Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

UNDE gasesc cazare ieftina-litoral?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
N-am mai fost la Mare demult, intrucat am Dunarea aproape si Lacul Sarat....dar si din motive financiare(alte prioritati).
Totusi, anu asta intentionam sa mergem(cuplu) la o statiune si nu stim unde exact.

Multe oferte pe net gasisem si unele cu 50ron/noapte dar am vazut ca erau din 2012
Cel mai bine ar fi sa gasesc ceva chiar in Constanta, daca nu undeva aproape de Constanta, cum am vazut ca e Mamaia sau Eforie Nord. Caut niste recomandari de la voi in primu rand ca pret...ca amplasare apropiata de Mare....dar si restu conditiilor standard sa spun asa, cat se poate. Banuiesc ca e mai buna o oferta fara meniu inclus...si sa-mi spuneti si ce alte taxe mai sunt...

Edited by zerobitsunt, 04 June 2013 - 14:14.


#2
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Meniul ti-l faci, dupa buget, din hipermarketuri (gen Lidl), iar banii de macare ii lasi pentru o bere pe terasa, o inghetata pe malul marii, etc. :)

#3
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011

 Venboteam, on 04 iunie 2013 - 14:29, said:

Meniul ti-l faci
Da. Deaia caut o cazare fara meniu inclus

#4
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

 zerobitsunt, on 04 iunie 2013 - 14:38, said:

caut o cazare
http://www.hotelscom...a_resorts_1.htm
Ce-o fi aşa de greu să întrebi pe www.google.ro „preţ hotel 3 stele litoral”...

#5
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
La banii respectivi, sunt sanse mici sa gasesti oferte pe net, nici macar la hotelurile de 2 stele, vechi, in care nu s-a investit niciodata dupa comunism.O unitate de cazare autorizata, plateste taxe, impozite, nu poate oferi cazare la 50 Lei.
O varianta mai ieftina pot fi garsonierele in regim hotelier : http://www.turistinf...-constanta.html insa nu chiar la 50 Lei.O alta solutie, pot fi casutele sau camping-urile (cu cortul).
Cele mai bune variante cu buget redus...raman ofertele de cazare ,,la negru'', la gazde.De indata ce intri in zona ,,turistica'', gasesti o multime de oferte pe marginea drumului.

#6
v1rus

v1rus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 31.07.2012
400 LEI/noapte (apartament de lux)

#7
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 v1rus, on 04 iunie 2013 - 15:11, said:

400 LEI/noapte (apartament de lux)

Si dupa ce standard ii asta ieftin?

#8
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Hai ma...nici macar perioada nu a specificat-o...un criteriu care face diferenta. Hai sa ne trezim ca vrem la mare. :D

#9
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,303
  • Înscris: 31.08.2006
Statiunea mea preferata e Eforie Nord. Merg acolo de foarte multi ani si am stat in mai multe locatii incepand cu vile modeste (in perioada comunista) pana la hoteluri de trei stele. In ultimii patru ani am stat numai la particulari undeva in zona blocurilor din spatele terasei Berlin (la cativa zeci de metri de buricul targului si vreo 8-10 minute de plaja Belona). Dupa ce am incercat si confortul apartamentelor localnicilor nu m-as mai intoarce la hotelurile de acolo pentru nimic in lume indiferent cate stele or avea. Oamenii care m-au gazduit au fost deosebit de amabili si nu m-au deranjat nici macar o secunda pe perioada sejurului. Practic, mi s-a prezentat apartamentul de catre gazda, mi s-a dat cheia casei si am mai luat legatura cu gazda fix in ziua plecarii din statiune cand am predat cheia. Nu s-a pus niciodata problema check-in-ului si a ckeck-out-ului, asa cum este la hotel.  M-am cazat matinal imediat cum am sosit si am plecat seara tarziu, spre exemplu, cand aveam trenul spre casa. Eu am stat la apartament de doua camere, avand si doi copii marisori. Am avut in toate locatiile bucatarie cu vesela (am gatit ce mancare am vrut, astfel incat n-am fost nevoit sa mananc la terasele din oras), frigider, masina de spalat, televizor in fiecare camera. Nu am avut internet dar nici nu i-am dus dorul.  Daca doream neaparat sa intru pe net ma duceam in zona Teatrului de Vara unde este net gratuit  prin wireless. Am platit 110 sau 120  lei pe zi (in functie de cum ma intelegeam cu gazda) pentru apartament in perioada incepand de la 1 septembrie (si chiar 30 - 31 august). In sezon e mai scump dar nu cred ca depaseste pretul de la hotel din aceeasi perioada. Asadar, pentru ce m-as mai duce la hotel in Eforie Nord ?

#10
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Cea mai scumpa statiune e Mamaia.Iti recomand Eforie Nord,preturi ok.Sa nu te astepti sa gasesti cine stie ce la pretul de 50 de lei,dupa parerea mea ar cam trebuii sa strangi banii si sa cauti ceva care variaza intre 120-150 , chiar 170 in plin sezon.Sunt multe hoteluri,vile calumea la mica distanta de plaja Belona.

#11
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
Merci de recomandari

#12
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011
eu iti recomand costinestiul. cazare ieftina, gasesti de la 50 de lei/noapte pana la 180 lei.locuri de mancat sunt o caruta,plaja e frumoasa,etc...

#13
emaalbu

emaalbu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.02.2014

 zerobitsunt, on 04 iunie 2013 - 14:13, said:

N-am mai fost la Mare demult, intrucat am Dunarea aproape si Lacul Sarat....dar si din motive financiare(alte prioritati).
Totusi, anu asta intentionam sa mergem(cuplu) la o statiune si nu stim unde exact.

Multe oferte pe net gasisem si unele cu 50ron/noapte dar am vazut ca erau din 2012
Cel mai bine ar fi sa gasesc ceva chiar in Constanta, daca nu undeva aproape de Constanta, cum am vazut ca e Mamaia sau Eforie Nord. Caut niste recomandari de la voi in primu rand ca pret...ca amplasare apropiata de Mare....dar si restu conditiilor standard sa spun asa, cat se poate. Banuiesc ca e mai buna o oferta fara meniu inclus...si sa-mi spuneti si ce alte taxe mai sunt...

Ai putea incerca oricare dintre statiunile de pe litoralul Romanesc, fiecare aveand farmecul ei. In afara de Mamaia, restul sunt destul de bune ca si pret, dar daca vrei mai multe oferte, iti pot recomnada site-ul cazare cazare ro . Eu de acolo ma interesez de locatii inainte de a merge undeva in vacanta. E foarte bun. Sper ca am fost de folos.

#14
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,961
  • Înscris: 18.12.2007
Serios? Ii raspunzi la un post de anul trecut in care cerea informatii despre cazare pentru anul trecut?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate