Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Recomandare ventilator ?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
N1CKH0LAS

N1CKH0LAS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 30.08.2005
Salutare,
N-am prea avut legatura cu domeniul asta, asa ca intreb utilizatorii mai experimentati.Ma intereseaza sa cumpar un ventilator pe care sa-l folosesc 24/7 timp de 3-4 luni ( pe timp de vara ). Nu ma intereseaza prea mult cati decibeli produce, ce firma e, cum arata samd. Ma intereseaza sa fie cat mai rezistent, in sensul de "longeviv" si sa aiba o perioada de garantie. ( minim 12 luni ). De asemenea, precizati si daca are rost sa caut doar ventilatoare cu perioada de garantie sau oricum nu ti se inlocuieste in cazul in care apare vreo problema ( de exemplu sa spuna ca, de fapt, tu l-ai stricat, l-ai trantit etc )

Precizez ca momentan folosesc un ventilator "Techtron" ale carei specificatii nu le cunosc, intrucat e imprumutat. Nu stiu ce putere are in W, stiu doar ca diametrul e de aproximativ 40 de cm si are 3 trepte de viteza. Am precizat asta, intrucat pentru ceea ce am eu nevoie, isi face treaba ( folosind doar treapta 1 de viteaza, adica cea mai "slaba" ). Nu ma intereseaza sa fie mobil si nici reglabil ca inaltime.

In concluzie, ce ventilator imi recomandati ? ( preferabil includeti si link )
Multumesc anticipat pentru raspunsuri Posted Image

Edited by N1CKH0LAS, 29 May 2013 - 21:46.


#2
khazar

khazar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 30.03.2006
Eu in trecut am luat cel mai ieftin model (singurul de altfel) din primul magazin de electrocasnice care mi-a iesit in cale si a facut fata cu brio mult timp in regim 24/7. Intre timp a fost inlocuit cu un aer conditionat, dar ventilatorul inca merge fara nici o pb...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate