Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
30104 replies to this topic

#15877
rolbyroland

rolbyroland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 26.09.2011

 Corupt, on 21 august 2014 - 11:57, said:


Pastrez si originalul, dar il prelungesc.

20140821_125455.jpg

Nu se incarca mai greu? La mine asta e problema daca pun extensie.

#15878
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

 rolbyroland, on 21 august 2014 - 13:34, said:

Nu se incarca mai greu? La mine asta e problema daca pun extensie.
Nu am incercat, m-am gandit sa intreb inainte sa fac o prostie :D
In 99% din cazuri imi ajunge incarcatorul de la telefon, dar vroiam sa vad daca merge o improvizatie.

#15879
rolbyroland

rolbyroland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 26.09.2011
Merge fara probleme, am probat si la s4 si la ipad, doar ca mi se incarca greu. O sa incerc si alt cablu prelungitor.

#15880
iris

iris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 11.12.2001

 Corupt, on 21 august 2014 - 11:57, said:

Pastrez si originalul, dar il prelungesc.

20140821_125455.jpg

Eu am incercat chestia asta si nu se incarca telefonul aproape deloc, deci prelungirea cablului duce la sporirea rezistentei cablului si implicit scaderea amperajului, pierderi de curent. Poti in schimb sa cumperi un prelungitor sau sa-ti faci unul cu stecher mic numai pentru acest incarcator.

#15881
rolbyroland

rolbyroland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 26.09.2011
Si cablurile astea de pe ebay de 2-3m folosite cu incarcatorul original merg la fel?

#15882
tzacan3l

tzacan3l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,717
  • Înscris: 15.04.2013
Daca ai incarcatorul orginial de ce nu il incarci cu el si il pui pe o un scaun telefonul daca nu iti ajunge pana pe perna de la priza Posted Image sa fim seriosi ,conectarea a doua usb-uri la incarcator creste durata de incarcare a telefonului.
Mi-am pus vechea versiunea de prin martie I9505XXUFNB9 de Romania. Toate bune si frumoase pana acum ,desii mi-a aparut update la FNG8 raman la versiunea asta.

Edited by tzacan3l, 21 August 2014 - 16:03.


#15883
alecs_y

alecs_y

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.08.2014
Buna.
sunt novice in Android. recent mi`am achizitionat un S4 ca mai apoi si un micro SD de 64Gb (Samsung) clasa 10.
bun, am niste probleme acu...
- nu reusesc sa copiez mai nimica pe el, dar e ciudat ca la inceput am reusit, adika in prima zi.
cand il conectez telefonul la PC pot sa dau jos de pe SD card orice dar nu pot sa copiez pe el...
ce sa fac?
Mi`am setat ca si pozele sa se salveze direct pe Card si nu ma lasa... adik fac o poza si imi spune ca nu se poate salva si mii se schimba automat pe dispozitiv...
din ce am citit eu e ceva de la Android dar repet sunt novice in treaba asta.
ma poate ajuta cineva ?
Multumesc

#15884
fmstanciu

fmstanciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 13.06.2008

 alecs_y, on 21 august 2014 - 17:24, said:

Buna.
sunt novice in Android. recent mi`am achizitionat un S4 ca mai apoi si un micro SD de 64Gb (Samsung) clasa 10.
bun, am niste probleme acu...
- nu reusesc sa copiez mai nimica pe el, dar e ciudat ca la inceput am reusit, adika in prima zi.
cand il conectez telefonul la PC pot sa dau jos de pe SD card orice dar nu pot sa copiez pe el...
ce sa fac?
Mi`am setat ca si pozele sa se salveze direct pe Card si nu ma lasa... adik fac o poza si imi spune ca nu se poate salva si mii se schimba automat pe dispozitiv...
din ce am citit eu e ceva de la Android dar repet sunt novice in treaba asta.
ma poate ajuta cineva ?
Multumesc
incearca sa conectezi cardul direct la calculator printr-un cititor de carduri si vezi daca merge. daca merge, formateaza-l si mai incerca-l odata in tel. daca nu-l vede nici calculatorul....schimba cardul :)

#15885
alecs_y

alecs_y

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.08.2014
cardul mi`l vede nu e problema,
conectez telefonul la PC intru pe card si pot sa copiez de pe el pe PC orice dar invers nu se poate!
dar ce e ciudat ....
cand am bagat prima data cardul, am dat la copiat un joc de cca 500Mbs de pe tel pe card si mi la mutat fara probleme,
apoi am selectat toate pozele de pe tel si am dat sa se mute si cca la  jumatate de mutare sa oprit si mi`a dat mesaj ca nu se poate muta

#15886
azAZ

azAZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 20.01.2008

 Corupt, on 21 august 2014 - 11:57, said:


Pastrez si originalul, dar il prelungesc.

20140821_125455.jpg
poți instala galaxy charging current din magazin play si o sa observi ca nu incarca cum trebuie acumulatorul.. adica 1200mah cu telefonul funcționând si 1900mah cu ecranul oprit.. deci am observat ca daca acumulatorul nu se incarca la parametrii proiectati se descarcă mai repede.. are un drain mai mare...ca si sfat mai bine este sa folosești un prelungitor pentru priză..

 alecs_y, on 21 august 2014 - 18:00, said:

cardul mi`l vede nu e problema,
conectez telefonul la PC intru pe card si pot sa copiez de pe el pe PC orice dar invers nu se poate!
dar ce e ciudat ....

cand am bagat prima data cardul, am dat la copiat un joc de cca 500Mbs de pe tel pe card si mi la mutat fara probleme,
apoi am selectat toate pozele de pe tel si am dat sa se mute si cca la  jumatate de mutare sa oprit si mi`a dat mesaj ca nu se poate muta
formatează cardul din meniul telefonului(din setari,  stocare , format sd card)  si vezi dacă merge,  ar trebui sa nu mai fie probleme de compatibilitate .. daca nu înseamnă ca este cardul de vina

#15887
tzacan3l

tzacan3l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,717
  • Înscris: 15.04.2013
Scoate cardul si baga-l înapoi...daca nu formateazăl

#15888
alecs_y

alecs_y

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.08.2014
update: la settings... la spatiu de stocare se vede cardul (adik spatiul total si spatiul disponibil)
dar, dezinstalare cartela SD si Formatare cartela SD nu e activ
am incercat cu un alt card in telefon si e aceas problema
solutii?




EDIT : Am rezolvat, cand am incercat sa formatez cardul era conectat la PC si de aia nu erau active butoanele,
am dat format si acu pot sa copiez pe el orice... multumesc

Edited by alecs_y, 21 August 2014 - 18:45.


#15889
azAZ

azAZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 20.01.2008

 alecs_y, on 21 august 2014 - 18:32, said:

update: la settings... la spatiu de stocare se vede cardul (adik spatiul total si spatiul disponibil)
dar, dezinstalare cartela SD si Formatare cartela SD nu e activ
am incercat cu un alt card in telefon si e aceas problema
solutii?
da un factory reset... ar trebui sa si revina dacă e problema de soft..si sa introduci cardul in telefon cu telefonul oprit

Edited by azAZ, 21 August 2014 - 18:41.


#15890
azAZ

azAZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 20.01.2008
👍...

👍...

#15891
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
Capacul spate scartaie, rama argintie la fel. telefon nou . Am fost in iuliu maniu la samsung si m au trimis la plimbare sub pretextul ca asa sunt toate si ca atata vreme cat telefonul functioneaza ei n au ce sa schimbe. Totusi in 17 milioane ma asteptam la ceva calitate.

#15892
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,838
  • Înscris: 07.09.2007
E plastic, bine ca nu se si rupe. Daca era fier si ruginea? Atunci sa vezi problema

E plastic, bine ca nu se si rupe. Daca era fier si ruginea? Atunci sa vezi problema

E plastic, bine ca nu se si rupe. Daca era fier si ruginea? Atunci sa vezi problema

E plastic, bine ca nu se si rupe. Daca era fier si ruginea? Atunci sa vezi problema

#15893
sebastian28

sebastian28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.07.2014
salutare, nu pot conecta tel. la pc., trebuie instalat ceva ? imi zicea de un soft de pe samsung.com, dar nu imi mai apare nimic acum

#15894
fmstanciu

fmstanciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 13.06.2008

 sebastian28, on 21 august 2014 - 20:08, said:

salutare, nu pot conecta tel. la pc., trebuie instalat ceva ? imi zicea de un soft de pe samsung.com, dar nu imi mai apare nimic acum
trebuie instalate drivere pt samsung.

ia de aici: http://forum.xda-dev...d.php?t=2038555

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate