Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Ce sa aleg intre aceste doua modele de combine?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008
Sunt pe punctul de a-mi achizitiona o combina frigorica incorporabil si as vrea sa va solicit consultanta in alegere pe care trebuie sa o fac. Ei bine, am gasit doua produse care se incadreaza in limita mea de pret si anume: O combina Hotpoint - Ariston, la care un mare plus este faptul ca inca mai este in vigoare promotia cu garantia extinsa la 5 ani. Alt produs este un Whirlpool, despre care nu stiu foarte multe. Apreciez in avans orice sfat in legatura cu alegerea unei combine. Multumesc

#2
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 25.08.2009
Din cate am auzit, as merge pe Ariston.
p.s. Eu am Gorenje (2 motoare), are cam 9 ani, este ok si acum.

#3
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008
Pana la urma cred ca iau si eu Gorenje, despre ele auzind cele mai bune lucruri. As lua cu 2 compresoare, dar la incorporabile nu prea gasesc, iar cele care sunt, sunt la preturi mari.

#4
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Daca e combina cu 1 compresor nu prea conteaza ca tot o sa se strice ciorba vara in ea. Asa ca parerea mea este sa cumperi una ieftina. Nu Artic sau aia turceasca, imi scapa acum numele. ....Beko. Cea mai buna varianta e, daca ai loc, un frigider si un congelator.

#5
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008
Sub 2000 de lei, nu prea sunt alternative la incorporabile. Despre varianta cu frigider si congelator, separate, nu am cum, nu am unde.

#6
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006

View Postonlyviu, on 19 martie 2013 - 21:20, said:

Sunt pe punctul de a-mi achizitiona o combina frigorica incorporabil si as vrea sa va solicit consultanta in alegere pe care trebuie sa o fac. Ei bine, am gasit doua produse care se incadreaza in limita mea de pret si anume: O combina Hotpoint - Ariston, la care un mare plus este faptul ca inca mai este in vigoare promotia cu garantia extinsa la 5 ani. Alt produs este un Whirlpool, despre care nu stiu foarte multe. Apreciez in avans orice sfat in legatura cu alegerea unei combine. Multumesc

mai pui 100 lei si poti lua in considerare un asemenea model. Din cate am vazut la incorporabile, poti avea sansa sa fie fabricat chiar in Germania. iar la o cautare pe price.ro poti sa il gasesti la un pret situat intre cele 2 modele anterioare mentionate de tine.

#7
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008

View Postplimbaretul, on 24 martie 2013 - 22:37, said:


mai pui 100 lei si poti lua in considerare un asemenea model. Din cate am vazut la incorporabile, poti avea sansa sa fie fabricat chiar in Germania. iar la o cautare pe price.ro poti sa il gasesti la un pret situat intre cele 2 modele anterioare mentionate de tine.
100 sau 1000?

#8
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006

View Postonlyviu, on 25 martie 2013 - 18:04, said:

100 sau 1000?

de la 2399 lei - cf price.ro

#9
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008
Crezi ca e peste gorenje-ul la care ma gandeam eu?

#10
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,848
  • Înscris: 12.05.2006

View Postonlyviu, on 26 martie 2013 - 18:28, said:

Crezi ca e peste gorenje-ul la care ma gandeam eu?

ca si dotari sunt apropiate, Siemensul usor mai silentios, insa din ce am vazut diferenta principala este la autonomie in caz de pana curent: (22 ore SE versus 15 ore Gorenje) de unde presupun ca exista o diferenta de izolare si implicit de eficienta in pastrarea temperaturii. Insa pana la urma decizia finala iti va apartine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate