Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Produse resigilate Emag.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008

View Postalbastru, on 27 mai 2013 - 15:09, said:

P.S.: tableta ca aia, nouă, costă la chinezi: http://www.geekbuyin...ite-314961.html

View Postevatryme, on 27 mai 2013 - 17:27, said:

la real una d-asta e 230 ron. atat am vazut eu. sau 299 cu husa cu tot.
bine, n-aveau gps, ca nu am cautat special cu gps..
Daca nu stiti despre ce e vorba nu mai dati raspunsuri aiurea. "Tableta ca aia" - adica arata la fel, nu? Caracteristicile sint altele; alea chinezesti ale vostre nu au GPS - asta asa, la o prima vedere. Ca sa nu mai zic de garantia de la chinezi... Deci: nu e "ca aia", vorbim de produse diferite.

Edited by generalmotors, 27 May 2013 - 17:51.


#20
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
http://www.pandawill...ite-p75150.html

Așa este! Garanția alviu și emag și-au dovedit soliditatea!

#21
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008

View Postalbastru, on 27 mai 2013 - 18:06, said:


Asta nu are 3G. Las-o moarta, pretul de 550 lei cu husa inclusa, este un pret corect pentru acest produs. Iar in topicul asta nu era vorba de pret, oricum.  Ce vrei tu sa demonsterezi? (si nu-ti iese).
Nu mai pune si alte linkuri (pe care o sa stai sa le cauti toata noaptea), pentru ca ai dat deja doua gresite si nu mai esti credibil Posted Image , nu cred ca mai da cineva click pe ele.

Edited by generalmotors, 27 May 2013 - 21:05.


#22
mario_bros

mario_bros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 12.01.2007
Am rezolvat treaba , am mers personal cu produsul la emag si banii au fost restituiti pe loc.

#23
c-atac

c-atac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.12.2010
Desi in general produsele resigilate comandate de mine au fost ok pana acum, am avut si eu in ultima perioada urmatoarele experiente neplacute:
- pe un desktop PC RAM-ul Kingmax de 4 GB DDR3 dadea BSOD si a trebuit inlocuit
- la o carcasa cu sursa, sursa era evident defecta
- un HDD mi-a fost trimis defect (facea un 'clank' de parca fusese scapat pe scari)
Este clar ca nu le controleaza/testeaza nimeni la retur sau poate doar superficial, uneori in sistemele complete exista riscul ca persoana care le-a comandat anterior sa-si fi inlocuit componente defecte identice cu cele de pe sistem si apoi a returnat produsul in perioda de gratie de 30 de zile.
La sesizari nu a raspuns nimeni pana acum...

#24
citi71

citi71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.05.2006
Atentie la EMAG - Resigilate defecte.
Pe 27.11.2014 am cumparat o imprimanta resigilata de la EMAG comandata online si am ramas pagubit. A ajuns cu 1 zi intarziere fata de angajamentul EMAG si curierului CARGUS. Integritatea imprimantei este OK dar imprimanta este defecta iar peste eticheta cu seria originala este o alta hartiuta autocolanta pe care scrie cu pixul seria de pe certificatul de garantie. Oferta spunea ” prezinta urme fine de zgarieturi pe suprafata lucioasa, cartusele sunt desigilate si s-au listat doua pagini”. Am trimis catre EMAG sesizare dar nu am primit nimic. Fisierul video se poate vizualiza la adresa: http://youtu.be/ZI2bWVA0yvE. Zilele trec iar neconcordanta seriei spune multe. NU ESTE NEATENTIE, CI INTENTIE.

#25
rudolf_2010

rudolf_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.07.2012
Sal.,
As vrea si eu sa iau de la EMAG aceasta Placa de Baza RESIGILATA :
http://www.emag.ro/p...d/pd/DJR4QBBBM/
Binenteles cu ridicare de la sediu ca sa-i fac si proba .
Cam la ce sa fiu atent cand fac proba ?
Sau sa o iau noua / sigilata cu 1600 Ron ?
Multumesc .

Edited by rudolf_2010, 05 February 2015 - 11:01.


#26
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
CUm ii faci proba la sediu?!

Ai vreun i7 4770k + 3 placi video de vrei sa cumperi modelul acela?

#27
rudolf_2010

rudolf_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.07.2012
Am un Procesor i7 4790K si 16 Gb de ram (2x8 Gb) pot face rost .
Dar 3 placi video nu am de unde sa fac rost .
Vreau model-ul asta pentru ca vreau ca PC-ul sa-l fac strict pentru GAMING .
Oricum nu cred ca o sa ma lase ei sa fac proba + ca pentru a testa functionarea placilor video trebuie sa vin cu un HDD cu sistem de operare gata instalat .
Ceea ce nu pot face.
Ca nu am cum sa instalez un Windows fara sa am si Placa de Baza .

Edited by rudolf_2010, 05 February 2015 - 11:33.


#28
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
O iei cu livrare la domiciliu, o testezi cat vrei si o returnezi apoi in maxim 14 zile.
Asa faci cel mult un drum.

#29
rudolf_2010

rudolf_2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 30.07.2012
Pai eu ma gandeam sa o ridic personal de la showroom-ul din Galati pentru a o verifica vizual .
Ca am auzit cazuri in care au venit placi RESIGILATE de la EMAG cu pini de la SOKET indoiti iar asta nu este acoperit de GARANTIE .

Edited by rudolf_2010, 05 February 2015 - 12:06.


#30
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ai optiune de deschidere la livrare, poti arunca o privire peste ea si cand o primesti.

#31
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010
Am avut si eu o experienta nefericita cu resigilatele de la emag.Am comandat un allview p5 life resigilat, pretul era cu 60 lei mai ieftin, dupa patru zile de asteptare a sosit in sfarsit  si telefonul meu, nu avea folie de protectie (20 lei) si castile (30 lei) erau pline de clei de urechi. Așa ca l-am returnat si am luat altul nedesfacut.

#32
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
:))))) Stergeai cleiul cu un betisor de ureche si de 60 lei beai o bere

#33
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010
Cine stie ce buruieni imi cresteau in ureche dupa aia.....dar aveam burta plina de berre����

Edited by cetane, 06 September 2015 - 11:31.


#34
media_

media_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 22.11.2006
Salut. M-am hotarat sa scriu, sperand, ca pe viitor Emag-ul  sa fie mai atent. Am comandat placa de baza Asus Maximus VII Hero de la Emag, ca produs nou. Se pare ca Asus-ul nu mai sigileaza produsele; ca atare cutia placii de baza a venit nesigilata. Am inspectat vizual placa de baza: protectia din plastic de deasupra placii, poate fi scoasa fara nici o problema de catre oricine, si pusa la loc la fel de simplu, fara a lasa, in principiu, urme ca s-a procedat asa. Pe geam, situat deasupra siglei ROG, am constatat zgarieturi in toate directiile, ca si cele lasate in urma unei stergeri neglijente. (Azi, am citit pe un forum, ca un utilizator se plangea de faptul ca acest geam se zgarie foarte usor atunci cand il stergi). Pe langa aceste zgarieturi ale geamului, am mai constatat si alte 3 zgarieturi pe proeminentele negre ale placii. Placa era fara praf, dar asta nu m-a incalzit absolut deloc, cu un spray de curatzat putandu-se inlatura orice urma de praf de pe o placa incercata si restituita. Da! Daca pana azi consideram ca exista 2 posibilitati, fie ca zgarieturile sa vina din fabrica, fie de la resigilate, acum sunt convins ca placa Asus Maximus VII Hero ce mi-a fost vanduta ca fiind un produs nou, era de fapt un produs resigilat! I-am facut retur. Alt cumparator o va primi ca fiind un produs sigilat!

#35
doinastela

doinastela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 19.05.2006
per total, emag e inutil de scump -gasesti cam orice produs de-al lor in alta parte mai ieftin.
Doar resigilatele merita, ca le dau in pierdere -insa nu le gasesti niciodata cand trebuie.. Posted Image

Edited by doinastela, 19 November 2015 - 01:17.


#36
SA-HE75

SA-HE75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 19.04.2006
Cateodata gaseti lucruri interesante la resigilate.

Edited by SA-HE75, 27 November 2015 - 09:59.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate