Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#6247
margelatu05

margelatu05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 16.02.2010
Este vreo aplicatie prin care Sa vezi activitatea cpu

#6248
valentyn4

valentyn4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 08.05.2011
O intrebare pentru cei care au instalat Cyan 8.1 sunt inbunatatiri vizibile fata de 8.1 PreView for Developer?

Ps :
intreb acest lucru pt. ca am facut downgrade de la 8.1 PreView la 8 Black, si 8 se misca mai fluent si tine si bateria are o autonomie mai buna.

#6249
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006

View Postamiralfox, on 29 iulie 2014 - 22:17, said:


am vrut sa folosesc telefonul ca modem pentru pc,am cartela de la digi mobil optim

Poți să dai net la PC prin wireless (după ceva verificări se pare că OS-ul nu suportă tethering prin USB). Aici ai explicat cum, în română.

View Postvalentyn4, on 29 iulie 2014 - 23:45, said:

O intrebare pentru cei care au instalat Cyan 8.1 sunt inbunatatiri vizibile fata de 8.1 PreView for Developer?

Ps :
intreb acest lucru pt. ca am facut downgrade de la 8.1 PreView la 8 Black, si 8 se misca mai fluent si tine si bateria are o autonomie mai buna.

S-ar putea să fie o închipuire sau un efect al firmware-ului, lucru ce nu-l aveai updatat în PfD.

#6250
Ciprian93

Ciprian93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 18.12.2013
De ce imi apare asa? Am incercat sa-l instalez o data de pe card si nu aveam spatiu destul. Asa ca l-am sters din telefon si de pe card. Iar cand l-am pus a 2-a oara imi arata asa. Am incercat sa-l sterg si sa-l pun din nou dar tot asa.

P.S.: Este vreo optiune sa instalez jocul tot pe card? Nu doar kitul sa fie. Apropo, am windows 8 pe telefon. Mersi anticipat!

http://uploadimage.r...9_0001_v21r.png

#6251
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Vei avea posibilitatea sa instalezi jocuri si aplicatii pe card dupa update-ul la 8.1

#6252
altul__

altul__

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 14.06.2014
A aparut update-ul oficial la 8.1?

#6253
Ciprian93

Ciprian93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 18.12.2013
Dar de ce îmi apare eroarea asta? E ca si cum as fi băgat jocul, dar defapt el e sters. Spatiul acela îmi e ocupat.

#6254
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
@altul_ nu pentru 520
@Ciprian93 habar nu am.

#6255
kreion

kreion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 16.02.2011
Va salut.Sunt proaspat posesor de Lumia 520 cumparat de la altex.As vrea sa ii fac update la windows 8.1, dar ma ingrijoreaza pierderea garantiei.Garantia este scrisa in engleza si in alta limba care am dedus ca e tailandeza.E vreun pericol sa pierd garantia daca fac update la windows 8.1 ?

#6256
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Da, daca folosesti developer preview. Mai asteapta cateva saptamani si vom avea update oficial la 8.1

#6257
kreion

kreion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 16.02.2011
ok....

#6258
amiralfox

amiralfox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.05.2014

View Post5had3, on 30 iulie 2014 - 00:18, said:

Poți să dai net la PC prin wireless (după ceva verificări se pare că OS-ul nu suportă tethering prin USB). Aici ai explicat cum, în română.
da mersi frumos...dar nu am wireless,am vrut sa dau net la pc cu cartela sim de la digi,(retea celulara) telefonul pe post de modem


S-ar putea să fie o închipuire sau un efect al firmware-ului, lucru ce nu-l aveai updatat în PfD.

View PostCristianLC, on 30 iulie 2014 - 14:36, said:

Da, daca folosesti developer preview. Mai asteapta cateva saptamani si vom avea update oficial la 8.1


salut,daca vom avea update la windows 8.1 oficial,garantia nu este afectata?
stii care sunt  modifiicarile noi la windows 8.1?

#6259
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Cu update oficial nu este afectata. Nici cu developer preview nu ar trebui pentru ca e soft oficial de la Microsoft, dar depinde unde ai garantia. Ei decid.
Sunt o gramada de modificari, cam greu de enumerat. Cateva: draperie pentru notificari si scurtaturi ca pe Android, posibilitatea de  pune o imagine pe ecranul de star in spatele tile-urilor, aplicatie de monitorizare a bateriei care iti spune ce aplicatii iti mananca bateria, Manager de fisiere, magazin modificat(functii noi) si altele care nu-mi vin in minte acum

#6260
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
Draperie ?! Posted Image Știu la ce te referi dar sună al naibii de haios în română.

O schimbare majoră, pe lângă Action Center, este posibilitatea de a instala jocuri și aplicații pe cardul SD. Restul să zicem că sunt mai medii sau minore.

Mai în detaliu le ai menționate aici sau aici.

Edited by 5had3, 30 July 2014 - 22:10.


#6261
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Am vazut ca multi ii zic asa :) Stiu, e centru de notificari dar am vrut sa inteleaga toti

#6262
amiralfox

amiralfox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.05.2014

View Post5had3, on 30 iulie 2014 - 22:08, said:

Draperie ?! Posted Image Știu la ce te referi dar sună al naibii de haios în română.

O schimbare majoră, pe lângă Action Center, este posibilitatea de a instala jocuri și aplicații pe cardul SD. Restul să zicem că sunt mai medii sau minore.

Mai în detaliu le ai menționate aici sau aici.

da,sunt cateva aplicatii interesante,in special controalele de volum sonerie

View PostCristianLC, on 30 iulie 2014 - 21:56, said:

Cu update oficial nu este afectata. Nici cu developer preview nu ar trebui pentru ca e soft oficial de la Microsoft, dar depinde unde ai garantia. Ei decid.
Sunt o gramada de modificari, cam greu de enumerat. Cateva: draperie pentru notificari si scurtaturi ca pe Android, posibilitatea de  pune o imagine pe ecranul de star in spatele tile-urilor, aplicatie de monitorizare a bateriei care iti spune ce aplicatii iti mananca bateria, Manager de fisiere, magazin modificat(functii noi) si altele care nu-mi vin in minte acum


sunt ceva interesante,dar un player audio cu egalizator nu cred,si pe cand va fi schimbarea asta de windows 8.1?

#6263
Ciprian93

Ciprian93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 18.12.2013
Nu stie nimeni cum pot sa rezolv problema pana la urma:|?

#6264
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006

View Postamiralfox, on 30 iulie 2014 - 23:35, said:

sunt ceva interesante,dar un player audio cu egalizator nu cred,si pe cand va fi schimbarea asta de windows 8.1?

Iar o arzi cu egalizatorul ăsta ?
Nu știe nimeni o dată precisă când va fi lansat pt. L520 country X. Probabil undeva în maxim o lună o să-l aibe toată lumea.

View PostCiprian93, on 31 iulie 2014 - 00:06, said:

Nu stie nimeni cum pot sa rezolv problema pana la urma:|?

Soluția simplă, fără cercetări, backup la tot in cloud și reset to factory.
Sau măcar backup la ce e pe SD și format din telefon.

Edited by 5had3, 31 July 2014 - 01:26.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate