Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#3115
doarmiky

doarmiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 12.01.2010
Am instalat iq 4410 oficiall 4.4.2 si nu mai mergea touch bn.cand vrea cand nu.am reinstalat soft allview si acum merge dar tot nu merge bn cateaodata.parca tot greu rasp.a mai patit cineva asta?

#3116
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

View Postdoarmiky, on 26 iulie 2014 - 15:26, said:

Am instalat iq 4410 oficiall 4.4.2 si nu mai mergea touch bn.cand vrea cand nu.am reinstalat soft allview si acum merge dar tot nu merge bn cateaodata.parca tot greu rasp.a mai patit cineva asta?

La mine merge perfect. Nu am nici o problemă cu el.

#3117
florin3333

florin3333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 14.09.2008
Am avut și eu acel rom și n-am avut probleme cu el. Șterge-l și reinstalează,  poate  ceva nu a mers bine. Baftă.

Am avut și eu acel rom și n-am avut probleme cu el. Șterge-l și reinstalează,  poate  ceva nu a mers bine. Baftă.

Am avut și eu acel rom și n-am avut probleme cu el. Șterge-l și reinstalează,  poate  ceva nu a mers bine. Baftă.

Am avut și eu acel rom și n-am avut probleme cu el. Șterge-l și reinstalează,  poate  ceva nu a mers bine. Baftă.

#3118
doarmiky

doarmiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 12.01.2010
O sa raman pe rom stock.ma avantajeaza economizor energie ca inchide netul in standbay

#3119
florin3333

florin3333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 14.09.2008
Chestia asta o are și rom-ul de Xperia

Chestia asta o are și rom-ul de Xperia

Chestia asta o are și rom-ul de Xperia

Chestia asta o are și rom-ul de Xperia

#3120
ovys1979

ovys1979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 30.05.2009
Salutari

Sunt posesorul unui Viper V1 16GB de vreo 2 saptamani, luat de la Altex.

In principiu sunt multumit de telefon si de cum se misca. In trecut am avut un Samsung Y 6102 dual sim.

Aveti aici lista mea cu ceea ce nu-mi place la acest device:
Sunetul in difuzor este foarte tare la nivelul minim.
Am si eu pata roz in pozele camerei, dar nu ma deranjeaza prea tare ca fac poze cu DSLR.
Se incalzeste destul de tare casca sau ceva in dreptul castii in timpul apelurilor in 3G, Digi.
Am o mica pata albicioasa in partea inferioara a ecranului.
Castile sunt grele si incomode: imi ies din ureche, cauciucul fiind prea mare.
In meniul de mutare sau stergere aplicatii comenzile sunt incurcate intre ele: dai mutare aplicatie si iti deschide stergere aplicatie.
In rest sunt multumit.

Totul este sa nu ai asteptari prea mari de la o marca low cost.

Edited by ovys1979, 27 July 2014 - 09:07.


#3121
doarmiky

doarmiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 12.01.2010

View Postovys1979, on 27 iulie 2014 - 09:03, said:

Salutari

Sunt posesorul unui Viper V1 16GB de vreo 2 saptamani, luat de la Altex.

In principiu sunt multumit de telefon si de cum se misca. In trecut am avut un Samsung Y 6102 dual sim.

Aveti aici lista mea cu ceea ce nu-mi place la acest device:
Sunetul in difuzor este foarte tare la nivelul minim.
Am si eu pata roz in pozele camerei, dar nu ma deranjeaza prea tare ca fac poze cu DSLR.
Se incalzeste destul de tare casca sau ceva in dreptul castii in timpul apelurilor in 3G, Digi.
Am o mica pata albicioasa in partea inferioara a ecranului.
Castile sunt grele si incomode: imi ies din ureche, cauciucul fiind prea mare.
In meniul de mutare sau stergere aplicatii comenzile sunt incurcate intre ele: dai mutare aplicatie si iti deschide stergere aplicatie.
In rest sunt multumit.

Totul este sa nu ai asteptari prea mari de la o marca low cost.

Dupa o vreme o sa fie cel mai tare telefon

#3122
ovys1979

ovys1979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 30.05.2009
@doarmilky acum e cel mai tare telefon. Cand o sa oboseasca si o sa apara pete mai mari pe ecran si cine stie cate altele, dau cu el de pamant si iau altceva. Pentru inceput n-am avut curaj da dau prea multi bani pe un Allview. 750 lei mi s-a parut acceptabil ca risc.

#3123
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010

View Postpokemon_diana, on 23 iulie 2014 - 19:07, said:

A aparut un nou magazine play compatibil cu viper v1 https://vk.com/doc24...19965cc8fae6d63
http://www.androidpo...s-apk-download/

#3124
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012
Am și eu o problemă cu actualizarea de pe site-ul Allview.
Pur și simplu nu vrea să se instaleze. Am urmat pașii întocmai, telefonul este nou-nouț.(îl am de două zile.)
Merge instalarea până la un punct...dă mesajul ”Error!” și apoi când intru în cardul SD, constat că fișierele de update au dispărut...
Ce pot face în acest caz?

EDIT: Am descoperit până la urmă..
Se pare că actualizarea era doar pentru modelul de 4GB.

Edited by Ally97, 27 July 2014 - 13:48.


#3125
florin3333

florin3333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 14.09.2008
Ce înseamna  sa nu citești tot

Ce înseamna  sa nu citești tot

Ce înseamna  sa nu citești tot

Ce înseamna  sa nu citești tot

#3126
vf_peti

vf_peti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 11.11.2012
Ceva offtopic: M-as bucura daca ati apasa o singura data pe butonul Publica! Nu de alta, dar deja e enervant sa primesc 15 mailuri pe telefon, pentru acelasi mesaj.

ON: Lenovo Snapit Camera sau Google Camera? Chiar imi place Snapit Camera pentru ca are acele efecte direct incorporate si asa mai departe.

#3127
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 11.12.2010

View Postvf_peti, on 27 iulie 2014 - 14:43, said:

Ceva offtopic: M-as bucura daca ati apasa o singura data pe butonul Publica! Nu de alta, dar deja e enervant sa primesc 15 mailuri pe telefon, pentru acelasi mesaj.

ON: Lenovo Snapit Camera sau Google Camera? Chiar imi place Snapit Camera pentru ca are acele efecte direct incorporate si asa mai departe.
Lenovo, clar! Dar ai gasit varianta compatibila cu KK? Sau esti pe rom-ul stoc?

#3128
vf_peti

vf_peti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 11.11.2012
Am gasit o varianta compatibila cu KK, am romul de la Discovery 4.4.2. Singura chestie pe care o zice e ca versiunea asta nu e compatibila si asa mai departe, dar ai acces la tot.

http://forum.xda-dev...d.php?t=2608625

#3129
florin3333

florin3333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 14.09.2008
Vina pentru mai multe postări aparține softpedia, pe alte forumuri nu pățesc asa. Folosesc tapatalk

Vina pentru mai multe postări aparține softpedia, pe alte forumuri nu pățesc asa. Folosesc tapatalk

Vina pentru mai multe postări aparține softpedia, pe alte forumuri nu pățesc asa. Folosesc tapatalk

Vina pentru mai multe postări aparține softpedia, pe alte forumuri nu pățesc asa. Folosesc tapatalk

#3130
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

View Postvf_peti, on 27 iulie 2014 - 15:15, said:

Am gasit o varianta compatibila cu KK, am romul de la Discovery 4.4.2. Singura chestie pe care o zice e ca versiunea asta nu e compatibila si asa mai departe, dar ai acces la tot.

http://forum.xda-dev...d.php?t=2608625

Mie nu îmi merge aplicația.

Am observat pata mov la camera foto încă din prima zi în care lam cumpărat. Are rost să îl trimit în garanție pentru asta? Îl vor repara? Sau este o chestie care nu se poate rezolva...

#3131
daniel178

daniel178

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 28.04.2013
mi-au schimbat mie displayul in garantie ....dupa cateva zile pata era la locul ei ,se pare ca problema nu e de la display...

#3132
Vineri-13

Vineri-13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 03.04.2014

View Postdaniel178, on 27 iulie 2014 - 18:40, said:

mi-au schimbat mie displayul in garantie ....dupa cateva zile pata era la locul ei ,se pare ca problema nu e de la display...
Incearca alt balans de alb. Incandescent, poate. Majoritatea pozelor au un efect de vignette, foarte subtil. Il observi cand modifici unele poze in Photoshop. Probabil e de la cum e pus senzorul dupa diafragma. Daca balansul de alb e facut complet in software, e normal sa apara efecte ciudate, in cazul asta.
L.e.: eu ma folosesc de zona aia cand fac poze la subiecte "busy" cum ar fi... Pisici. Nu apare pata roz, e o zona care deviaza tot spectrul de culori. Daca faci asta intentionat, e chiar interesant.

Edited by Vineri-13, 27 July 2014 - 20:14.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate