Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Accesorii pentru motosape/motocultoare

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
7245 replies to this topic

#3061
vali123456

vali123456

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 14.12.2014

View Postmcjohn, on 23 noiembrie 2015 - 09:29, said:

Am mutat discuția aici, întrucît nu mai vorbim despre motosapa în sine, ci despre gadget-uri care se atașează la ea.
Te-ai trezit cam tîrziu ! Eu îmi aduc aminte că am întrebat dar... la vremea aceea nu te interesa.
Cunosc membri care și-au comandat (unul, altuia) și au făcut un gest frumos !
Respectele mele ... "cumpărătorului".
Acum tu decizi de unde vrei să cumperi.
Dacă vrei, îți pot comanda unul și ție, dar suma va trebui să acopere și poșta + rambursul. Dar tot te ajunge la jumate din prețul de pe OLX.
Succes !


Da, cam la 50 lei te ajunge dacă ți-l comand eu și cam 30 lei dacă ți-l comenzi tu.

te rog spunemi cum sa facem sa pot intra si eu in posesia unui hormetru trimit bani intrun cont pe care mil dai sau cu ramburs

#3062
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 05.02.2009

View Postvali123456, on 23 noiembrie 2015 - 21:22, said:

te rog spune-mi cum sa facem sa pot intra si eu in posesia unui hormetru trimit bani intr-un cont pe care mi-l dai sau cu ramburs
Frate , da mai sunteți ?!?
Acum 5 min i-am comandat lui Benzima.
Ce e asa greu !?
Hai ca-ti comand si ție. Daca nu-l mai vrei, găsesc eu cui sa-l dau .

#3063
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 05.02.2009
Attached File  Image 16.png   422.44K   76 downloads
Luat de aici .

#3064
benzyma

benzyma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 08.04.2011
Tot respectul din lume pentru Mcjohn!

#3065
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 05.02.2009

View Postbenzyma, on 24 noiembrie 2015 - 05:56, said:

Tot respectul din lume pentru Mcjohn!
Las' că-ți trece. Eu ți l-am comandat pe banii tăi ! Dar avem un coleg care l-a făcut cadou. Acela a făcut o faptă mai mare ca a mea.
Mă bucur că am putut fi și eu de ajutor, cumva. Cu toții sîntem o familie mare și ne ajutăm reciproc. Eu nu cred că unul dintre noi, ar putea face un bine și nu l-ar face .
Îmi pare rău că ați apelat la mine și nu ați încercat să-l comandați singuri. Ptr că, așa v-ar fi costat mai puțin. În fine, a fost alegerea voastră.
La revedere !

#3066
vali123456

vali123456

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 14.12.2014

View Postmcjohn, on 24 noiembrie 2015 - 00:08, said:

Frate , da mai sunteți ?!?
Acum 5 min i-am comandat lui Benzima.
Ce e asa greu !?
Hai ca-ti comand si ție. Daca nu-l mai vrei, găsesc eu cui sa-l dau .

multumesc mult

#3067
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 29.08.2006
@mcjohn: il vreau eu daca ramai cu unu in plus. Si cand mai comandati de astea, o sa mai vreau unu. Multam fain

#3068
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 05.02.2009

View Postl_stoian79, on 24 noiembrie 2015 - 20:12, said:

il vreau eu daca ramai cu unu in plus.
Am comandat 2 ieri si daca cistig licitatia , il iau si pe al lll-lea. Mai sint 18 ore (acum e ora 00:25).

PS. Următoarele cereri ptr tahometre le mutam pe privat, căci am observat ca sunt colegi pe care-i deranjează acest lucru .
Nu vreau sa transformam în talcioc acest topic. Au și ai dreptate și ii respect !

Edited by mcjohn, 25 November 2015 - 00:53.


#3069
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Ca...tot a venit iarna...ca idee  ...bineinteles folosind motosapa...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RrZWPJY3Ecg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YUicNIp5SGU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3070
mettre

mettre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 12.08.2014
http://olx.ua/i2/pav...tml#:19988e195a

Reductore curs este un mecanism de suplimentare, care este montat pe cultivatorul motorului de locuințe. Astfel, există un al doilea șasiu, avansat un pic înainte sub motor. Conduceți reductor prin cele două lanțuri. Principiul de functionare este foarte simplu - a pus pe o jumătate de motoblock mici "stele", și reductor sunt "stele" de diametru mai mare. Producator de echipamente -Ucraina
Creeper potrivite pentru:
Centaur 2060 MB (1) D 2090 MB (1) D, MB 2060B, 2090B MB
Zirka lx 2062 (3) D, lx 2092 (3) D, LX 2062G
Knight HT-105, HT-135, HT-105A
Dobrynia T105, T135
Zubr HT-105, HT-135
Aurora 105, 135


#3071
grifonul_alb

grifonul_alb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 27.07.2007
Ma uit de peste o saptamana la aceste reductoare facute de ucrainieni, pentru motosape/motocultoare. El este comercializat pentru Zirca 105 si 135 (daca am scris bine) . Eu m-am uitat acum doua zile la motosapa Apollo 100 si am masurat un pic cum vin suruburile de prindere si nu se potriveste cam deloc.
Dar este o idee de a face asa ceva pentru Apollo 100, adaptat la sistemul de prindere de pe carcasa lui.
Inca nu am o schita clara, deoarere oscilez intre montarea in fata cum este prezentat in videoclipurile ucrainiene/rusesti si montarea in spate cum am vazut doar in alte doua videoclipuri (la doi utilizatori). Montarea in spate a acestui reductor cred ca ofera  un sprijin mai solid/ puternic deoarece carcasa este mai lata si suruburile de prindere trec prin carcasa motosapei. Pe cand montarea in fata grupului, ofera o prindere mai slaba deoarece sunt doar doua gauri de prindere, dar care sunt atasate ca doua urechi/ doi cilindri.

Montarea in fata ofera mai mult spatiu (pentru picioarele) utilizatorului, pe cand montarea in spate ajuta la o mai buna "echilibrare" a greutatii motosapei, dar cu oferirea unui spatiu mai mic pentru picioarele utilizatorului si a altor altor accesorii atasate motosapei.
Sa vad ce spune si "strungarul". :)

#3072
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 05.02.2009

View Postmettre, on 25 noiembrie 2015 - 18:31, said:

Reductore curs este un mecanism de suplimentare, care este montat pe cultivatorul motorului de locuințe.
Puteai să fi corectat și tu puțin textul, înainte de publicare !
M-ar interesa și pe mine să cultiv niscava "locuințe"la primăvară, iar la toamnă să merg la recoltatul lor !
Cu cine să iau legătura ???

În altă ordine de idei, nu prea văd eu bine angrenajul acela tăvălindu-se prin țărînă !

#3073
grifonul_alb

grifonul_alb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 27.07.2007
McJohn - daca cauti un pic pe net o sa gasesti un videoclip cu varianta cu protectie si ungere pentru fiecare parte a grupului reductor. Dar daca il gasesti - TE ROG pune aici linkul, deoarece eu l-am vazut, placut , dar nu-l mai gasesc deloc.

#3074
mettre

mettre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 12.08.2014
Pai astea golase nu cred ca sunt pt frezat ci mai degraba pt remorca, pt arat etc

#3075
vali123456

vali123456

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 14.12.2014
eu cred ca nici macar la arat nu sunt bune deoarece praful care este foarte fin cu siguranta intra la lanr si il va uza foarte repede

#3076
benzyma

benzyma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 08.04.2011
E bine facuta remorcuta pe o punte de dacia 1310? Am gasit pe olx la 100 de lei. Cativa colegi de serviciu le au facute asa...Au zis ca cea mai buna parte este ca are frana...Am acasa o punte pentru remorcuta dar nu are frane deoarece este o simpla osie cu butuci la care merge tot roti de dacia 1310. Nu stiu cat de utila este frana la asa ceva. Am vazut ca si pe aici sunt multi cu asa ceva...

#3077
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,691
  • Înscris: 30.07.2003
Frana iti trebuie daca stai la deal/munte. Dar e foarte buna si la ses, macar ca frana de mana cand vrei sa stea locului si ti-e lene sa pui pietre la roti.

Cred ca-i buna puntea de dacie, dar eu prefer de tico, sa iasa mai ingusta.

#3078
crash899

crash899

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 17.06.2015

View Postbenzyma, on 25 noiembrie 2015 - 23:05, said:

E bine facuta remorcuta pe o punte de dacia 1310? Am gasit pe olx la 100 de lei. Cativa colegi de serviciu le au facute asa...Au zis ca cea mai buna parte este ca are frana...Am acasa o punte pentru remorcuta dar nu are frane deoarece este o simpla osie cu butuci la care merge tot roti de dacia 1310. Nu stiu cat de utila este frana la asa ceva. Am vazut ca si pe aici sunt multi cu asa ceva...


Este foarte OK, eu am luat la 150 lei puntea de dacie 1310 + cauciucurile + cablurile de frana si pedalele + maneta de frana de mana + scaun de la sofer ( sudat pe protap). Eu am sudat pe protap pedala de frana si cea de frana de mana si am doua cabluri ( unul pentru frana de picior si una pentru frana de mana).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate