Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Brown Residence 5

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#1
leelee61

leelee61

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.02.2013
Buna ziua
Am platit si eu rezervarea pentru un apartament cu doua camere [garsoniera dubla] in acest ansamblu,  daca este cineva care a mai facut rezervare in acest bloc ,poate putem sa discutam pt,a afla noi detalii despre asamblu [parcare,canalizare,asfaltare, autorizatie de construire, etc.] .Va multumesc.

Edited by ech, 28 April 2013 - 10:49.


#2
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Lili (cred ca asta e numele tau), nu cred ca e o idee prea buna sa-ti pui adresa pe forum Posted Image

Pe hartie arata bine...si nici pretul, la ~800 euro/mp (pt apt 3 camere) nu e chiar exagerat. As vrea sa vad si niste poze reale din zona Posted Image

Edited by lawrence38, 28 April 2013 - 09:29.


#3
albertinno

albertinno

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.04.2013
Salut!
Si eu am rezervat un apartament in acest complex. Am trecut astazi pe acolo, se pare ca s-a turnat fundatia. Atasez doua poze cu santierul in stadiul actual.  Ieri am vazut ca si pe site-ul oficial au aparut poze: http://www.brownresi...wn-residence-5/
Astept pareri de la viitorii vecini :)

Attached Files



#4
lx16

lx16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 25.12.2012
Unde se afla situat Brown Residence? Am inteles ca ar fi foarte aproape de Sud Residence.

#5
danpaul78

danpaul78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.03.2011
De la Sud Residence mai mergi pe Fermei vre-o 4-500 m spre Oltenitei si vei vedea ansamblul in in constructie pe partea dreapta

#6
albertinno

albertinno

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.04.2013

View Postdanpaul78, on 03 mai 2013 - 21:12, said:

De la Sud Residence mai mergi pe Fermei vre-o 4-500 m spre Oltenitei si vei vedea ansamblul in in constructie pe partea dreapta

sunt maxim 100 m intre cele doua ;)

#7
augustin44

augustin44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 04.11.2011
-240 metri mai exact pana la Sud Residence.Posted Image
-700 metri pana la statia de metrou Dimitrie Leonida.

Attached Files


Edited by augustin44, 07 June 2013 - 13:42.


#8
dinu88

dinu88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.05.2013
Salut.

Au am rezervat un apartament la Sud Garden Residence(langa Brown Residence)
Ce stiti de canalizarea si apa de pe Drumul Fermei,dar de iluminatul strazii?

Multumesc,

#9
Paul_Acatrinei

Paul_Acatrinei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.09.2013
Buna ziua,

Ma gandesc sa fac si eu o rezervare in blocul 3 sau 4. Din cate am inteles blocul 4 este doar la stadiul de fundatie. Ma puteti ajuta cu informatii?
Cei care ati facut rezervarile, cum se prezinta stadiul lucrarilor, se tin constructorii de termenele de finalizare?
Este de incredere constructorul, este ceva dubios sau neclar in acte? Ma gandesc sa dau un avans mai mare pentru a beneficia (sper) de o reducere.

Multumesc,

#10
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Cine sunt dezvoltatorii acestui ansamblu?

#11
Paul_Acatrinei

Paul_Acatrinei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.09.2013
@patty1
Nu cunosc prea multe detalii. Se numesc Brown Residence si au mai construit alte 4 ansambluri.

#12
deey18

deey18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.10.2012
Buna seara. Sunt cumparatoarea unui ap in brown 5, blocul 2. Am platit avansul inca din iunie, data finalizarii fiind pe 15 septembrie. Este octombrie si inca nu m am mutat. Constructia a decurs ok, dar la finasaje foarte greu merge. Am discutii cu ei de 2 saptamani pentru a pune plinta si cateva placi de faianta. Sunt foarte neseriosi si necomunicativi. Iar muncitorii mai mult stau decat muncesc. In rest, sunt multumita de apartament. Astept sa ma mut cat mai repede.

S-au apucat de blocurile 3-4 pe care aproape le-au ridicat dar ei nu au predat blocul 1-2 inca proprietarilor...

#13
rosseleinesss

rosseleinesss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.01.2009

View Postdeey18, on 15 octombrie 2013 - 18:43, said:

Buna seara. Sunt cumparatoarea unui ap in brown 5, blocul 2. Am platit avansul inca din iunie, data finalizarii fiind pe 15 septembrie. Este octombrie si inca nu m am mutat. Constructia a decurs ok, dar la finasaje foarte greu merge. Am discutii cu ei de 2 saptamani pentru a pune plinta si cateva placi de faianta. Sunt foarte neseriosi si necomunicativi. Iar muncitorii mai mult stau decat muncesc. In rest, sunt multumita de apartament. Astept sa ma mut cat mai repede.

S-au apucat de blocurile 3-4 pe care aproape le-au ridicat dar ei nu au predat blocul 1-2 inca proprietarilor...

Hello! Eu sunt una dintre proprietarele unui apartament din Brown Residence 4. Poate sunt utila cu cateva raspunsuri: in ceea ce priveste actele, totul este in regua, so...don't worry. In ceea ce priveste finisajele, nu am niciun cuvant de lauda. S-au miscat fff greu cu finisajele, intrucat se apucasera sa construiasca Brown Residence 5. Asadar, mult timp dupa ce ne-am mutat, am stat si cu muncitorii prin casa. Intr-un final, cica au terminat, dar nereguli inca avem si azi in tot blocul (usi care nu se inchid bine, faiante sparte, prize nefunctionale etc.) Sa nu mai vorbesc de toate promisiunile gen "plantam in fata blocului gazon, tuia, imprejmuim cu gard". Vorbe in vant: noi am plantat singuri gazon, din bugetul nostru, tuia nici pana astazi nu e plantata, gard ne-au pus de sarma zincata (de gradina), in conditiile in care cand ne-am mutat, o latura era deja montata si era din lemn. Iata ca acum celelalte laturi sunt din sarma, doar e mult mai ieftin. Momentan probabil nu duc lipsa de cumparatori si nu-i mai intereseaza calitatea atat de mult, cu toate ca BR1,2,3,au fost lucrate f frumos. Asadar, sfatul meu: insistati fff mult cu orice amanunt pe care il doriti: ati dat niste bani (probabil cei mai multi dintre noi vom plati 30 ani) si e dreptul dvs sa fiti multumiti. Altfel, se vor face ca ploua si isi vor canaliza privirea catre profitul lor: adica spre a vinde ap in urmatoarele blocuri si atat. Sper ca am fost de folos cuiva. Zi buna!

#14
deey18

deey18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.10.2012
Am apucat sa ma mut si eu. In ceea ce priveste finisajele, lasa de dorit. La doar 3 zile de la semnarea actelor a inceput sa curga centrala si un calorifer, iar la alte 3 zile mi s-a spart un furtun la baie de s a inundat toata baia.
Se pare ca atunci cand se vad cu banii in buzunar nu-si mai dau interesul...
Am ales brown residence pentru ca am vazut lucrarile anterioare si mi au placut, mai mult, am inteles ca la fiecare ansamblu aduce imbunatatiri, iar proiectul pe hartie promite. Acum ramane de vazut cand termina cu totul cum va fi.

#15
rosseleinesss

rosseleinesss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.01.2009

View Postdeey18, on 08 noiembrie 2013 - 11:24, said:

Am apucat sa ma mut si eu. In ceea ce priveste finisajele, lasa de dorit. La doar 3 zile de la semnarea actelor a inceput sa curga centrala si un calorifer, iar la alte 3 zile mi s-a spart un furtun la baie de s a inundat toata baia.
Se pare ca atunci cand se vad cu banii in buzunar nu-si mai dau interesul...
Am ales brown residence pentru ca am vazut lucrarile anterioare si mi au placut, mai mult, am inteles ca la fiecare ansamblu aduce imbunatatiri, iar proiectul pe hartie promite. Acum ramane de vazut cand termina cu totul cum va fi.


Exact :(. Eu chiar acum citeam cateva pareri despre Apollo Residence 2 si parca ma si caiesc putin ca n-am stiut de acel ansamblu. Se vand apartamente duplex de 100 mp utili la 65.000 euro. Dar merg pe ideea ca dezvoltatorul e tot roman, adica tot focusat pe profitul lui si atat, asa ca problemele o sa inceapa si acolo. Deci, sa fim multumiti cu ce avem. :) Am vazut blocurile de la temelie si sunt lucrate bine (am venit cu un expert cand am vizitat). Macar atat :)

#16
dzan1989

dzan1989

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.11.2013
Hello,

Am o curiozitate si eu, Brown 5, inca e in stadiu de constructie sau e finalizat? In cazul ca e in constructie, ati facut rezervarea sau ati achitat direct cu prima casa?

Multumesc

#17
deey18

deey18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.10.2012
Brown residence 5 va aveam 8 blocuri. Acum sunt terminate primele doua, construindu-se si 3 si 4. Eu am platit rezervarea in mai, in iunie am dat partea de 5% urmand cand s a terminat apartamentul sa achit ai restul de la banca.

#18
dzan1989

dzan1989

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.11.2013

View Postdeey18, on 12 noiembrie 2013 - 13:03, said:

Brown residence 5 va aveam 8 blocuri. Acum sunt terminate primele doua, construindu-se si 3 si 4. Eu am platit rezervarea in mai, in iunie am dat partea de 5% urmand cand s a terminat apartamentul sa achit ai restul de la banca.

Cat a fost rezervarea?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate