Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#2305
liviutz62

liviutz62

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.03.2010
Buna seara.
Cum pot descarca pe calculator lista de contacte de pe un V1 care are touchscreen-ul crapat si nu raspunde la comenzi decat din butoane. Telefonul nu este blocat.
Multumesc

#2306
lights35

lights35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 14.01.2008

View Postliviutz62, on 16 aprilie 2014 - 19:36, said:

Buna seara.
Cum pot descarca pe calculator lista de contacte de pe un V1 care are touchscreen-ul crapat si nu raspunde la comenzi decat din butoane. Telefonul nu este blocat.
Multumesc
Daca ai telefonul sincronizat cu contul de Google ai putea reusi intrand de pe computer in acel cont. Sau poti introduce cartela in alt telefon. Ce a patit ecranul ? Din senin?

Edited by lights35, 16 April 2014 - 21:30.


#2307
cris_ct

cris_ct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 13.01.2011

View Postkatalynmusoiu, on 16 aprilie 2014 - 12:24, said:

Se lauda ca ne face si noua cineva un backup la romul stocj la varianta de 16
Daca nu trebuie sa-i fac root si gasesc nitel timp liber, voi cauta pe cineva priceput sa faca treaba asta  si va anunt , dar dupa Paste....

#2308
katalynmusoiu

katalynmusoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 08.02.2008
Fara root nu se poate,dar se poate scapa de root foarte usor

#2309
VladRusu89

VladRusu89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 02.12.2013
A mai observat cineva o scadere ft considerabila la viteza internetului digi dupa efectuarea update-ului?
Prietena mea are acelasi serviciu pe un sim2 pe un A5 quad si ii se incarca mult mult mai repede netul. Deci am cam exclus posibilitatea problemei de retea.

#2310
cpowertm

cpowertm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 12.07.2009

View Postkatalynmusoiu, on 17 aprilie 2014 - 04:22, said:

Fara root nu se poate,dar se poate scapa de root foarte usor

Cum se poate scapa de root la varianta de 16G? Fac eu un backup dacă îmi explici pas cu pas.

Edited by cpowertm, 18 April 2014 - 18:28.


#2311
soryny

soryny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.02.2009
am facut si eu update la viper v1 4gb...si merge mai prost ca inainte de update...
ajunge la 90% iar cand dau curatare sau restart mai jos de 70% nu scade...si dureaza mult curatatul...am doar 2-3 jocuri...pe facebook nu stau pe el...utilizare normala...
mai bn il lasam cum era inainte...iar schimbarile pt.camera sunt de cosmetizare...mai mult rau decat bine

am facut si eu update la viper v1 4gb...si merge mai prost ca inainte de update...
ajunge la 90% iar cand dau curatare sau restart mai jos de 70% nu scade...si dureaza mult curatatul...am doar 2-3 jocuri...pe facebook nu stau pe el...utilizare normala...
mai bn il lasam cum era inainte...iar schimbarile pt.camera sunt de cosmetizare...mai mult rau decat bine

#2312
ctlaur

ctlaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 08.03.2013
salut. am un viper v1 16g si se restarteaza singur? baterie am si ramane la fel si dupa restartare telefonu are 6 luni?

#2313
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View Postctlaur, on 20 aprilie 2014 - 21:57, said:

salut. am un viper v1 16g si se restarteaza singur? baterie am si ramane la fel si dupa restartare telefonu are 6 luni?
II dai un factory reset. Daca nu se rezolva il faci pachet cu destinatia Allview.

#2314
cbacsro

cbacsro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 15.09.2009

View Postctlaur, on 20 aprilie 2014 - 21:57, said:

salut. am un viper v1 16g si se restarteaza singur? baterie am si ramane la fel si dupa restartare telefonu are 6 luni?

Cristos a Inviat !


Factory reset sau sterge din lock-screen gmail inbox - pe care probabil l-ai setat in fereastra din partea stanga a lock screen-ului.
Si inainte de update si dupa, daca am avut setata aceasta facilitatae se restarta aleator.

Succes.

Edited by cbacsro, 21 April 2014 - 12:33.


#2315
dobrilacristi

dobrilacristi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.04.2014
cine are un backup la viper de 4gh facut cu cwm  am miui acum si nu mai pot reveni la stock rom am incercat o gramada de chestii si nu reusesc
cu update-ul de pe site nu mere  nici instalat normal ca un rom nici dezarhivat si pus sa-l ea ca pe update si miui e cam aiurea ca rom ,consuma mult ram
iar cele de la not3 si galaxy s4 nu merge 3g pe sim 2 si nici pe sim 1 de la rds

#2316
vf_peti

vf_peti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 11.11.2012

View Postdobrilacristi, on 21 aprilie 2014 - 16:53, said:

cine are un backup la viper de 4gh facut cu cwm  am miui acum si nu mai pot reveni la stock rom am incercat o gramada de chestii si nu reusesc
cu update-ul de pe site nu mere  nici instalat normal ca un rom nici dezarhivat si pus sa-l ea ca pe update si miui e cam aiurea ca rom ,consuma mult ram
iar cele de la not3 si galaxy s4 nu merge 3g pe sim 2 si nici pe sim 1 de la rds

Eu am un backup facut in CWM, dar stiu ca am programe instalate + Nova Launcher. Daca tu crezi ca iti e compatibil spune-mi si ti-l pun aici intr-un link.

#2317
dobrilacristi

dobrilacristi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.04.2014
da pune-l te rog

nu conteaza ce programe are ca le scot eu dupa

View Postvf_peti, on 21 aprilie 2014 - 18:02, said:



Eu am un backup facut in CWM, dar stiu ca am programe instalate + Nova Launcher. Daca tu crezi ca iti e compatibil spune-mi si ti-l pun aici intr-un link.


astept   backup-ul

View Postdobrilacristi, on 21 aprilie 2014 - 18:08, said:

da pune-l te rog

nu conteaza ce programe are ca le scot eu dupa




astept   backup-ul

dar ai costum rom pus pe al tau?  daca da ce rom tii pe el? ca eu de miui nu sunt multumit

#2318
dobrilacristi

dobrilacristi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.04.2014
Cine a putut sa revina la romul oficial dupa ce a pus costum rom pe viper?

#2319
hajasgellert

hajasgellert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 27.08.2007
@dobrilacristi pune recovery-ul stock pe el http://d-h.st/8MZ (redenustel recovery.img)(il pui cu mobileuncletools)  apoi dai update de pe card cu softul sotck de pe site (vezi sa il dezarhivezi din .rar)

#2320
dobrilacristi

dobrilacristi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.04.2014

View Posthajasgellert, on 21 aprilie 2014 - 19:30, said:

@dobrilacristi pune recovery-ul stock pe el http://d-h.st/8MZ (redenustel recovery.img)(il pui cu mobileuncletools)  apoi dai update de pe card cu softul sotck de pe site (vezi sa il dezarhivezi din .rar)
nu gaseste recovery cu mobile uncle

View Postdobrilacristi, on 21 aprilie 2014 - 20:06, said:


nu gaseste recovery cu mobile uncle
am schimbat numele la imagine cu recovery a gasit-o uncle a flashuit-o dar nu intra in recovery deci nu merge asa

nimeni nu a mai vrut sa revina la romul stock pe viper?? mai dati idei

#2321
hajasgellert

hajasgellert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 27.08.2007
scoate bateria si punel din nou si cand te intreba "do u want to enter recovry dai yes" imposibil sa nu iti mearga, eu am incercat si a functionat si am mai incercat la altii si a mers deci tu faci ceva de nu iti merge

#2322
dobrilacristi

dobrilacristi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.04.2014
sau spune-ti un rom stabil care sa mearga macar cat stock romul

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate