphone 5 la 2500 de lei, asta e profund problema lui. E arhicunoscut faptul ca ei au un adaos incredibil fata de pretul de fabrica; dar macar ei baga bani in research & development. N-ai sa vezi touch ID la Allview sau Air Gestures care e pe Soul acum, care e gandit si implementat de Samsung. N-o sa-ti dea Allview mai mult de 1-2 updateuri de software in toata viata telefonului tau. Fata de iPhone care iti baga cate unul lunar, pe o perioada de cativa ani. SUA nu mai e de mult lider la tehnici economice; a prins o pasa buna dupa WW2, cand a fost cea mai putin afectata tara. N-a cerut nimeni telefoane gratis, dar era adaosului de 50% s-a sfarsit pentru ei. Cum am zis si mai sus, Allview a fost singurul jucator de pe piata, si si-a permis astfel de marsavii si lipsa de respect fata de client. Eu mi-am Viperul direct de la ei, si cat timp s-a ocupat tanti de mine, sa-mi faca actele, sa-mi verifice telefonul, a rugat un coleg sa raspunda la telefoane (infoline) in locul ei. Raspunsul lui a fost: "Da-i ma in penis mea; sa astepte" si a ridicat telefonul din furca. Era birou cu vreo 10-15 oameni in el, nimeni n-a reactionat la replica omului, toti frecau menta legendar; si li s-a parut un comportament normal. Plus ca nu i-a pasat ca eram eu, clientul acolo. Eu am luat Viperul ca n-am avut de ales, nu era altceva mai bun pe piata, dar anul viitor, cand vin Huawei, ZTE, Miezu, Zopo, Oppo, Micromax (pe langa Gigabyte, Utok, E-Boda care exista deja) la noi...il vand cu ochii inchisi!

#388
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007

 luci_flash, on 21 noiembrie 2013 - 13:18, said:

...dar anul viitor, cand vin Huawei, ZTE, Miezu, Zopo, Oppo, Micromax (pe langa Gigabyte, Utok, E-Boda care exista deja) la noi...il vand cu ochii inchisi!
De unde ai info ca vin aia la noi?
Oppo se chinuie de ceva timp sa faca Oppo Romania, si acum cateva zile dadeai search si nu gaseai nimic despre asta... Mi se pare ca totusi se misca greu...

#389
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Toti incearca. Nu exista la niciunul o data oficiala, dar toti zic 2014 si in mod sigur va fi, fiindca la noi e cererea foarte mare de dual simuri. Si Lenovo e pe aceiasi lista. Oppo in mod normal trebuiau sa deschida undeva la sfarsitul lunii noiembrie (se tot laudau pe fb) dar acuma sunt la statutul de "nu va putem oferi mai multe informatii". Oricum de la Oppo nu prea ai ce sa iei, in afara de R819 (singurul dual sim si echivalent cu Viper).

#390
Allview_Support

Allview_Support

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.11.2013

 luci_flash, on 21 noiembrie 2013 - 13:18, said:

Eu mi-am Viperul direct de la ei, si cat timp s-a ocupat tanti de mine, sa-mi faca actele, sa-mi verifice telefonul, a rugat un coleg sa raspunda la telefoane (infoline) in locul ei. Raspunsul lui a fost: "Da-i ma in penis mea; sa astepte" si a ridicat telefonul din furca. Era birou cu vreo 10-15 oameni in el, nimeni n-a reactionat la replica omului, toti frecau menta legendar; si li s-a parut un comportament normal. Plus ca nu i-a pasat ca eram eu, clientul acolo. Eu am luat Viperul ca n-am avut de ales, nu era altceva mai bun pe piata, dar anul viitor, cand vin Huawei, ZTE, Miezu, Zopo, Oppo, Micromax (pe langa Gigabyte, Utok, E-Boda care exista deja) la noi...il vand cu ochii inchisi!


Buna ziua ,

Ceea ce descrieti dumneavoastra, nu reflecta realitatea
Activitatea desfasurata de departamentul "Shop" este strict separata de departamentul "Call-Center",cat si locatia acestor doua departamente.
Compania noastra nu tolereaza un limbaj si un comportament neadecvat din partea angajatilor.

Suntem deschisi la orice sugestie, reclamatie  si le tratam cu maxima seriozitate atata timp cat are un temei valid .

O zi buna ,

#391
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Ma bucur ca ati raspuns. Felicitari pentru prezenta dumneavoastra pe forumuri.
Nu eram in shop cand s-a intamplat; am cumparat Viperul prin programul cu 24% si am avut ocazia sa merg in birouri. Am fost la o doamna foarte draguta, care mi-a luat telefonul vechi, a facut actele necesare, si intre timp s-a intamplat chestiunea mentionata mai sus. Erau doi tipi mai "glumeti" care stateau vis-a-vis de ea. La iesire chiar m-am oprit si l-am atentionat ca ce face nu e frumos si s-a uitat la mine ca si cum eu am fost cel nesimtit ca l-am mustrat. Plus ca incerca omul sa gasesca sloganuri..."nefericite": "Allview - veniti la noi pentru un telefon si plecati cu jumatate" (parafrazez). Am tot respectul pentru ceea ce ati reusit sa faceti ca si firma, dar la partea de suport si customer care mai aveti un pic de muncit :)

#392
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005
si la flanco si la emag e 899, cu cata memorie vin au 4 sau 16 GB?

#393
Allview_Support

Allview_Support

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.11.2013

 bogdan074, on 22 noiembrie 2013 - 14:47, said:

si la flanco si la emag e 899, cu cata memorie vin au 4 sau 16 GB?

In momentul de fata dispunem de doua versiuni pentru V1 Viper si anume :

V1 Viper 4GB si V1 Viper 16 GB

In magazinele partenere este disponibila versiunea de 4GB iar in Shop-ul nostru se pot gasii ambele versiuni .

Clienţii care achiziţionează în perioada 22 noiembrie-1 decembrie un produs Allview din magazinele partenere vor câştiga un accesoriu pentru device-ul cumpărat, în limita stocului disponibil. Acesta poate fi revendicat  accesând site-ul www.allviewbf.ro în perioada 22 noiembrie-15 decembrie 2013.

Regulamentul oficial al promoţiei „Accesorii cadou” şi lista cu produsele participante la promoţie pot fi consultate pe site-ul www.allviewbf.ro.

#394
ursulcret

ursulcret

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 04.01.2013
Salutare.De azi sunt si eu posesorul unui Viper1(luat de la Flanco cu 899lei) si pana acum sunt foarte multumit de el,asta dupa ce pana acum am avut un P5 Alldro,de asemenea foarte multumit.Cine imi recomanda si mie un link cu rezolutia pt Viper la Igo????Merci

#395
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

 ursulcret, on 22 noiembrie 2013 - 20:36, said:

Salutare.De azi sunt si eu posesorul unui Viper1(luat de la Flanco cu 899lei) si pana acum sunt foarte multumit de el,asta dupa ce pana acum am avut un P5 Alldro,de asemenea foarte multumit.Cine imi recomanda si mie un link cu rezolutia pt Viper la Igo????Merci

ce memorie are? 4 sau 16 g?

#396
ursulcret

ursulcret

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 04.01.2013

 Petrecristi, on 22 noiembrie 2013 - 23:05, said:


ce memorie are? 4 sau 16 g?

4g

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate