Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#8209
ionut_d_m

ionut_d_m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 03.11.2008

View PostLeopardSurd, on 25 noiembrie 2014 - 09:11, said:

Voi aveți probleme cu aprinderea/închiderea ecranului înainte/în timpul/după apel? Frate-meu a început să se plângă de asta. Are luminozitatea pe automat și ciocăneala activată.

Eu am avut o problema acum cateva zile: ma suna cineva, s-a aprins ecranul si pana sa raspund s-a stins si n-am reusit sa-l deblochez prin double tap. Daca tin minte, cred ca a mers deblocat din buton. Senzorul de proximitate merge bine, adica daca-l iau de la ureche se aprinde si daca-l apropii se stinge ecranul.
Am si eu (inca) o intrebare: o posibilitate de a raspunde la telefon cu doar o tasta nu exista? De ce trebuie sa-i dau swipe-ul ala in sus si apoi sa dau answer? Cand dau swipe se deblocheaza ecranul?
Si inca una: in 50% din cazuri double tap to wake (ciocaneala Posted Image  ) nu merge de prima data...trebuie sa-i dau double tap in vreo 3 reprize sa se aprinda ecranul. Ecranul in general e curat, nu m-am jucat la sensibilitate inca, dar eram curios daca e o problema a multora sau nu. Am observat ca daca dai double tap dar misti degetul (nu lovesti a doua oara in acelasi loc) nu se deschide, ceea ce e normal, dar au cred ca reusesc sa-l pocnesc in acelasi loc de doua ori si totusi nu reactioneaza.

Edited by ionut_d_m, 27 November 2014 - 07:38.


#8210
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Problema cu double tap e prezentă și pe Lumia 620. Nici la mine nu o ia mereu din prima dar nu i-am dat importanță.

#8211
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Momentan i-am dezactivat iluminarea automată a ecranului în funcție de lumina ambientală. Frate-meu a zis că telefonul nu mai face așa, ceea ce e bine.

#8212
ionut_d_m

ionut_d_m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 03.11.2008

View PostLeopardSurd, on 27 noiembrie 2014 - 08:05, said:

Momentan i-am dezactivat iluminarea automată a ecranului în funcție de lumina ambientală. Frate-meu a zis că telefonul nu mai face așa, ceea ce e bine.

eu pe aia am dezactivat-o de la inceput, afara era beton dar in casa la lumina slaba scadea atat de mult luminozitatea ca nu vedeai mare lucru. Am manual pe low si e mai sus decat luminozitatea lui automata in casa.

@ammazon  multumesc pentru raspuns, nici pe mine nu ma deranjeaza foarte tare dar ma gandeam ca am scapat eu ceva din vedere de face asa

#8213
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Nici la mine nu merge mereu "ciocaneala" din prima.

#8214
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Nici Lumia 730 nu o ia mereu din prima la double tap to wake.

Edited by Groot, 27 November 2014 - 08:57.


#8215
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
...nici măcar Lumia 1020 nu o ia (mereu) din prima, cu toate că sensibilitatea este pe high.

Edited by Lolopoco, 27 November 2014 - 09:32.


#8216
Dodolina20

Dodolina20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 09.01.2008

View PostHitmaker, on 26 noiembrie 2014 - 21:06, said:


Soft si hard-reset! Sigur ai o aplicatie care iti mananca bateria aiurea.
Asta se face din meniu?

#8217
gigiman

gigiman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 07.02.2007
inchide si deschide telefonul, la mine cand vad ca o ia la vale acumulatorul fara motiv, inchid si deschid telefonul si isi revine

#8218
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Si nu uitati de faptul ca o data la ceva timp (cam o luna) sa scoateti acumulatorul din telefon 30 de minute.

#8219
ady_95

ady_95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 23.12.2009
La mine e invers cu double tap: eu dacă-l ating o dată e treaz și gata de deblocare... Noroc că am husă flip și nu-mi fac probleme cu el prin buzunar sau ceva

#8220
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,341
  • Înscris: 01.12.2001

View PostHitmaker, on 27 noiembrie 2014 - 21:30, said:

Si nu uitati de faptul ca o data la ceva timp (cam o luna) sa scoateti acumulatorul din telefon 30 de minute.
Da di ci?
Ai vreun motiv intemeiat sau e doar un mit?
De ce nu invers: la 30 minute sa scoti acumulatorul o luna.
Eu am dat de grija sa nu il lase sub 10% incarcare niciodata. Cred ca functioneaza fara oprire de 6 luni. Si-a dat reset doar la upgrade la 8.1.

#8221
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Nici eu nu-l inchid sau nu-i scot bateria decat daca sunt fortat. Pana acum nu a fost nevoie.

#8222
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View Postdorin_2k, on 27 noiembrie 2014 - 23:01, said:

Da di ci?
Ai vreun motiv intemeiat sau e doar un mit?
De ce nu invers: la 30 minute sa scoti acumulatorul o luna.
Eu am dat de grija sa nu il lase sub 10% incarcare niciodata. Cred ca functioneaza fara oprire de 6 luni. Si-a dat reset doar la upgrade la 8.1.

Ai citit cartea telefonului?

#8223
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,341
  • Înscris: 01.12.2001
Pana azi nu am citit-o. Dar acum da. Si nu scrie nicaieri sa scoti bateria 30 minute la fiecare luna.
Asa ca RTFM mai bine.

#8224
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Mda, deci confirm că punerea pe manual a luminozității ecranului elimină și problema cu lipsa deschiderii sau închiderii ecranului în timpul unui apel (lipsă de reacție a sezonului de proximitate).

#8225
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
sal, la mine s-a dus butonul fizic de volum up, initial am crezut ca e carcasa spate de vina ca ea are niste butoane ptr vol si power, insa e butonasul. Se poate inlocui acasa? se gaseste piesa de schimb sau doarla service?

#8226
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View Postxkos, on 28 noiembrie 2014 - 12:00, said:

sal, la mine s-a dus butonul fizic de volum up, initial am crezut ca e carcasa spate de vina ca ea are niste butoane ptr vol si power, insa e butonasul. Se poate inlocui acasa? se gaseste piesa de schimb sau doarla service?
cred ca se lipeștee la service

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate