Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#2341
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013
hai ca mai exista sperante :D
http://www.allview.r...id-4-4-kit-kat/

#2342
socrate108

socrate108

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 28.12.2011
Și care ar fi speranța? Acolo sunt 2 anunțuri din februarie reluate în aprilie...poate de la turci să vină vreo veste mai bună.

#2343
sheratann

sheratann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 10.01.2014
Salutare! Ma tot uit de niste casti originale de v1 viper , si nu gasesc , unde as putea sa gasesc , as putea comanda de pe site-ul lor , in alte locuri se gasesc?

Mie mi s-au stricat cele originale..

Edited by sheratann, 24 April 2014 - 18:48.


#2344
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013
vroiam să evidențiez că unele produse de la ei au primit update la kit-Kat

#2345
uwe_40

uwe_40

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.04.2014

View Postseptimiulascu, on 24 aprilie 2014 - 09:53, said:


Salut, GPS-ul n-are nicio legatura cu internetul, este un serviciu oferit via satelit (http://ro.wikipedia.org/wiki/Gps)
Ca sa folosesti telefonul pe post de navigator, ai nevoie de o aplicatie, de ex: IGO, Navigon, etc.
Chiar si Maps de la Google, care vine preinstalat pe telefon
Salutare . Atunci nu ma pricep eu sa l folosesc trebuie să ma mai documentez ,tot nu găsește sateliți . Mulțumesc pentru răspuns

#2346
sheratann

sheratann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 10.01.2014
Nu prea am noroc cu castile originale , ma gandeam la niste casti in ear , bugetul maxim ar fi 150 lei. Niste sugestii?

#2347
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Stie cineva vreo aplicatie care sa-mi dea info detaliate despre toate retelele mobile disponibile  in locul in care ma aflu la un moment dat (putere semnal, etc)? As vrea sa-mi schimb operatorul si as dori sa stiu cum sta cu semnalul concurenta in zonele unde stau cel mai mult (scasa si la serviciu). La cautare manuala din meniul telefonului apar ce retele au semnal intr-un anumit punct, dar doar atat. Ce am gasit pana acum in Play dau info detaliate doar pentru reteaua la care sunt abonat, nu si pentru restul.

#2348
septimiulascu

septimiulascu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 25.02.2014

View PostDANIELUSS, on 25 aprilie 2014 - 08:54, said:

Stie cineva vreo aplicatie care sa-mi dea info detaliate despre toate retelele mobile disponibile  in locul in care ma aflu la un moment dat (putere semnal, etc)? As vrea sa-mi schimb operatorul si as dori sa stiu cum sta cu semnalul concurenta in zonele unde stau cel mai mult (scasa si la serviciu). La cautare manuala din meniul telefonului apar ce retele au semnal intr-un anumit punct, dar doar atat. Ce am gasit pana acum in Play dau info detaliate doar pentru reteaua la care sunt abonat, nu si pentru restul.

Salut, incearca-l pe asta:
https://drive.google...dit?usp=sharing
E adevarat ca iti apare nivel si calitate doar pentru reteaua in care esti inregistrat, dar poti schimba sim-ul dupa ce faci o masuratoare

Edited by septimiulascu, 25 April 2014 - 09:03.


#2349
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Nu ai inteles ideea :) Am doar un sim, pe Voda. Vreau sa schimb operatorul, dar inainte de a ma decide vreau sa stiu cum sta fiecare cu semnalul. Am nevoie de o aplicatie de genul celor care scaneaza retelele WiFi din jur si iti arata nivelul fiecareia, daca este securizata sau nu, etc.

#2350
septimiulascu

septimiulascu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 25.02.2014

View PostDANIELUSS, on 25 aprilie 2014 - 11:43, said:

Nu ai inteles ideea Posted Image Am doar un sim, pe Voda. Vreau sa schimb operatorul, dar inainte de a ma decide vreau sa stiu cum sta fiecare cu semnalul. Am nevoie de o aplicatie de genul celor care scaneaza retelele WiFi din jur si iti arata nivelul fiecareia, daca este securizata sau nu, etc.

Am inteles de la inceput ce vrei, nu am gasit asemenea aplicatie gen scanner. Dar daca ai prieteni/cunostinte care sunt prin alte retele, poti face un test cu alte sim-uri, pe rand

#2351
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View Postvalid09, on 24 aprilie 2014 - 13:59, said:

hai ca mai exista sperante Posted Image
http://www.allview.r...id-4-4-kit-kat/

Este o veste buna. Dar, cum a zis cineva mai sus, sunt doar pentru tablete. Si sunt doar 2 tablete. Viva q7 si viva q8 si au facut 4 articole pentru ele... Telefon nu apare niciunul.

#2352
Allyn1

Allyn1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 04.02.2014
Salut! Ce parere mai aveti de V1 Viper?Daca il cumpar in vara,se merita?Mai are acele pete pe dispaly sau alte probleme?Are lag in meniu,aplicatii/jocuri ca Real Racing 3,Asplhalt 8 etc.Sunetul cum e?Care e cea mai recenta versiune de Android care se poate instala?

#2353
vf_peti

vf_peti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 11.11.2012

View PostAllyn1, on 27 aprilie 2014 - 10:54, said:

Salut! Ce parere mai aveti de V1 Viper?Daca il cumpar in vara,se merita?Mai are acele pete pe dispaly sau alte probleme?Are lag in meniu,aplicatii/jocuri ca Real Racing 3,Asplhalt 8 etc.Sunetul cum e?Care e cea mai recenta versiune de Android care se poate instala?

Salut! Il am din ianuarie si inca nu am pete albe pe display. Sunetul e foarte ok, multi prieteni zic ca se aude foarte bine, lag in meniu nu exista. Cea mai recenta versiune de Android e 4.2.1 ( sau 4.2.2. daca iti instalezi un custom rom.) Eu joc Real Racing 3 fara probleme, dar la Asphalt 8 nu pot juca cu toate setarile pe high, parca imi sacadeaza un pic. Posibil si pentru ca am rom-ul de S4. Cat despre faptul de a-l cumpara, eu zic ca am luat o decizie buna.

#2354
eL3ctr1c4L

eL3ctr1c4L

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 05.02.2013

View PostAllyn1, on 27 aprilie 2014 - 10:54, said:

Salut! Ce parere mai aveti de V1 Viper?Daca il cumpar in vara,se merita?Mai are acele pete pe dispaly sau alte probleme?Are lag in meniu,aplicatii/jocuri ca Real Racing 3,Asplhalt 8 etc.Sunetul cum e?Care e cea mai recenta versiune de Android care se poate instala?

Plus ca este foarte subtire, iti dau un feeling premium in mana. Il recomand cu caldura.

#2355
Badazz

Badazz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 18.05.2009
Legat de viper, cred ca exista ceva loturi fara probleme. Ma refer la cele mai comune: pete albe display si halo uri roz la poze.
Il am din decembrie, urmeaza sa l duc a 2 a oara la ei sa mi schimbe displayul (pete albe..), dar trebuie sa ma inarmez cu rabdare ca relatia lor cu clientii e zero barat. Prea au atitudine de Apple Inc.
Nu ti as recomanda sa mai cumperi viper,mai ales la vara. Deja a aparut Viper S+o tona de alte telefoane (allview scoate un device la 2-3 saptamani). Asta nu ar fi un lucru rau, DACA NU AR UITA DE SUPORT PT MODELELE VECHI!!!
Pt viper de 4gb au scos de 2luni update de firmware. Pt cel de 16gb...e  greu sau au uitat de el.
Parerea mea..

#2356
raresvintea

raresvintea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 13.06.2006
Se poate ca printr-un rom custom sau printr-un alt kernel sa activez optiunea de OTG?
Altfel sunt nevoit sa caut alt dual sim Posted Image

#2357
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013
http://www.cnet.com/...android-phones/

#2358
uwe_40

uwe_40

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.04.2014
http://www.gabrielur...-igo-pe-android
Am reușit să descarc de aici IGO
Merge bine pe telefon pe Allview V1 si pe tableta Samsung Galaxy de 7 inci
Va mulțumesc pentru timpul acordat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate