Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

LG Nexus 5

- - - - -
  • Please log in to reply
15297 replies to this topic

#1
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Se pare ca urmatorul Nexus o sa fie lansat de Google tot in colaborare cu LG si se va numi LG Megalodon.
Surse din cadrul Google afirma ca o sa apara pe sfarsitul anului, probabil octombrie 2012, impreuna cu Android 5.0 Key Lime Pie.

Cateva specificatii:

5.2″ OLED Display with 1920×1080 resolution
Qualcomm Snapdragon 800 @ 2.3 GHz
3GB LPDDR3 Ram
16/32/64GB of internal storage
16MP rear camera by OmniVision (4k video recording @30FPS, 1080p video recording @60FPS, Real Time HDR & HDR video recording, optical image stabilization, BSI 2.0)
2.1MP front camera (1080p video recording @30FPS)
3300 mAh Lithium Polymer battery
Front positioned stereo speakers
Qualcomm RF360 (LTE 150 Mbps & HSPA+)
Integrated DVB-T / ATSC-antenna
Gesture like controls (navigation, zoom, etc)

[ http://androidandme.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2013/03/lg-nexus-5-prototype-630x472.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
ady_95

ady_95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 23.12.2009
La prima vedere asta e o bestie de smartphone... Mă întreb și eu, la ce folosesc atâtea resurse totuși și până unde o să avanseze hardware-ul smartphone-urilor? Pentru că nu mai e mult și ajung să-mi arunc laptopul pe geam.

#3
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
Ce nume cretin au ales "LG Megalodon" Posted Image. Oricum ecranul e mult prea mare. Personal, trendul acesta cu ecrane gigant ma enerveaza. As vrea sa vad un telefon cu cel mult 4,3" si cu specificatiile astea.

Edited by Alex-AR, 18 March 2013 - 10:31.


#4
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,050
  • Înscris: 10.04.2006
Ai si o sursa?
Mi se pare doar un rumor si ala destul de aberant. Numai tastatura proiectata cu lasere nu are.

#5
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007

View PostNenea Zap, on 18 martie 2013 - 10:41, said:

Ai si o sursa?
Mi se pare doar un rumor si ala destul de aberant. Numai tastatura proiectata cu lasere nu are.

Da, am si surse., nu postam detaliile alea din burta.
Sursa 1 , sursa 2 , sursa 3.

#6
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
Totusi am o nedumerire, Google a cumparat Motorola de ceva timp, insa nu prea observ ca se folosesc de asta. Au cumparat Motorola strict pentru patente?

#7
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,171
  • Înscris: 17.06.2010
Vor scoate impreuna cu motorola anul asta ceva cica X-phone s-ar numi

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

View PostNenea Zap, on 18 martie 2013 - 10:41, said:

Ai si o sursa?
Mi se pare doar un rumor si ala destul de aberant. Numai tastatura proiectata cu lasere nu are.
Personal nu mi se par deloc niste specificatii SF. Chipsetul Qualcomm800 e deja anuntat/lansat, ecrane asa mari cu rezolutie FullHD deja exista, memoria ram la fel, doar camera aia ce filmeaza la rezolutie 4k e o surpriza binevenita.
Dupa parerea mea asa ar trebui sa arate un flagship la nivelul 2013 ce poarta semnatura Google. Singura "problema" e ca va fi (probabil) lansat la un timp relativ scurt de Nexus 4, iar posesorii acestuia vor fi cam suparati.

View Postemillian, on 18 martie 2013 - 11:21, said:

Totusi am o nedumerire, Google a cumparat Motorola de ceva timp, insa nu prea observ ca se folosesc de asta. Au cumparat Motorola strict pentru patente?
I-au cumparat, dar deocamdata trebuie din nefericire sa scape de modelele aflate in stadiul de prototip/teste, ca sa nu arunce zeci de milioane de $ cheltuiti pe cercetare la gunoi.

#9
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,050
  • Înscris: 10.04.2006
Iar Motorola nu va fi X Phone ci va fi o gama intreaga gen Galaxy: Motorola X1 sau ceva de genul.
Si mi se par SF pentru ca momentan nu are nimeni 3GB RAM si nici nu vad de ce ar pune 3 si nu 4. In plus, nu prea cred ca se avanta Google la 5+ cu un Nexus.

Si ultima, de abia a fost lansat Nexus 4. De la Galaxy Nexus pana la Nexus 4 a trecut ceva timp. Nu vad de ce ar lansa deja urmatorul Nexus.

Edited by 0101010, 18 March 2013 - 14:31.


#10
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View PostAlex-AR, on 18 martie 2013 - 10:30, said:

Ce nume cretin au ales "LG Megalodon" Posted Image. Oricum ecranul e mult prea mare. Personal, trendul acesta cu ecrane gigant ma enerveaza. As vrea sa vad un telefon cu cel mult 4,3" si cu specificatiile astea.
Numele,daca intr-adevar ,va fi acesta,nu e luat de loc la intamplare avand in vedere ca,,megalodon",pe ,,wiki'' e cel mai mare pradator preistoric ! La ce specificatii citim mai sus, e chiar un ,,monstru'' de telefon .Dupa mine il puteau numi si ,,megatron''!Posted Image

#11
AIVV

AIVV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 13.02.2011
Specificatii ca specificatii, procesor de 2,3 , 3 GB ram, baterie de 3300. In sfarsit se gandeste si cineva la baterie, pe langa putinele modele cu baterie mare pe piata. Dar totusi, telefonul arata bestial,probabil si pretul va fi unul pe masura.

#12
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Pretul probabil o sa fie 300-400 de dolari in SUA si in tarile cu play store si vreo 800-1000 de euro in Romania :D ...

..si apropo de nume: probabil e cel mai inspirat nume si care este in oglinda cu telefonul.

...si inca ceva :D , ma felicit ca nu am cumparat Note2 /Nexus 4 ca uite ce urmeaza, chiar daca nu o sa fie chiar asa, cred ca o sa fie cel mai tare telefon lansat pana atunci.

#13
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Poate să-i pună și 4Gb de RAM cu octo-core funcționând simultan, tot o să aibe lag. Trebuie rescris Android-ul.

E o păcăleală desigur cu numele ăla de dinozaur.

#14
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007

View Posttzotzolyno, on 18 martie 2013 - 16:27, said:

Poate să-i pună și 4Gb de RAM cu octo-core funcționând simultan, tot o să aibe lag. Trebuie rescris Android-ul.

E o păcăleală desigur cu numele ăla de dinozaur.

Tu ai umblat vreodata pe vreun Nexus?
Ca altfel nu cred ca ai face afirmatia asta.
Android-ul pur functioneaza ireprosabil fata de sistemele Android based (Samsung, HTC, LG, Moto).

#15
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,050
  • Înscris: 10.04.2006
Numele ala, e doar nume de cod. Oficial va fi tot ceva gen Nexus 5.

Edited by 0101010, 18 March 2013 - 20:27.


#16
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View PostNenea Zap, on 18 martie 2013 - 17:16, said:

Don't feed the trolls.
Cat despre numele ala, e doar nume de cod. Oficial va fi tot ceva gen Nexus 5.
Da, mai mult ca sigur, dar si ca nume de cod e tare, eu o sa ii zic asa... :D

#17
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Posibil sa intre pe wishlist-ul meu.....Posted Image

#18
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostHLG, on 18 martie 2013 - 16:50, said:

Tu ai umblat vreodata pe vreun Nexus?
Ca altfel nu cred ca ai face afirmatia asta.
Android-ul pur functioneaza ireprosabil fata de sistemele Android based (Samsung, HTC, LG, Moto).
Hei pardon...am umblat pe altele echivalente gen S3 și am un Razr HD. Amândouă dacă scrolez prin app drawer în timp ce se instalează ceva mai pompos din Google Play au lag vizibil. În plus  S4 are un mic lag la scroll în video-uri, la fel și One X+ și alea cu procesoare Intel și tot așa. Dă-mi orice Android și ți-l fac să aibe lag. Arhitectura e problema.
Google Nexus are lag...și s-ar fi presupus să nu aibă.

A nu se consodera că urăsc Android, din contră îmi este foarte util dar mi se pare o risipă de resurse hardware inutilă.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate