Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#6265
retardet1

retardet1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.10.2009
Nu e mare diferenta dintre 8.1 si 8.1 dev preview. Cel putin la mine nu se vede. Acum vreau sa instalez 8.1gdr1 sa vad cum e.

Edited by retardet1, 31 July 2014 - 01:55.


#6266
Omidutz

Omidutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.09.2008
Va salut si va cer ajutorul. Am reusit sa crap touch-ul, lcd-ul este ok. Am sunat la mai multe centre gsm si am primit cotatii intre 200-300 lei pentru touch si manopera, asa ca m-am hotarat sa imi cumpar singur piesa si mi-o va monta un prieten electronist. DAR. Am vazut ca exista doua versiuni ale piesei, codificate REV1/ REV2. Cum pot afla ce versiune am deja montata, inainte de a demonta telefonul?

#6267
amiralfox

amiralfox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.05.2014
salut,ca de fiecare data problema cu tel.lumia 520(problema sunt eu ca nu stiu))cum se sterge istoricul de la muzica+video?de pe card am formatat tot,de pe telefon la fel,am sters toata muzica,si la istoric acolo nu stiu cum se sterge,rog ajutor daca se poate,multumesc!

#6268
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

View PostOmidutz, on 31 iulie 2014 - 08:50, said:

Va salut si va cer ajutorul. Am reusit sa crap touch-ul, lcd-ul este ok. Am sunat la mai multe centre gsm si am primit cotatii intre 200-300 lei pentru touch si manopera, asa ca m-am hotarat sa imi cumpar singur piesa si mi-o va monta un prieten electronist. DAR. Am vazut ca exista doua versiuni ale piesei, codificate REV1/ REV2. Cum pot afla ce versiune am deja montata, inainte de a demonta telefonul?

Eu cred ca rev vine de la revizie. Oricare dintre ele ar trebui sa mearga.

#6269
Alpha287

Alpha287

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 26.12.2013
De la ultimul timp, cand vreau sa deblochez telefonul, imi apare "Se reia" si abia dupa cateva secunde imi apare lockscreen-ul. Are cineva idee de ce?

#6270
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
cand apare wp 8.1 gdr1 dev?

#6271
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
saptamana viitoare , deobicei martea.
bine ca nu am trecut inapoi la wp8 pentru cyan.

#6272
Ciprian93

Ciprian93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 18.12.2013
Care erau butoanele pentru hard reset? :D

#6273
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,197
  • Înscris: 07.10.2006

View PostAlpha287, on 31 iulie 2014 - 19:18, said:

De la ultimul timp, cand vreau sa deblochez telefonul, imi apare "Se reia" si abia dupa cateva secunde imi apare lockscreen-ul. Are cineva idee de ce?

Ăsta era un bug introdus de Live Lockscreen pe 8.1 Cyan ce apărea în urma dezinstalării. Ca s-o rezolvi urmezi pașii de aici.

View Postmadutzu25, on 31 iulie 2014 - 20:51, said:

cand apare wp 8.1 gdr1 dev?

Săptămâna viitoare pt. cei cu PfD.

View Postdanieliankoo, on 31 iulie 2014 - 21:08, said:

saptamana viitoare , deobicei martea.
bine ca nu am trecut inapoi la wp8 pentru cyan.

Tocmai ce s-a lansat Cyan-ul pt. L925 și L520 la AT&T și este nevoie de downgrade la 8.0 pt. a se putea updata. Pt. că MS n-a ”deblocat” posibilitatea de update pt. cei cu PfD.

Edited by 5had3, 31 July 2014 - 22:10.


#6274
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Asta se cam lungește. Vor sã taie macaroana la 520 pentru rahaturile lor noi de acum cu 512 MB. Nu meritã.

#6275
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Salutare. Imi cer scuze dacă s-a mai scris, dar sunt presat de timp. Am ocazia să cumpăr, la mâna a doua, un telefon Lumia 520.
Vizual, telefonul primește nota 9 din 10. Are unele zgârieturi minuscule pe ecran, dar numai dacă te uiți atent le observi. În rest, nu pare abuzat.
Pozele le face surpsinzător de pune (nu mă așteptam la ai lui 5MP), iar filmările video 720p sunt OK. Chiar mai OK decât Samsung GT I9100, tot în 720p. Focalizarea, în timpul filmări, m-a surprins. Am apucat să filmez indoor, cu lumină artificială, și focalizează neașteptat de bine (probabil m-am obișnuit prost cu Galaxy-ul S2)
La ce trebuie să mă uit ca să nu-mi pară rău dacă îl cumpăr?
Mai pot să scriu că până acum l-am conectat și la PC, prin cablul USB, iar PC-ul l-a văzut imediat și i-a instalat automat driverele. Am copiat în PC ce am pozat/filmat cu el. La WI-FI s-a conectat neașteptat de repede. În rest, aștept sfaturile voastre.
Momentan nu i-am băgat cartela SIM în el. Acum mă uit pe net cum se taie o cartelă...
Mulțumesc anticipat.

LE: Individul vrea 150 lei pe el.

Edited by Lolopoco, 31 July 2014 - 22:36.


#6276
danutz_rdc

danutz_rdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 18.10.2010
La 150 lei era deja al meu...vezi si tu sa functioneze difuzoarele,microfonul,wi-fi,sa tina bateria si cam atat.

#6277
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
La prima vedere pare ok..dar verifice wifi, calitatea in convorbire si ramane de vazut cat de ok este bateria . Din pacate n-ai cum sa stii rapid ce are defect un produs electronic, trebuie sa-l folosesti inainte.

#6278
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,197
  • Înscris: 07.10.2006

View PostOuroboros, on 31 iulie 2014 - 22:13, said:

Asta se cam lungește. Vor să taie macaroana la 520 pentru rahaturile lor noi de acum cu 512 MB. Nu merită.

Ce se cam lungește ? Lansarea Cyan pt. 520 ? Nu mi se pare că e lungită.

Lolopoco, verifici chestiile de bază: display-ul, touch-ul, butoanele, apelurile, muzică/video, net, wi-fi... 150 lei e un preț dubios oricum. Ori are ceva mai ascuns telefonul ori e habarnist vânzătorul și ai făcut o super afacere.

LE. Bateria e irelevantă. Chiar dacă e praf aia actuală, una nouă costă sub 50 lei, motiv pt. care tot rămâne o lovitură la prețul ăla.

Edited by 5had3, 31 July 2014 - 22:45.


#6279
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014

View Post5had3, on 31 iulie 2014 - 22:44, said:

150 lei e un preț dubios oricum.
Daca telefonul a fost "uitat " intr-un taxi, sau pe o masa la Mc , nu-i deloc dubios pretul.
Pur si simplu tipul respectiv nu face decat sa "marcheze " profitul, asa cum ar face orice investitor serios la BVB.

#6280
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,197
  • Înscris: 07.10.2006
Este dubios și atunci, și în orice caz (din motive evidente).

Asta uitasem să-l întreb, de unde l-a luat (magazin/țară) unde are garanție și dacă e blocat/deblocat (mai important decât chestie cu bateria).

#6281
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Post5had3, on 31 iulie 2014 - 22:56, said:

Este dubios și atunci, și în orice caz (din motive evidente).

Asta uitasem să-l întreb, de unde l-a luat (magazin/țară) unde are garanție și dacă e blocat/deblocat (mai important decât chestie cu bateria).
Eh și tu cu garanție la 150 lei. Să zică mersi dacă mergă toate și are măcar încărcător original.

Și da, se lungește și aduce un c*cat. Deci îți dai seama că așteptcu sufletul la gură GDR1 să pot face nu știu ce dosărele în meniul Start. Mor de nerăbdare pentru stilul ăsta Apple de dat funcționalități cu țârâita.

#6282
sicam

sicam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.05.2014
Pana la urma mai e nevoie de downgrade la wp8 pentru a primi update'ul?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate