Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
30104 replies to this topic

#8047
razec001

razec001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 28.06.2013

View Postrazvan_milan08, on 14 ianuarie 2014 - 00:04, said:

Mai are/intampina cineva probleme cu senzorul de luminozitate ? De ex. sunt cand o veioza o aprind luminozitatea la telefon se mareste in aproximativ 3-4 secunde, o sting insa nu revine luminozitatea la minim fiind intuneric in camera ci ramane la 100%, i-am dat restart la telefon tot asa .. a mai intampinat cineva ?

Si eu tot asa patesc....

#8048
lorenzo1975

lorenzo1975

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 519
  • Înscris: 06.12.2007
Instalați Lux Auto Brightness... E super aplicația...Auto Brightness adevărat...... Merge și în modul sub-zero, utila mai ales seara în întuneric... Trebuie setată la început.. Spor

#8049
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,067
  • Înscris: 04.08.2007

View Postadytd, on 13 ianuarie 2014 - 21:28, said:

asa da,se merita,da nu merita sa faci upgrade in fiecare an,ii ceva inutil parerea mea,daca tot dai 25 de mil pe un telefon eu zic ca merita sa il folosesti macar 2-3 ani dupa il vinzi si faci upgrade.
Pt cine isi permite dpdv financiar merita orice upgrade. Cine spune ca nu e diferenta mare intre s1/s2/s3/s4 ... minte. Banii sunt singura problema.

View Postrazvan_milan08, on 14 ianuarie 2014 - 00:04, said:

Mai are/intampina cineva probleme cu senzorul de luminozitate ? De ex. sunt cand o veioza o aprind luminozitatea la telefon se mareste in aproximativ 3-4 secunde, o sting insa nu revine luminozitatea la minim fiind intuneric in camera ci ramane la 100%, i-am dat restart la telefon tot asa .. a mai intampinat cineva ?
ar trebui sa se modifice. Poate e nevoie de factory reset.

#8050
johnsonxxl

johnsonxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 11.11.2013
salut.Cum se numeste apk care iti arata cu cat iti incarca bateria .. era cu ceva pagini in urma dar nu o mai gasesc.

#8051
toaderonny

toaderonny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 17.09.2012
am rezolvat ...era de la sim :)

#8052
kdyalex

kdyalex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 11.12.2009

View Postjohnsonxxl, on 14 ianuarie 2014 - 09:56, said:

salut.Cum se numeste apk care iti arata cu cat iti incarca bateria .. era cu ceva pagini in urma dar nu o mai gasesc.
Galaxy charging

#8053
adytd

adytd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.08.2013

View Postremvirg, on 14 ianuarie 2014 - 07:47, said:

Pt cine isi permite dpdv financiar merita orice upgrade. Cine spune ca nu e diferenta mare intre s1/s2/s3/s4 ... minte. Banii sunt singura problema.


ar trebui sa se modifice. Poate e nevoie de factory reset.

am avut doar s3 si acum s4,eu nu simt ca am facut upgrade,sincer,am impresia ca am cumparat accelasi telefon de 2 ori,daca iti permiti sa schimbi telefonul in fiecare an foarte bine,dar nu prea are sens,cum a zis cineva mai sus ca urmatorul o sa fie s8,normal ca daca treci de la s4 la s7-8 o sa fie o diferenta enorma si se vede pe ce ai dat banii,daca nu faci upgrade la s5 la o luna dupa ce apare si peste o saptamana iti pare rau ca l-ai facut....ca performanta nu am reusit niciodata sa folosesc s4-le nici 50% din ce poate el,de ce as avea nevoie de s5 daca nu aduce nimic nou ? ram,cpu,gpu mai puternice nu isi au rost,mai bine se ocupa mai mult pe partea de soft,baterie,un smartphone nu mai e atat de smart daca esti tot in casa cu el la incarcat Posted Image pana si note 3 are lag si agata prin meniu.

o intrebare asa de curios Posted Image  cei care l-ati cumparat anul trecut prin Aprilie-Mai cu 2800 de lei de pe emag nu va pare rau ca ati dat atata pe el ? a meritat investitia ? pentru ca acum daca l-ati vinde nu cred ca valoreaza sh mai mult de 1600lei,asta daca arata ok.

sper ca nu am suparat pe nimeni,am si eu s4 si e un telefon super,deci...Posted Image

#8054
razec001

razec001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 28.06.2013

View Postremvirg, on 14 ianuarie 2014 - 07:47, said:


Pt cine isi permite dpdv financiar merita orice upgrade. Cine spune ca nu e diferenta mare intre s1/s2/s3/s4 ... minte. Banii sunt singura problema.



ar trebui sa se modifice. Poate e nevoie de factory reset.
Am dat factory reset si tot ce trebuie... am sters tot din telefon.

#8055
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 12.07.2009
Si....?
Voi va referiti cand il lasati pe auto brightness nu?La mine de vreo 2 nopti a inceput sa isi faca de cap device idle imi ia vreo 20%

#8056
johnsonxxl

johnsonxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 11.11.2013

View Postkdyalex, on 14 ianuarie 2014 - 11:19, said:

Galaxy charging
multumesc

#8057
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,490
  • Înscris: 13.11.2011

View Postrazvan_milan08, on 14 ianuarie 2014 - 00:04, said:

Mai are/intampina cineva probleme cu senzorul de luminozitate ? De ex. sunt cand o veioza o aprind luminozitatea la telefon se mareste in aproximativ 3-4 secunde, o sting insa nu revine luminozitatea la minim fiind intuneric in camera ci ramane la 100%, i-am dat restart la telefon tot asa .. a mai intampinat cineva ?
Si la mine la fel,multumit de raspuns?
Sfatul meu e sa lasati telefoanele asa si sa numai cautati nod in papura,fiecare chichita o si postati repede pe forum.
Ca sa glumesc,voi nu aveti treaba sau altceva de facut...iesiti fratilor cu gagici si distrati-va,poate asa va mai ies din cap "asa zisele probleme" .
Am vrut sa va zic de mult,nu le mai frecati softurile cu flashuiri,odinuri,draci,laci....lasati-le naibii in pace.
Iar in momentul in care chiar apare cu adevarat o problema adresati-va personalului calificat.

Edited by missionnad, 14 January 2014 - 13:56.


#8058
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006

View Postmissionnad, on 13 ianuarie 2014 - 21:50, said:

Wawww,mai scump decat "merisorul 5s"

Nu ar fi de mirare ca urmatoarele galaxy-uri, gen s7, s8, etc., sa lupte cot la cot cu pretul merelor sau de ce nu... chiar peste pretul acestora.
Dupa cum a fost pana acum, cam in directia aia se ajunge.

#8059
RCLinno

RCLinno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 24.08.2007
Intr-adevăr dacă faci upgrade la o iterație mai noua a Galaxy S simți că  efortul financiar a meritat doar dacă schimbul se face de la un terminal cu cel puțin două generatii mai vechi. Si efortul este considerabil. Spre exemplu pt mine S4-ul m-a costat cam jumătate de salar. Deci luna aceasta bugetul meu pt diverse este cam ... zero :D. Totuși, venind de la Galaxy S2 (care a început să nu mai facă față modului meu de utilizare), consider că upgrade-ul a meritat.

#8060
bogdan109

bogdan109

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 21.02.2007

View PostRCLinno, on 14 ianuarie 2014 - 16:32, said:

Intr-adevăr dacă faci upgrade la o iterație mai noua a Galaxy S simți că  efortul financiar a meritat doar dacă schimbul se face de la un terminal cu cel puțin două generatii mai vechi. Si efortul este considerabil. Spre exemplu pt mine S4-ul m-a costat cam jumătate de salar. Deci luna aceasta bugetul meu pt diverse este cam ... zero Posted Image. Totuși, venind de la Galaxy S2 (care a început să nu mai facă față modului meu de utilizare), consider că upgrade-ul a meritat.
Off:
Ai un salar bunicel. Eu am dat un salar pe el.
ON:
Eu ce sa mai zic,cand vechiul telefon a fost un L7. Diferenta este asa ca de la Dacia 1310 la Porsche Posted Image!Sper sa nu regret investitia Posted Image !

Edited by bogdan109, 14 January 2014 - 18:00.


#8061
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006

View Postadytd, on 14 ianuarie 2014 - 11:50, said:


intrebare asa de curios Posted Image  cei care l-ati cumparat anul trecut prin Aprilie-Mai cu 2800 de lei de pe emag nu va pare rau ca ati dat atata pe el ? a meritat investitia ? pentru ca acum daca l-ati vinde nu cred ca valoreaza sh mai mult de 1600lei,asta daca arata ok.

Nu vad ce mi-ar parea rau.
Din mai pana acum l-am folosit.
Daca il pastram in cutie si il desfaceam de Craciun atunci da, imi parea rau ca l-am cumparat in mai si nu l-am folosit pana de Craciun.

#8062
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,490
  • Înscris: 13.11.2011

View Postbogdan109, on 14 ianuarie 2014 - 17:58, said:


Off:
Ai un salar bunicel. Eu am dat un salar pe el.
ON:
Eu ce sa mai zic,cand vechiul telefon a fost un L7. Diferenta este asa ca de la Dacia 1310 la Porsche Posted Image!Sper sa nu regret investitia Posted Image !
Si tu ai un salariu bunicel stai linistit..2000-2300 lei e ceva,inseamna ca se plateste bine in Bacau...cu toate ca zic astia ca in Moldova sunt salarii mici,eu am dat mai mult de un salariu jumate pe el.
PS:nah ca am dat-o si in economie

Edited by missionnad, 14 January 2014 - 19:03.


#8063
adytd

adytd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.08.2013
eu l-am luat cu 1600lei sh,impecabil + 200 mi-am luat accesorii pentru el,un pret bun zic eu,au scazut preturile mult,la sfarsitul anului sa il dau cu 10-1100lei + o diferenta de 500-max 600 lei si fac upgrade la s5 daca se anunta ceva wow Posted Image

#8064
bogdan109

bogdan109

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 21.02.2007

View Postmissionnad, on 14 ianuarie 2014 - 18:58, said:

Si tu ai un salariu bunicel stai linistit..2000-2300 lei e ceva,inseamna ca se plateste bine in Bacau...cu toate ca zic astia ca in Moldova sunt salarii mici,eu am dat mai mult de un salariu jumate pe el.
PS:nah ca am dat-o si in economie
OFF:
La mine depinde de luna,nu este constant dar nu vreau sa ma laud cu asta. In Moldova conteaza unde muncesti.

View Postadytd, on 14 ianuarie 2014 - 19:06, said:

eu l-am luat cu 1600lei sh,impecabil + 200 mi-am luat accesorii pentru el,un pret bun zic eu,au scazut preturile mult,la sfarsitul anului sa il dau cu 10-1100lei + o diferenta de 500-max 600 lei si fac upgrade la s5 daca se anunta ceva wow Posted Image
Da ,dar daca vanzatorul nu este unul de incredere si iti iei o mica teapa ,atunci nu plangi in pumni pentru cei 1600 lei investiti? Mi-am luat o teapa in trecut cu un laptop sh, de aceea,  mi-am promis ca laptopuri si telefoane nu voi cumpara decat noi.

Edited by bogdan109, 14 January 2014 - 19:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate