Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Credit doar cu buletinul?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1
StayCalm

StayCalm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 27.04.2013
As avea nevoie de niste bani dar sunt casnica deocamdata. Exista credit doar cu buletinul sau e vrajeala? Auzeam ceva de provident desi am alergie la camatari dar la disperare face omul multe compromisuri Posted Image Cunoasteti alte mijloace de a imprumuta doar cu buletinul?......ma gandesc ca ceva tot trebuie sa-ti ceara altfel cum isi garanteaza ca isi recupereaza banii?

#2
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Daca vrei de la banci mai greu , sa nu zic imposibil ! Cu provident sau cetelem , sau patria credit , am auzit numai "de bine" de ele , desigur ca toti cei ce se plang inseamna ca ceva nu a mers bine sau cum ar fi vrut ei , dobanzile sunt mari :) insa trebuie sa stii ca banca sau creditorul nu e prietenul tau , si ca ei fac asta pentru profit , nu pentru ca urmaresc dezvoltarea ta sau au la baza buna credinta si filantropia !

#3
StayCalm

StayCalm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 27.04.2013

 marius87ism, on 14 mai 2013 - 20:07, said:

Daca vrei de la banci mai greu , sa nu zic imposibil ! Cu provident sau cetelem , sau patria credit , am auzit numai "de bine" de ele , desigur ca toti cei ce se plang inseamna ca ceva nu a mers bine sau cum ar fi vrut ei , dobanzile sunt mari Posted Image insa trebuie sa stii ca banca sau creditorul nu e prietenul tau , si ca ei fac asta pentru profit , nu pentru ca urmaresc dezvoltarea ta sau au la baza buna credinta si filantropia !
Da, imi dau seama de asta, de asta si ziceam ca am alergie la camatari....pt mine tot camatari sunt si bancile ;)

#4
Tanaka_Senshin

Tanaka_Senshin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 20.02.2010
Cum ii returnezi?

#5
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

 StayCalm, on 14 mai 2013 - 20:25, said:

cu dobanda... Posted Image

Intreba: Din ce bani, sau de unde bani daca nu lucrezi? Ai scris: "sunt casnica deocamdata" sau gresesc?

#6
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
La Provident platesti 98% dobanda pe an. Citeste la toti cat e DAE pe an si intreaba-i de toate comisioanele.

#7
StayCalm

StayCalm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 27.04.2013
"Dovada unui venit stabil (fluturaș de salariu, adeverință de salariu, copie după contractul de muncă etc) este una din condițiile esențiale pentru a putea solicita un împrumut de la Provident. De asemenea este necesar ca adresa la care locuiți să corespundă cu cea din buletin și, după caz, să faceți dovada unui cont bancar deschis în lei pe numele dumneavoastră la orice bancă din România (pentru împrumuturile fără serviciu la domiciliu). Oferim împrumuturi persoanelor cu vârste cuprinse între 21 și 69 de ani."

Am primit raspunsul asta de la provident pe email, partea bolduita e bolduita de ei :))
si, ca sa raspund intrebarii de mai sus: nu as imprumuta decat in momentul in care ma angajez, problema este ca pana la primul salariu o luna de zile trebuie sa ma descurc cumva si de aceea ma interesam daca pentru perioada asta de o luna as putea face rost e un imprumut.
Chiar daca te angajezi, tot nu ti se acorda imprumut deoarece fiind angajat de curand, nu se considera venit stabil.
Concluzia mea: credit doar cu buletinul nu exista.

#8
-_O

-_O

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 12.11.2012
acu intre noi fie vorba, nu a existat niciodata credit doar cu buletinul.

ti-a mai ramas solutia :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v8mn6jqGjqs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
StayCalm

StayCalm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 27.04.2013

 -_O, on 15 mai 2013 - 09:12, said:

acu intre noi fie vorba, nu a existat niciodata credit doar cu buletinul.

ti-a mai ramas solutia :

:)) tare...cred ca e parodie la reclama de la banca transilvania cu nenea imbracat in zana

#10
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Nu exista credit doar cu buletinul.
Pentru orice tip de credit, indiferent daca este solicitat la o banca sau la un IFN, se solicita documente doveditoare ale incasarii unui venit cu caracter permanent.
Orice alte solutii de compromis, nu fac subiectul ariei Banci, astfel, thread-ul se inchide.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate