Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Scantei in doza

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Cum spui tu, dar eu as feri cablurile electrice de hartie si alte minuni de genul.

#20
knauf75

knauf75

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 29.05.2008
breee,nu intelegi ca vreau sa arda? ce naiba....
citez... Daca aş putea, aş aduce întreaga lume în agonie, pentru a realiza o purificare din rădăcini a vieţii, aş pune flăcări arzătoare şi insinuante la aceste rădăcini, nu pentru a le distruge, ci pentru a le da altă sevă şi altă caldură. Focul pe care l-aş pune eu acestei lumi n-ar aduce ruine, ci o transfigurare cosmică, esenţială.

Edited by knauf75, 15 March 2013 - 15:17.


#21
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Problema ta. N-am ce face de ma bag...

#22
StancuLau

StancuLau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 12.03.2013
vine noaptea, vine wekendul.... puneti un om de paza non stop langa doza cu scanteie, multa apa la el, extinctoare, spuma si instrunctiuni cum sa foloseasca tel 111

#23
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
112
Iar pentru incendiu de natura electrica stiam ca se recomanda stingator cu praf/CO2. Dar inainte de asta e bine sa se taie curentul din firida.

#24
knauf75

knauf75

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 29.05.2008
merge garantat cu benzina....stinge instant orice urma de mobilier,dosare si gandaci.

#25
StancuLau

StancuLau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 12.03.2013
nu mai stiu ce se recomanda, un lucru e sigur; omul nostru trebuie sa sune urgent la Enel si sa zica ca a iesit fum alb ( ca la papa ) din doza, vin aia si-0 face doza in 5 min, plata vine cumulat pe servicii intretinere defalcat in factura de curent urmatoare. Asa greu de inteles ? Asta este solutia pentru societati bugetare, altfel am putea sa zicem altele mai tehnice si la subiect, dar cine isi asuma riscul ?

#26
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,250
  • Înscris: 17.03.2009

 vdingo11, on 15 martie 2013 - 09:51, said:

ei.
Stiu ca este dificil de dat sfaturi pana nu vezi problema, dar experienta si bunavointa unora dintre utilizatorii forumului ne poate ajuta.
Va multumesc.

Institutie bugetara fara personal de intretinere?

#27
StancuLau

StancuLau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 12.03.2013
structura de organizare piramidala de tip partid, Ala micu, responsabil cu intretinerea ii tremura chilotiii sa faca un referat cu numar de inregistrare la registratura si sa spuna clar ca daca societatea nu aproba chemarea echipei de interventie de la Renel in mod rapid atunci exista riscul de incendiu. Sa nu-l supere pe sefu, si cu teama locului de munca... in plus stiind ca societatea de stat nu are bugetul aprobat, responsabilul cu intretinerea al societatii nu face nimic legal si isi asuma riscuri inutile  care nu tin de fisa postului sau .....si normal in astfel de situatiii. seful lui, daca nu are nici o hartie scrisa si inregistrata din partea responsabilului cu intretinerea ... il doare undeva de omul asta. Toata responsabilitatea cade ca si neglijenta in serviciu a responsabilului cu intretinerea. Faceti mai oameni buni  hartiii cu numar de ionregistrare si nu va asumati riscuri inutile pentru 50 de lei cat cheltuie bugetul national pe priza voastra cu scanteie  !

Edited by StancuLau, 15 March 2013 - 16:32.


#28
GeorgeTrisina

GeorgeTrisina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 19.12.2011
Am impresia ca vdingo e cu intretinerea.
Vad ca in loc sa fie incurajat, se face misto de el.
Zau ca nu-i frumos.
Deja se pierde topicul.

#29
StancuLau

StancuLau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 12.03.2013
va rog frumos sa nu ma acuzati de mistouri. Am lucrat si eu in institutii bugetare, Stiu ce inseamna birocratia hartiilor. Stiu si ce inseamna ca aia mici sa-si asume raspunderea in locul sefilor lor directi din team sa nu " supere sefu" sau safu iti spune o decizie cum sa faci la colt de strada fara decizie si semnatura. Seful institutiei nu-si asuma nici o raspundere in cazul incendiului; singurul vinovat este administratorul cladirii in fisa postului caruia scrie intretinerea imobilului. Directoru' este basma curata, riscul de incendiu si-l asuma angajayul  cu administrarewa imobilului . Paza nu intara aici !

#30
GeorgeTrisina

GeorgeTrisina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 19.12.2011
Nu te-am acuzat numai pe tine, pt ca sunt o gramada de useri care iti tin isonul. Userul in cauza ne-a rugat sa-l ajutam si voi.... ce faceti?
Dati-i macar un sfat cum sa rezolve treaba singur si fara bani. Poate ca el e electrician de intretinere acolo si e incepator. Daca erati voi in locul lui ce faceati?
Desigur, faceati hartii, va duceati cu saru mana la sefi, in loc sa faceti ceva util.
Eu i-am spus ce sa faca, de ce credeti ca e risc de incendiu?

#31
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,250
  • Înscris: 17.03.2009
GeorgeTrisina tu i-ai dat un sfat bun cum sa procedeze pt remedierea problemei,dar daca nu intra in fisa postului sau ii recomand sa sesizeze conducerea ,altfel in caz de incendiu incidente ,etc,el va fi tras la raspundere,incercarea lui de a face bine institutiei,va fi tratata ca si interventie neautorizata,etc,toti se vor spala pe maini iar el va suferi.adu-ti aminte de maternitatea din giulesti.

#32
GeorgeTrisina

GeorgeTrisina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 19.12.2011
Da. Aveti dreptate.

#33
GeorgeTrisina

GeorgeTrisina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 19.12.2011

 knauf75, on 15 martie 2013 - 15:09, said:

ce arde ,nu putrezeste!!!
Si ce-i afumat, nu se strica.
Macar de a-ti fi dat un sfat bun colegului nostru.
Pana la urma declar subiect inchis ca s-a rezolvat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate