Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Comanda Zooplus.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
cristianiv

cristianiv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.02.2013
Salutare,
Planuieste cineva sa faca comanda la mancare de animale de pe Zooplus.ro?

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Dar de ce esti curios? Te intereseaza planurile noastre de viitor, sau doar te plictisesti?

#3
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

 cristianiv, on 10 iunie 2013 - 11:59, said:

Salutare,
Planuieste cineva sa faca comanda la mancare de animale de pe Zooplus.ro?

Nu! Au scoruri nesimtite...mai bine dau o fuga la Maxi Pet. Royal Canin ptr matze la 4kg este mai ieftin cu aproape 50 RON. Presupun ca ai deschis discutia doar ptr reclama...

#4
cristianiv

cristianiv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.02.2013
Am un bon de reducere de 10% si planuiesc sa fac o comanda si pot sa mai iau oameni cu mine care sa beneficieze de reducere. Din acest motiv am intrebat.
Daca nu ma insel mancarea o aduc din Germania si e superioara calitativ celor produse pentru piata europei de est(ca toate produsele de altfel).
Am renuntat la Royal Canin pentru ca au mult grau si porumb in mancarea lor. E ca si cum i-as hrani in mare parte cu paine daca le dau mancarea asta.
Si nu, nu fac nici o reclama, vreau doar sa ajut pe cineva sa profite de o reducere.

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Cand intrebi ceva, explici clar, sa priceapa lumea ce vrei. Cum ai uitat sa spui de unde esti, iar e aiurea oferta ta. Una-i sa te asociezi cu cineva de la tine din oras, alta-i sa cauti dn toata tara, tu comanzi, apoi sa trimiti prin curier, iese mai scump decat reducerea de 10%, daca comand direct, am transport gratuit la comenzi de peste 200 lei. Ma tem ca ti-ai facut cont doar sa faci reclama magazinului. In celalalt topic cica nici nu stiai de ei, azi deja esti plin de cupoane. :P

#6
cristianiv

cristianiv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.02.2013
Eu am comandat pe 31 mai o punga de 10 kg mancare pentru pisicile mele si 6 conserve cu peste oceanic. Cand a sosit pachetul am primit pe langa factura si un cod care imi ofera o reducere de 10% pentru orice comanda la mancare de animale pana pe data de 26 iulie 2013. Fiindca nu o sa mai comand prea curand oferta va expira asa ca m-am gandit sa o dau cuiva care o poate folosi. M-am gandit cum sa fac sa evit a o da unui profitor care sa vrea sa o vanda mai departe sau care sa nu o foloseasca cu adevarat, asa ca am lasat mesajul initial cu speranta ca cineva care este cu adevarat interesat ma va contacta si atunci ii voi da codul stiind ca il va folosi.

La postul la care faceai referire am primit mesaje urate prin care eram intrebat de ce vreu sa comand din Germania, ca ce are mancarea din Romania, ca ce animalele mele sunt mai speciale etc. M-am plans veterinarului ca am avut mancare luata de la o farmacie veterinara pe care pisicile mi-au vomitat-o 2 zile consecutiv. Mi-a spus ca un coleg de-al sau care face doctoratul are ca tema de teza analiza manacarii de caine la trei producatori diferiti. Si mi-a spus ca rezultatele sunt proaste si s-a auzit de cazuri in care mancare la sac infestata cu viermi a fost data cu gaz ca sa omoare termitele si apoi a fost vanduta. Mi-a spus ca unul din clientii lui cumpara mancare din Germania si este foarte multumit(n-a stiu sa-mi spuna de la ce site/producator comanda). Am apelat la forum in speranta ca voi gasi pe cineva care sa ma ajute si am gasit. Am incercat la randul meu sa ajut prin acest voucher oricui care are nevoie.

Nu incerc sa fac nici o reclama. Rog moderatorii forumului sa stearga numele site-ului/firmei pe care am mentionat-o.(nu stiu daca pot edita mesajele anterioare, dar daca pot o sa il sterg eu). Raman prost impresionat de atitudinea si feedback-ul primit de la anumiti useri si tot ce au facut a fost sa trimita niste presupuneri negativiste in niste posturi rautacioase pe care tot am incercat sa le ignor.

#7
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
In celalalt topic aveai caini. acum au devenit pisici.
Sincer, daca chiar te interesa de unde poti cumpara mancarea minune, dadeai o cautare pe google/pagini din Ro, in 2 secunde gaseai magazinul, nu-ntrebai pe forum cum, cat costa, din moment ce scrie clar in limba romana, ce si cum. Tu, intamplator, cautai un anumit produs, pe care, tot intamplator, un singur magazin din Romania il comercializeaza. :P

#8
cristianiv

cristianiv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.02.2013
@rumegus. Cand am dat un exemplu de mancare de pisici tipul care urma sa raspunda a zis ca nu se baga sa dea sfaturi pentru pisici asa ca am revenit cu un exemplu pentru caini doar ca sa primesc informatia care e perfec valabila pentru ambele tipuri de animale. Cautam mancare de la marca Hill's si asta am comandat si se gaseste si la alte magazine din Romania(Hill's science plan, Ideal balance nu exista in Europa din cate stiu!).
Eu am calatorit in cateva tari din Europa si am putut face diferenta la bauturi si alimente si de asta am ales sa comand la firma asta. Arata-mi tu o firma care imi aduce mancare dintr-o tara vest europeana si eu comand de la ei data viitoare!

Rumegus, as vrea sa te intreb de cate ori ai oferit tu ceva gratis pe acest forum total neconditionat, pentru ca te chinui sa-mi faci morala cand eu ma chinui sa fac un gest frumos (lucru tot mai rar pe plaiurile noastre).
Ce animal(e) cresti, de cat timp, cu ce le hranesti?

#9
dncviorel

dncviorel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.05.2009
Cei de la zooplus sunt foarte, foarte seriosi. Ii recomand cu toata increderea. Nici o firma, firmulita si firmusoara de profil din Romania nu se compara cu ei la profesionalism. Zooplus e la ani lumina distanta. Iar preturile sunt decente. N-am gasit un "better deal" pe la alte magazine online(ca de cele fizice nu poate fi vorba, acolo preturile sunt clar mai mari, fiind vorba de cheltuieli pe care cei de pe on-line nu le au). Zooplus 4 ever! Posted Image

#10
minam

minam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 15.09.2009
Subscriu

#11
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010

 minam, on 18 decembrie 2014 - 09:58, said:

Subscriu

Si eu.

#12
MCosmin

MCosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.03.2007
De vreo 2 ani si ceva , de cand am caine, eu am comandat mancare  de la 3 magazine online: 1.zoo...plus (din germania), 2.zoo...fast(polonia) si 3.ie...mag. Le-am scris asa pentru a nu fi acuzat de reclama. Pareri despre ele(raportate la ce m-a interesat pe mine ):
1...preturile , in principiu mai mari decat la celelalte doua dar macar (fata de cel din Polonia) sunt aceleasi in toate tarile in care au magazine online; plata..doar cu card sau transfer. Livrare.. la inceputuri era undeva la 3 zile...mai nou s-a ajuns si la 7 zile; coletele..ambalate in cutie de carton,.
2... polonezii au avut la inceput niste preturi foarte bune; de un timp s-au aliniat la preturile romanesti; o chestie care m-a enervat este faptul ca preturile sunt mai mici pentru Germania, Ungaria chiar si Bulgaria fata de Romania. Le-am scris si am primit si raspuns..."Va multumesc, imi pare rau. Aveti dreptate."(binenteles ca nu ma asteptam la alt raspuns), coletele nu sunt impachetate (sunt doar invelite intr-o folie), Livrarea se face cam la 1 saptamana(rar mai repede) dar sunt OK. Ofertele sunt mult mai bune decat la primul. Aici mai trebuie sa fiti atenti si la termenul de valabilitate...cunosc persoane care au cumparat mancare care mai avea cateva zile pana sa expire...cica scria pe site dar...mic.
3. De ceva timp am facut vreo 3 comenzi si la ei. Preturile sunt ok cateodata se compara cu polonezii dar sunt sub nemti. Livrarea ok in 2-3 zile, ambalaj in cutie de carton
Ar mai fi unii din Ungaria (peti ssi mo)..dar de aici am cumparat doar zgarzi anti...sunt ok dar la mancare au preturi destul de mari.

Edited by MCosmin, 18 December 2014 - 13:42.


#13
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Depinde ce cumperi. De exemplu eu am gasit la zooplus hrana uscata cu un pret mult mai mic. Doar ca minunea nu a durat decat vreo luna. Trebuie sa urmaresti mereu site-urile de profil. La zoofast nu au in stoc intotdeauna . A durat si o luna chiar si peste pana mi-au trimis asa ca am renuntat la ei.

#14
rbuzea

rbuzea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.01.2015
Salutare, recent am descoperit acest site www.zooplus.ro  Doresc sa achizitionez acest produs de la ei http://www.zooplus.r...ghie/303953  , dar ma gandesc daca sunt seriosi sau nu. De ce zic asta? La modalitati de plata sunt doar 2 optiuni: plata prin card de credit sau transfer bancar. Pana acum , orice imi comandam de pe internet se putea plati costul coletului ramburs la primirea acestuia de la curier. Am cam patit-o cu platitul inainte si totusi este vorba de o suma de 520ron.De altfel nu am gasit nici macar un numar de telefon pe site, ceea ce mi se pare cam ciudat...  Am postat acest mesaj cerand pararea celor care au incheiat cu succes o comanda la zooplus.ro, totodata doresc sa stiu cum au procedat. Nu am vrut sa jignesc pe nimeni sau sa acuz in vreun fel. Va multumesc.

Edited by rbuzea, 19 January 2015 - 03:44.


#15
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Eu comand frecvent de pe acest site si totul e ok, nu mi-au dat teapa niciodata.

#16
rbuzea

rbuzea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.01.2015
Freddy12, sa inteleg ca plata ai facut-o dupa ce ai comandat pe site ,fie prin transfer bancar fie cu cardul de credit.?SI niciodata nu ai luat teapa.?

#17
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Am facut plata cu cardul. Comand de vreo 2 ani si ceva. Este o firma mare, germana, nu cred ca-si permit sa riste publicitate proasta pentru cateva sute de lei  pe care i-ar ciupi de ici de colo.

#18
rbuzea

rbuzea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.01.2015
Am inteles. Multumesc de info. O sa fac si eu o comanda de vreo 520 lei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate