Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Caut parinte tamaduitor, cu har, URGENT

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
125 replies to this topic

#1
eugen1985

eugen1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 31.01.2008
Salutari tuturor.

Din nefericire am o mare problema, cineva drag este foarte bolnav, nici nu vreau sa pomenesc numele acestei boli oribile, si sunt disperat, am mare nevoie de un parinte tamaduitor, o persoana care prin credinta lui foarte mare ii poate ajuta pe cei la necaz. Cred din tot sufletul ca Dumnezeu este calea spre vindecare, dar am nevoie de un mijlocitor care sa ma invete ce sa fac si care sa se roage pt noi. Nu ma intereseaza nimic ce nu are legatura cu biserica ortodoxa.

Rog din suflet sa ma ajutati, si sa ma indrumati. Multumesc.

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
Tamaduitorii de obicei stau pe la spitale. Ai fost?

#3
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Iustin Parvu, manastirea Petru Voda, judetul Neamt

#4
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
E o boala incurabila? Daca da, atunci bullshit-urile popanilor s-ar putea sa il/o ajute sa moara mai linistit(a)
Altfel mergi cu acea persoana la medici

Daca nu, si insisti sa o duci la preoti si nu la medic si va muri, atunci va fi din cauza ta si a prostiei tale!

Edited by Nemesis-, 11 May 2013 - 19:29.


#5
omsuparatpeviata

omsuparatpeviata

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 616
  • Înscris: 14.06.2011
Parintele Daniel Pintea de la manastirea Cornesti,jud. Cluj.

#6
eugen1985

eugen1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 31.01.2008
Este chiar in spital acum, va rog pe cei care nu puteti face o recomandare serioasa sa nu mai comentati, gasiti-va alt loc.

#7
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
pai, ghici ce: nu exista parinti tamaduitori, iar tot mambo jumbo-ul asta nu te va ajuta pe tine sau pe respectiva persoana cu nimic.

#8
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
Ai cerut ajutor, si ceea ce ai intrebat e echivalent cu recomandari de metode pt suicid. Daca cineva iti spune sa nu te sinucizi, inseamna ca e neserios? :/

#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
Spilul e ca bolnavul trebuie sa creada din tot sufletul in chestia asta, nu tu, sau ceilalti din jurul lui... voi trebuie sa fiti realisti, sa cautati alte variante, solutii, tratamente alternative.
Poate bolnavul e realist si crede-ma, nu o sa-l amuzati cand o sa ii explicati ca doamne-doamne e solutia finala...

Edited by slai, 11 May 2013 - 19:36.


#10
eugen1985

eugen1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 31.01.2008
Dar va rog frumos lasati-ma in pace voi cei ce nu credeti in minunile infaptuite prin credinta. Deschideti un subiect in care sa comentati doar voi.

#11
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006

View Posteugen1985, on 11 mai 2013 - 19:10, said:

.......... Nu ma intereseaza nimic ce nu are legatura cu biserica ortodoxa.....
esti sigur? ca eu stiam vreo doi pe islamism, oameni seriori, cu portofoliu, site, recomandari...

#12
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012
Voi astia ce nu va puteti abtine de la bascalia ieftina.... rugati-va (nu ca ati avea la ce) sa nu ajungeti intr-o situatie disperata ca sa vedeti cat de rapide incepeti sa va doriti ca acel Dumnezeu pe care-l negati sa existe.

#13
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
cum spunea cineva mai sus, e important cum sta bolnavul cu credinta. Stii cum e, Dumnezeu iti da, dar nu iti baga in sac. In cazul tau, poti aduce si 100 de preoti tamaduitori, dar daca bolnavul ii injura si ii spurca, nu vor putea face nimic. Desigur, rugaciunile celor apropiati si ale preotilor conteaza foarte mult, dar mai degraba ca sa-i lumineze mintea si sa poata intelege niste lucruri. Mantuirea e o chestiune personala. Relatia cu Dumnezeu e la fel de personala. Doar intre cel bolnav si El. Iar tu, daca nu ii poti vorbi bolnavului despre Dumnezeu, vorbeste-i lui Dumnezeu despre el si o sa fie bine.

Sper sa se rezolve cu bine toate problemele.

#14
eugen1985

eugen1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 31.01.2008
De fecioara din Parepa ati auzit? puteti afla de aici http://ro.wikipedia....ra_de_la_Parepa  Ea nu era tamaduitoare dar era clarvazatoare, si Dumnezeu o adormea cate o saptamana si ii arata in somn ce avea sa-i arate. Totul este adevarat, chiar asa s-a intamplat, intamplator bunica mea se afla printre fetele cu care se juca atunci. Aceleasi lucruri mi le-a povestit si ea cu multi ani inainte sa aflu eu ce e ala internet. Cu ochii ei a vazut totul, cum sa nu cred?

Edited by eugen1985, 11 May 2013 - 19:58.


#15
andrei_xzi

andrei_xzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 11.05.2013
Cum zicea cineva parintele justin parvu de la manastirea petru voda, pe lg tg neamt.....e unul dintre ultimii preoti de genul parintelui cleopa, intr.adevar cu har,care e mai cunoscut de mirenii din tara.Doamne ajuta !

#16
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
1. Chiar daca e greu, ai putea sa zici despre ce boala e vorba ?
2. Persoana in cauza crede in lucrurile astea ?

#17
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011
Vezi ca Isus Cristos, n-a tinut seama de confesiunea celui care I-a cerut ajutorul, iudeu sau roman; asa ca termina cu impietrirea ortodoxa! Alunga rautatea confesiunii din inima ta si deschide-o pentru interventia lui Dumnezeu asupra persoanei care doresti sa fie vindecata. Cateodata in spatele bolilor se afla si cel rau, precum in spatele femeii garbove, ori a paraliticului. Ar fi bine daca s-ar face pentru persoana, pe care banuiesc ca o si iubesti, Rugaciunile Sfantului Vasile cel Mare pentru persoanele care se supara de duhuri necurate si boli incurabile.
Sanatate de la Dumnezeu si numai bine.

#18
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Stau si ma intreb pentru ce dracu exista doctori, care isi rup coatele ani de zile prin scoli si spitale, cand tot ce trebuie e un mosulica cu 0 cunostinte de anatomie, pune mana, zice da-i doamne si BING ! gata omul, e ca nou. Face un reset.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate