Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Ce TV sa achizitionez ?

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#1
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Salut,deocamdata inca am televizoarele cu tub,cum ar veni CRT la monitoare..A venit timpul pentru un upgrade si as vrea sa cer recomandari de la voi,care va mai stiti in domeniul asta..Bugetul e limitat e destul de limitat,aproximativ 800-900 de lei(monitorul nu va fi pus in sufragerie ci in dormitor unde spatiul e putin mai micut,ar incapea si un tv de 81 cm dar in bugetul asta cam..)
Astept recomandarile voastre..
Si inca ceva,daca deocamdata sunt pe televizoare cu tub,e clar ca nu e nici macar HD,deci voi prinde cumva si posturi HD?Nu am niciun decodor,si as vrea sa stiu cum voi putea prinde si posturi HD,asta in cazul in care nu prinde.
Mersi.

Edited by Razvan11, 27 May 2013 - 19:08.


#2
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
Daca reusesti sa urci un pic bugetul te incadrezi la un tv mai marisor . No-name, dar 81 cm ! Vezi branduri gen Teletek, telefunken..etc. Personal iti recomand un Horizon 32hl605 (la emag este 979 lei iar la flanco 999) ! Avand si tuner dvb-c vei prinde posturile hd de la rds !

Edited by derutatu667, 27 May 2013 - 19:23.


#3
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
La ala ma gandeam si eu,dar as vrea sa iau toate metodele in calcul,si mai ales in buget.Inca nu stiu sigur daca voi putea suplimenta bugetul sau nu...Alte recomandari ?

#4
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View PostRazvan11, on 27 mai 2013 - 19:00, said:

Si inca ceva,daca deocamdata sunt pe televizoare cu tub,e clar ca nu e nici macar HD,deci voi prinde cumva si posturi HD?
Daca esti abonat cablu RCS&RDS vei receptiona posturile HD cu orice televizor cu tunner DVB-C (aproape toate). Daca nu, atunci trebuie un decodor, in functie de operatorul la care esti abonat.

#5
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
La RDS sunt abonat,deci e o veste buna .

#6
fox11

fox11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 08.03.2011

View Postderutatu667, on 27 mai 2013 - 19:22, said:

Daca reusesti sa urci un pic bugetul te incadrezi la un tv mai marisor . No-name, dar 81 cm ! Vezi branduri gen Teletek, telefunken..etc. Personal iti recomand un Horizon 32hl605 (la emag este 979 lei iar la flanco 999) ! Avand si tuner dvb-c vei prinde posturile hd de la rds !
verifica brandul Telefunken si vezi ca nici bunicul nu era nascut cand sa infiintat firma Telefunken

#7
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
O fi cunoscut brandul telefunken , dar din cate observ doar pt diverse produse electronice ! Nu prea  gasesc exista divizie producatoare de tv-uri moderne ! Dar deja suntem prea offtopic :) !
Pt initiator : nu prea merita sa iei ceva mai mic; diferentele de pret sunt destul de mici : horizon 24 inch 900 lei  / horizon 32 inch 999 lei !

#8
evatryme

evatryme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 31.08.2012

View PostRazvan11, on 27 mai 2013 - 19:00, said:

Salut,deocamdata inca am televizoarele cu tub,cum ar veni CRT la monitoare..A venit timpul pentru un upgrade si as vrea sa cer recomandari de la voi,care va mai stiti in domeniul asta..Bugetul e limitat e destul de limitat,aproximativ 800-900 de lei(monitorul nu va fi pus in sufragerie ci in dormitor unde spatiul e putin mai micut,ar incapea si un tv de 81 cm dar in bugetul asta cam..)
Astept recomandarile voastre..
Si inca ceva,daca deocamdata sunt pe televizoare cu tub,e clar ca nu e nici macar HD,deci voi prinde cumva si posturi HD?Nu am niciun decodor,si as vrea sa stiu cum voi putea prinde si posturi HD,asta in cazul in care nu prinde.
Mersi.
eu te sfatuiesc sa nu arunci cu banii si sa iei un sh cat mai ieftin eventual cu dvbc. de obicei au si ceva garantie.
eu gestionez peste 20 de asemenea sh-uri de cel putin 2 ani si merg non stop fara probleme.
daca nu, ia orice e ieftin de la metro.real.auchan.carefour si vezi sa aiba 3 sau 5 ani garantie ca sa te simti bine psihic.

tu faci ce vrei, sunt banii tai
am observat ca lumea se simte muuuult mai bine cand da bani multi pe ceva...
si vanzatorii la fel.
ia magazinele la piciorm vei afla mai multe,,, dar nu arunca banii.

Edited by evatryme, 27 May 2013 - 19:47.


#9
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Eu nu iti recomand sa mergi pe ceva no-name. Mai bine mai astepti putin, mai strangi cateva sute si iei un LG sau Samsung.

Spre exemplu: http://emag.ro/telev...t/pd/EG3FTBBBM/

Edited by oauzor, 27 May 2013 - 19:51.


#10
evatryme

evatryme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 31.08.2012

View Postoauzor, on 27 mai 2013 - 19:49, said:

Eu nu iti recomand sa mergi pe ceva no-name. Mai bine mai astepti putin, mai strangi cateva sute si iei un LG sau Samsung.

Spre exemplu: http://emag.ro/telev...t/pd/EG3FTBBBM/
vezi? fiecare dupa parerea lui

eu mai ieftin de la un magazin mai ieftin.

domnul de mai sus te sfatuieste sa cumperi ceva scump de la un magazin scump.
banii sunt ai tai, tu hotarasti cum ii arunci...

Edited by evatryme, 27 May 2013 - 20:14.


#11
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View PostRazvan11, on 27 mai 2013 - 19:32, said:

La RDS sunt abonat,deci e o veste buna .
Nu vei receptiona, in schimb, posturile pentru care trebuie un abonament separat, gen HBO HD; DigiFilm HD.

#12
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Alea nici acum nu le receptionez deci nicio pierdere pentru mine :)

#13
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Nu inteleg de ce sa te grabesti acuma sa iei un tv noname cand poti pentru cateva sute in plus sa te bucuri de un tv care chiar daca este putin mai vechi, macar e un brand arhicunoscut.

De ce sa iei cu 100 ani garantie, stim cu totii cat de serioase sunt service-urile la noi, mai ales ca vorbim de un noname.

#14
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
De ce se inghesuie lumea pe marime si nu pe calitate?La 81 cm in banii aia ce panel are tv-ul?

#15
evatryme

evatryme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 31.08.2012

View Postoauzor, on 27 mai 2013 - 19:49, said:

Eu nu iti recomand sa mergi pe ceva no-name. Mai bine mai astepti putin, mai strangi cateva sute si iei un LG sau Samsung.

Spre exemplu: http://emag.ro/telev...t/pd/EG3FTBBBM/
poate omul munceste pe bani si le stie valoarea... poate nu vrea sa isi bata joc de munca lui pentru... practic nimic in plus.

View Postxeleron, on 27 mai 2013 - 21:47, said:

De ce se inghesuie lumea pe marime si nu pe calitate?La 81 cm in banii aia ce panel are tv-ul?
oricum mai mare decat vechiul crt

#16
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
1. Ia-ti unul pe care ti-l permiti, poate S/H ?

2. De ce e neaparat sa ai/folosesti un TV? Eu am renuntat de ani buni de zile, desi unde m-am mutat acum apt. a venit dotat cu asa ceva, sta pe un dulap (cu fata in jos) , folosesc masuta pentru alte lucruri Posted Image Televiziunea e o mare prostie rasuflata Posted Image

Edited by lawrence38, 27 May 2013 - 22:24.


#17
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View Postlawrence38, on 27 mai 2013 - 22:23, said:

1. Ia-ti unul pe care ti-l permiti, poate S/H ?

2. De ce e neaparat sa ai/folosesti un TV? Eu am renuntat de ani buni de zile, desi unde m-am mutat acum apt. a venit dotat cu asa ceva, sta pe un dulap (cu fata in jos) , folosesc masuta pentru alte lucruri Posted Image Televiziunea e o mare prostie rasuflata Posted Image

Traiesti pe munte si interactionezi rar spre deloc cu specia umana?

#18
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postoauzor, on 27 mai 2013 - 22:50, said:

Traiesti pe munte si interactionezi rar spre deloc cu specia umana?

Nu :) Ba chiar sunt un fan al filmelor, serialelor, documentarelor atunci cand am timp de ele. Nu pe TV insa :|

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate