Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Caut parinte tamaduitor, cu har, URGENT

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
125 replies to this topic

#37
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Ipocriti credinciosii astia, al dracului se tem de intalnirea lor cu Creatorul Posted Image .

#38
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

 lucifer76, on 12 mai 2013 - 06:40, said:

Ipocriti credinciosii astia, al dracului se tem de intalnirea lor cu Creatorul Posted Image .

Se putea sa nu te bagi si tu ca sa faci bascalie ieftina?
Tocmai tu care ai pozat in ateu si apoi ai dat-o la intors dar vorbesti de ipocrizia altora in loc sa o vezi pe a ta. :console:

#39
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
-Faptul ca nu spui un cuvant macar despre bolnv / bonava ci ceri informatii stricte doar pentru convigerea ta,ma face sa cred ca macar o parte din vina o porti chiar tu.Iar faptul ca te declari inca dela inceput un ortodox fanatic este dovada clara ca tu esti declansatorul raului.Parerea mea e ca cu cat te vei tzine mai departe de el/ea cu atat ii va fi mai bine.Pentru asta insa va trebuii sa renunti la dogma si orgoliu si asta nu vei putea reusii vreodata pentru ca esti prea slab,pacat de tine caci esti blestemat sa poti traii si crede doar in negura dogmei.Esti orb si vei murii orb,cu convingerea ca toti ceilalti sant orbi si nu tu.Posted Image

Edited by Arayan, 12 May 2013 - 15:28.


#40
eugen1985

eugen1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 31.01.2008
UNII DINTRE VOI DEJA ATI LUAT-O RAZNA. E VORBA DE O TUMORA. CE IMPLICATIE AM EU? BOALA ESTE LA INCEPUT, PERSOANA ESTE CREDINCIOASA. DIN CATE COMENTARII  SUNT AICI DOAR 3 PERSOANE AU FACUT RECOMANDARE. AM SPUS DOAR ORTODOX PT CA ASTA SUNTEM SI NU NE INTERESEAZA ALTCEVA. DE CE SA O LAS SA MOARA SI SA NU FAC ORICE PT A O AJUTA? ESTE TANAR. VIZITATI VOI RAIUL SI DUPA RECOMANDATI SA-L VIZITEZE ALTII.

#41
ioham

ioham

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,484
  • Înscris: 11.01.2013

 eugen1985, on 12 mai 2013 - 17:36, said:

UNII DINTRE VOI DEJA ATI LUAT-O RAZNA. E VORBA DE O TUMORA. COMANDATI SA-L VIZITEZE ALTII.
Uită-te pe pagina asta, doar informativ... Chimioterapie natutala [Arhivă]apoi compară cu ce zic și alții.
Sînt unele alternative, soluții, metode mult mai eficiente ca chimioterapia... dar nu sînt popularizate din anumite motive.
Era un italian, Simoncini parcă, trata cancerul pe baza unui anumit tip de bicarbonat, găsești referiri dacă cauți.
Mai știu pe cineva care s-a tratat folosind Kitosan și Cordiceps, foarte bune pentru susținerea și întărirea organismului, dar în același timp a urmat și chimioterapie, plus niște picături concentrate obținute de la un fel de paravindecător (nici nu a pretins bani)... S-a făcut bine, dar nu e clar care anume a funcționat. Din ce știu, ca să fie pe panta bună, trebuie un regim alimentar care să se păstreze în corp un ph alcalin. Cel acid hrănește tumora. Deci caută să te informezi din toate sursele, vezi că pot fi și false... intră pe forumuri medicale, nu aici la zăpăciți... află despre care au reușit, sigur sînt...
Caută și un duhovnic bun.
Dacă-mi permiți o părere, aș evita eventuale căi paranormale, poți întîlni și din astea... azi toată lumea e vindecătoare...
Dar cu rugăciune, sper să găsești calea bună.

Edited by ioham, 12 May 2013 - 18:27.


#42
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011

 eugen1985, on 11 mai 2013 - 19:10, said:

Caut parinte tamaduitor, cu har, URGGENT...
Cauta, mai bine, Cuvantul lui Dumnezeu.

Edited by Elihu_66, 12 May 2013 - 19:50.


#43
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Mie topicul asta imi suna ceva de genul:

Cine are o pila la spitalul/sectia de politie/tribunalul/ministerul cutare?

Daca tii asa de mult ca preotul sa fie exclusiv ortodox si isi pui atata incredere si speranta in religia asta, atunci de ce o jignesti insinuand ca marea majoritate a preotilor ortodocsi, absolventi de facultate de teologie nu ar avea har?

Edited by Arkouda, 12 May 2013 - 19:55.


#44
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010

 BodCasa, on 12 mai 2013 - 01:50, said:

NU mai cauta nimic!
Lasa-l sa moara linistit!
Ce rost mai are sa il intorci!
Poate sunt morbid ce zic eu....dar asta e viata!
Oricum eu cred ca partea asta a evolutiei sufletului (incarnarea pamanteasca) este partea in care sifletul se chinuie cel mai mult!
Gandeste-te bine si ia decizia cea mai buna!
Sa nu regreti ca ai cheltuit 2000€ sa aduci un parinte cu har si bonlavu sa isi "urmeze calea" cu tot haru popei!

Un parinte cu har il va vizita si va sta de vorba cu el fara sa ceara bani. Harul nu e de vanzare!

#45
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

 mario_bril, on 11 mai 2013 - 23:00, said:

Incearca slujbele de Maslu de la Manastirea Hodos-Bodrog, jud. Arad. Sunt tinute in fiecare vineri noapte. Posted Image

Sf. Maslu se face la foarte multe manastiri vineri noaptea.

eugen1985, nu te opri la un singur preot, dintre mai multi unul poate fi cel potrivit, chiar fara recomandare. Cauta manastirile cu calugari mai batrini. Si rugaciunile tale pot fi cele potrivite. Cauta pe cineva sa-ti recomande ce se potriveste. Pentru inceput poti sa zici citeva rugaciuni pentru a gasi ce cauti.

#46
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

 albnegru55, on 12 mai 2013 - 20:10, said:

Un parinte cu har il va vizita si va sta de vorba cu el fara sa ceara bani. Harul nu e de vanzare!

BA MA LASI????
Eu iti dau 1000€ daca imi arati un pora care iti vine pe cheltuiala lui la spital sa iti vada tie ruda bonlava.Si isi mai si plateste el drumu!
Nu mai visati fratilor!

 ioham, on 12 mai 2013 - 18:24, said:

Uită-te pe pagina asta, doar informativ... Chimioterapie natutala [Arhivă]apoi compară cu ce zic și alții.
Dar cu rugăciune, sper să găsești calea bună.

Si eu am auzit ca Lamaia stoarsa face minuni!
In schimb chimioterapia te OMOARA CU ZILE!
Asa a patit socrul meu!
La 6 luni dupa prima sedinta de chimioterapie l-am ingopat!
Cu toti regretam ca am acceptat chimioterapia!
Pune si dai LAMAIE STOARSA IN FIECARE ZI!
SI NU ACCEPTA IN NICI UN CAZ CHIMIOTERAPIA!
PARREA MEA!
Parere de om trecut prin asa ceva!

#47
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

 BodCasa, on 12 mai 2013 - 21:07, said:

Si eu am auzit ca Lamaia stoarsa face minuni!
In schimb chimioterapia te OMOARA CU ZILE!
Asa a patit socrul meu!
La 6 luni dupa prima sedinta de chimioterapie l-am ingopat!
Cu toti regretam ca am acceptat chimioterapia!
Pune si dai LAMAIE STOARSA IN FIECARE ZI!
SI NU ACCEPTA IN NICI UN CAZ CHIMIOTERAPIA!
PARREA MEA!
Parere de om trecut prin asa ceva!
Nu numai chimioterapia.
Tata a fost operat in martie 2010 de o tumora de 4 cm iar in iunie se facuse una de 7 cm si asta in timp ce facea chimioterapie. Au bagat alta schema de tratament din care nu a apucat sa faca decat 2 sedinte ca au decis sa-l trimita la radioterapie. A intrat pe picioarele sale in spital, nici macar sustinut si dupa 10 sedinte de radioterapie a fost scos pe brate. A murit la 2 saptamani dupa incheierea sedintelor de radioterapie.

Chimioterapia omoara intreg sistemul imunitar lasand organismul fara aparare in fata bolii, Radioterapia nu focalizeaza exact unde trebuie si in 90% din cazuri sunt atinse organele din jur.
Dar ceea ce m-a oripilat pe mine cel mai tare a fost faptul ca la intrebari oncologii raspund sec "asta este schema de tratament. am facut exact cum scrie la manual" de parca toti suntem facuti dupa aceeasi schema si din acelasi aluat.

#48
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Intrebare???
Cat timp ar mai fi trait daca nu il opera???
Sau daca dupa operatie nu ii mai face chimioterapia si Radioterapia!
Iti spun eu...sunt oameni care traiesc de zeci de ani cu tumoarea in ei!
SFATUL MEU......Nu ii lasati pe doctori sa va omoare apropiati cu chimioterapia, si tratamentele alopate!
Incercati cu medicina naturista, si asta e.....
Noi credem ca socru ar mai fi fot printre noi daca nu ii faceai chimioterapia!

#49
ioham

ioham

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,484
  • Înscris: 11.01.2013

 BodCasa, on 12 mai 2013 - 22:55, said:

Intrebare???
Cat timp ar mai fi trait daca nu il opera???
Sau daca dupa operatie nu ii mai face chimioterapia si Radioterapia!
Iti spun eu...sunt oameni care traiesc de zeci de ani cu tumoarea in ei!
SFATUL MEU......Nu ii lasati pe doctori sa va omoare apropiati cu chimioterapia, si tratamentele alopate!
Incercati cu medicina naturista, si asta e.....
Noi credem ca socru ar mai fi fot printre noi daca nu ii faceai chimioterapia!
Subscriu la ideile astea. Iar cancerul chiar se poate trata, de fapt el e „rezolvat” demult dar nu transpiră din interese (miliardeee)!!! se prefac că se luptă... Iar ideea de „naturist” e dusă în derizoriu.... pentru că farmaciile au marfă multă de vînzare... iar noi trebuie să fim bine chimizați. Nu vedeți cum se face reclamă nerușinată la pastile, ni se vîră  pe gît prin ecranul televizorului.... ar fi în stare să ne oblige...
Apropo... „ți-ai luat azi pastila de inimă?”... e cu cîntecele... farmacia inimii ca_catena...

Edited by ioham, 13 May 2013 - 00:04.


#50
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Stiti cat costa o sedinta de chimioterapie????
Va spun eu.....acum 2 ani era 100 000 000 lei vechi!
Ce ziceti de niste chimicale de 2 bani vandute pe asemenea sume???

#51
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Nu conteaza cat costa ca e acoperita oricum de casa de sanatate. Doctorii recomanda chimioterapia si radioterapia pentru ca astea au rezultate dovedite. Ca nu functioneaza in toate cazurile e altceva. Nu ne-ai spus ce fel de tumora a avut socrul tau asa ca nu se stie ce nu a fucntionat.

#52
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

 JayBird, on 13 mai 2013 - 02:18, said:

Nu conteaza cat costa ca e acoperita oricum de casa de sanatate. Doctorii recomanda chimioterapia si radioterapia pentru ca astea au rezultate dovedite. Ca nu functioneaza in toate cazurile e altceva. Nu ne-ai spus ce fel de tumora a avut socrul tau asa ca nu se stie ce nu a fucntionat.
Posted Image Posted Image Posted Image

Medicina nu-i in stare sa vindece NICI O BOALA CRONICA. Da' nu pentru ca nu se poate, ci pentru ca-s muuuuuuuuuuuuuuulti bani la mijloc - si aici vorbim de MILIARDE $$$.
Medicamentele pentru cancer se bazeaza TOATE pe "nerve gas" din WW1. Otrava curata!

Ce merge bine pe toate tipurile de tumori e vitamina B17 care-o gasesti in samburii de mere, caise si piersici. B17 e o biocianozida care se desface in organismul uman numai si numai in prezenta celulelor tumorale. Exista Laetril pe piata, dar e scump si cantitatea de B17 e mica.
In locul pacientului as manca in fiecare zi 50 grame samburi de caise/piersici/mere si as renunta la carne, prajeli, sucuri acidulate.
Sucul de morcovi si cel de sfecla rosie iar fac minuni in neoplasm.

iti recomand cartea Dr. Max Gerson - O terapie naturala eficienta pentru tratarea cancerului si a altor boli grave.
Dr. Max Gerson a vindecat mii de pacienti cu cancer trimisi acasa din spitale pe motiv ca nu se mai poate face nimic. Cel mai elocvent caz este fiica sa Charlote Gerson care la 12 ani a fost diagnosticata cu neuroblastom abdominal - cu mortalitate 100% conform medicinii alopate, dar ea traieste si azi.

Quote

Multi medici şi oameni de ştiinţă, după ce au văzut
ce rezultate am avut în cazurile de cancer tratate de mine,
mi-au solicitat bibliografia şi indicaţii în vederea tratamentului unor cazuri individuale ce prezentau malignităţi. Deoarece prin intermediul corespondenţei particulare nu le-am
putut furniza informaţii complete si nici motivaţiile şi explicaţiile necesare pentru indicaţiile date, am pregătit această
carte în care am inclus peste 30 de ani de experienţă şi reţetarul necesar prescripţiilor.
în „Science and Hypothesis", Poincare spunea: „Ştiin-
ţa se bazează pe evenimente, după cum o casă este construită din pietre; dar o îngrămădire de evenimente nu mai înseamnă ştiinţă, după cum nici o grămadă de pietre nu înseamnă o casă".

Edited by SOCRATE_MMXII, 13 May 2013 - 06:06.


#53
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 SOCRATE_MMXII, on 13 mai 2013 - 05:55, said:

Dr. Max Gerson a vindecat mii de pacienti cu cancer trimisi acasa din spitale pe motiv ca nu se mai poate face nimic. Cel mai elocvent caz este fiica sa Charlote Gerson care la 12 ani a fost diagnosticata cu neuroblastom abdominal - cu mortalitate 100% conform medicinii alopate, dar ea traieste si azi.
Traieste din cauza rugaciunilor unui asazis tamaduitor, sau are si stiinta vreo implicare?

#54
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

 lucifer76, on 13 mai 2013 - 06:11, said:

Traieste din cauza rugaciunilor unui asazis tamaduitor, sau are si stiinta vreo implicare?
Esti...pe langa, rau de tot amice, daca-ai ajuns sa faci bascalie de suferinta omului.
Posted Image

P.S. Pune mana si citeste cartea de mai sus, nu stii niciodata cui ii va fi de folos.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate