Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#1585
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Eu am incercat versiunile:
iGO Primo 9.6.22.316005 (17 Jul 2013) - android-zone.org
iGO Primo 9.6.22.317625 - GooglePlay 25 Jul 2013 - 1 - scan_DCIM
iGO Primo 9.6.22.317625 - GooglePlay 25 Jul 2013 - 2 - not_scan_DCIM
iGO primo (2.4) 9.6.29.341779 - ANS, 25 Oct 2013 - android-zone.org

Toate se misca sacadat. Probabil e de la faptul ca data.zip nu contine cele necesare pentru rezolutia telefonului 1280x720 si e nevoie ca aplicatia sa faca o adaptare la aceasta rezolutie.
Nu m-am prins care e diferenta intre versiunile scan_DCIM si not_scan_DCIM - cine stie poate ma lamureste si pe mine.

O sa incerc si eu versiunea 9.6.7.235654, desi mi se pare cam veche (2012), dar daca voi spuneti ca se misca bine...

#1586
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View PostDANIELUSS, on 02 februarie 2014 - 16:33, said:

Se conecteaza in cateva secunde afara. La sateliti GPS am bifat tot - EPO GPS si A-GPS.
Spune-mi te rog versiunea completa (9.6.7. .........).

eu am 9.6.29.346622 mai scrie si o data 15 nov 2013.
Se misca acceptabil. Un pic sacadat dar nu cat sa deranjeze. nu stiu cat de sacadat se misca al tau. Eu am ales rezolutia telefonului - din locul de unde am softul erau si instructiuni cum sa modifici un fisier din igo pentru a modifica rezolutia. Ce nu-mi place e ca se conecteaza foarte greu la sateliti. Unde poti sa bifezi EPO GPS si A-GPS ?

#1587
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Se misca sacadat fata de Galaxy S Duos-ul sotiei (acela merge fluent) si asta e de neacceptat! Posted Image  Intr-adevar, Duos-ul are avantajul ca are rezolutia nativa la care lucreaza iGO (480 x 800). Pentru celelalte rezolutii se face un fel de up-scalling. Ar trebui ca cineva foarte priceput sa scoata un data.zip exact pentru fiecare rezolutie in parte...

Setarile respective le faci in Setari->Toate setarile->Acces la locatie->Sateliti GPS (click pe Sateliti GPS). Le poti bifa doar daca butonul Sateliti GPS este activat.
Setarile EPO GPS si A-GPS le-am lasat asa cum erau, dar daca intri in ele la sfarsit ai Despre EPO, respectiv Despre A-GPS, unde iti descrie pe scurt cum functioneaza fiecare.
PS: ambele au nevoie de conexiune la net!

#1588
chios

chios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.06.2013
Daca imi spune cineva cum pot urca fisiere aici il urc pe al meu care merge bine cateodata gaseste sateliti mai greu dar nu sacadeaza ce de 2 ori am avut nevoie de el si a mers bine

#1589
cris_ct

cris_ct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 13.01.2011

View Postchios, on 03 februarie 2014 - 21:38, said:

Daca imi spune cineva cum pot urca fisiere aici il urc pe al meu care merge bine cateodata gaseste sateliti mai greu dar nu sacadeaza ce de 2 ori am avut nevoie de el si a mers bine
Urca-l pe fastupload sau ceva similar si pune link- ul aici ...

#1590
chios

chios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.06.2013
http://fastupload.ro...469664be0a.html  incercati si acest igo mie imi merge bine si daca e bun il am si pentru toate rezolutiile de la 320x240 pana la 1980x1080

Edited by chios, 04 February 2014 - 09:27.


#1591
mariusnicut

mariusnicut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 20.07.2007
Si pentru cine are timp sa citeasca si sa testeze gasiti mai multe aici: http://www.gpsforum....de-gpsforumbiz/

#1592
ador13

ador13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 06.01.2006
Eu am instalat un Primo 2, versiunea 9.6.7.235654, pot spune ca se misca foarte bine, nu are lag, dar uneori da o eroare si se opreste singur.

#1593
levike

levike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 04.03.2006
Salutare.

Intrebare intrebatoare: exista functia de vibrare la conectarea unui apel? Am "intors" telefonul pe toate partile si tot n-am gasit aceasta functie.

#1594
Allyn1

Allyn1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 04.02.2014
A cumparat cineva acest telefon?Va rog spuneti-mi si mie daca este bun,sau daca are probleme.

#1595
babanicoleta

babanicoleta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 14.10.2009

View Postlevike, on 04 februarie 2014 - 19:20, said:

Salutare.

Intrebare intrebatoare: exista functia de vibrare la conectarea unui apel? Am "intors" telefonul pe toate partile si tot n-am gasit aceasta functie.
Telefon/meniu/setari

Edited by babanicoleta, 04 February 2014 - 20:43.


#1596
vf_peti

vf_peti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 11.11.2012

View PostAllyn1, on 04 februarie 2014 - 20:33, said:

A cumparat cineva acest telefon?Va rog spuneti-mi si mie daca este bun,sau daca are probleme.

Am telefonul de o luna deja, sunt foarte multumit de el. Ti-l recomand cu caldura :) Daca ai citi cele 89 de pagini de pe aici ti-ai da seama de plusurile si minusurile lui.

Sa te scutesc: - Pata mov la camera (aproape ca se observa, doar la unele telefoane) - Problema de soft,
   - Camera foto, nu e cea mai buna din lume, insa pozele sunt foarte OK.

PRO: Display IPS, Quad-Core de 1,2 GHz, 1 GB Ram, bateria este destul de OK si ar mai fi multe.

Succes !

#1597
L3wi

L3wi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 29.11.2013

View PostAllyn1, on 04 februarie 2014 - 20:33, said:

A cumparat cineva acest telefon?Va rog spuneti-mi si mie daca este bun,sau daca are probleme.

Daca iei oboseala sa citesti putin paginile anterioare vei gasi raspunsul la intrebarea ta :-)

#1598
Marius-Eduard

Marius-Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 04.11.2013

View Postlevike, on 04 februarie 2014 - 19:20, said:

Salutare.

Intrebare intrebatoare: exista functia de vibrare la conectarea unui apel? Am "intors" telefonul pe toate partile si tot n-am gasit aceasta functie.

Telefonul are o usoara vibrare cand apelatul raspunde si cand inchide.

View PostAllyn1, on 04 februarie 2014 - 20:33, said:

A cumparat cineva acest telefon?Va rog spuneti-mi si mie daca este bun,sau daca are probleme.

Ai adresat o intrebare interesanta. Te intreb si eu, poti sa respiri? :)
Pai daca nu-l cumpara nimeni, noi spuneam legende pana acum? :)

#1599
cris_ct

cris_ct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 13.01.2011

View PostAllyn1, on 04 februarie 2014 - 20:33, said:

A cumparat cineva acest telefon?Va rog spuneti-mi si mie daca este bun,sau daca are probleme.
Daca nu sant de ajuns parerile celor care au scris pana acum, asteapta si parerile celor care l-au primit cadou..........

#1600
cosminutz1977

cosminutz1977

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.12.2012
Salut,

Sunt in acest moment la cel de-al 2-lea Viper V1, care prezinta urmatoarea problema:
- o pata de luminozitate mai deschisa (mai alba) cu diametru de aproximativ 1-2mm plasata la 3cm de partea laterala dreapta si 3cm de partea de jos.

Eu, personal, am schimbat un Viper V1 cu aceeasi problema dupa aproximativ 30 de zile de circ cu cei de la Visual Fan si cei de la eMag, timp in care deviceul a fost de 3 ori in service (1 Visual Fan (14 zile) si 2 servkills (eMag) (10 zile)). Nu au reusit sa-l repare cei de la ServSkills dupa ce cei de la Visual Fan l-au distrus complet. Am ajuns la concluzia ca aceasta defectiune nu poate fi reparata astfel incat device-ul sa fie adus in conformitate cu garantia si ma intreb ce sa fac in acest moment: Cer banii inpoi? sau Cer alt device? Cat ar trebui sa perpetuez acest comportament? :) O data la 4 luni se intampla problema semnalata mai sus si sunt mai mult ca sigur ca acolo sub folia IPS OGS exista ceva care se umfla. Acum imi cer sa-l trimit din nou in service, lucru care nu o sa-l mai fac, pentru ca si-au batut joc de cel schimbat.

A mai patit cineva acest comportament? Cum a procedat sa-l rezolve?

Multumesc.

#1601
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Ia banii si fugi!!!

Si eu am aceiasi problema cu pata, si surprinzator e in aceiasi zona. Eu astept sa imi cumpar alt telefon, pentru ca n-am cum sa rezist 30 de zile fara, si dupa trimit Viperul in service. Apoi ma rog zilnic sa imi dea banii inapoi :) ; desi eu l-am cumparat direct de la ei, si nu cred ca o sa am sorti de izbanda.

#1602
nirolff

nirolff

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.01.2014
cu alte cuvinte o chinezarie ieftina :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate