Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#6229
retardet1

retardet1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.10.2009
Indicat ar fi sa instalezi cyan cand apare. Eu am instalat cyan oficial cu un product code de Lumia 520 Orange Franta.

#6230
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
http://www.theverge....arch-new-lumias

#6231
danutz_rdc

danutz_rdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 18.10.2010

View Postretardet1, on 28 iulie 2014 - 23:14, said:

Indicat ar fi sa instalezi cyan cand apare. Eu am instalat cyan oficial cu un product code de Lumia 520 Orange Franta.

Cum?

#6232
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postdan_slack, on 28 iulie 2014 - 19:05, said:

Ca sa nu mai spun ca este o practica anti-concurentiala a baietilor din Redmond sa-ti bage pe gat un motor de cuatare (al lor!!!), fara a-i da utilizatorului posibilitatea de a-l schimba.

Si iPhone-urile si Facebook au tot Bing ca motor de cautare default. Exista viata si fara Google si e chiar OK. Don't get scroogled  Posted Image

#6233
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Nici eu nu sunt fanul google, ba chiar am inceput sa le evit serviciile atunci cand se poate..dar adevarul este ca pe Romania bing mai are inca de prins din urma la cautari, pe engleza sunt ok si se poate bate parte in parte cu google dar pe limba romana au de recuperat serios , dar asta e, exista posiblitatea sa cauti de pe google.ro pe telefon doar ca nu mai este la o simpla apasare, maxim 3.
Chestiile "usoare" le gaseste si bingul dar cand vine vorba de cautare amanuntita pentru limba romana tot la diavolul G ajungem Posted Image.
ps: cred totusi ca Microsoft a luat decizia potrivita, zic sa nu-i mai acuzam de practica neconcurentiala ca si Google este campion la acest capitol, daca Google vrea banii celor de pe windows phone sa-si miste curul si sa-si actualizeze google searchul din wp store, nu sa astepte sa faca microsoft treaba lor si mai apoi sa le blocheze aplicatiile(vezi cazul metrotube )

Edited by n-amname, 29 July 2014 - 01:43.


#6234
sicam

sicam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.05.2014
Voua va functioneaza functia de oprire a muzicii când asezi telefonul cu fata in jos?

#6235
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
Nu, pt. că nu aia trebuie să facă.
Flip to silence e pt. apeluri. Atunci când te sună cineva, întorci telefonul și i-ai închis. Simplu.

#6236
retardet1

retardet1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.10.2009

View Postdanutz_rdc, on 28 iulie 2014 - 23:40, said:

Cum?
Se face prin Nokia Care Suite, dar daca ai garantie nu se merita sa faci schimb de product code. Eu am telefonul luat la mana a doua asa ca nu am treaba.

Attached Files


Edited by retardet1, 29 July 2014 - 09:13.


#6237
danutz_rdc

danutz_rdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 18.10.2010
Arata-mi si mie tutorialul ca nu pot conecta telefonul windows la nokia care suite,imi cere sa intru in mod usb si nu am cum.

#6238
retardet1

retardet1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.10.2009
Chiar vrei sa incerci?

#6239
danutz_rdc

danutz_rdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 18.10.2010
Am gasit pe forumul x-da !
Ms.

#6240
retardet1

retardet1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.10.2009

View Postdanutz_rdc, on 29 iulie 2014 - 09:55, said:

Am gasit pe forumul x-da !
Ms.

Daca ai nelamuriri imi spui.

#6241
retardet1

retardet1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.10.2009

View Postretardet1, on 29 iulie 2014 - 08:49, said:

Se face prin Nokia Care Suite, dar daca ai garantie nu se merita sa faci schimb de product code. Eu am telefonul luat la mana a doua asa ca nu am treaba.
Aici e un tutorial: http://forum.xda-dev...d.php?t=2515453

#6242
danutz_rdc

danutz_rdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 18.10.2010
Gata am reusit !

#6243
subsemnatul01

subsemnatul01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.11.2013
Am încercat pe un 520 nou sa copiez  toate contactele cu aplicația transfer date de pe un Samsung E.... nu am reusit. Am epuizat toate setările din Bluetooth, coduri (pin)de conectare. Mentionez ca, tel L520 nu avea cartela sim in el, dar era configurat+cont Microsoft, wifi activ, Bluetooth etc. Adika se "recunoștea" fiecare aparat  unul pe celălalt dar se deconecta instant...

Eu pe 520-ul meu nu am întâmpinat problema asta, am folosit aplicația transfer date cu succes pt a transfera aproape tot din tel vechi (lg) pe 520, inclusiv imagini.

Edited by subsemnatul01, 29 July 2014 - 16:30.


#6244
amiralfox

amiralfox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.05.2014
salut,ce setari trebe facute pe telefonul nokia lumia 520,pentru a folosi telefonul ca modem cu conectare la calculator?daca se poate ceva indrumari,multumesc!

#6245
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
Să dai net de pe telefon (cartelă/operator) pe PC, internet sharing/tethering prin cablu USB. Invers nu se poate.

#6246
amiralfox

amiralfox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.05.2014

View Post5had3, on 29 iulie 2014 - 22:14, said:

Să dai net de pe telefon (cartelă/operator) pe PC, internet sharing/tethering prin cablu USB. Invers nu se poate.

am vrut sa folosesc telefonul ca modem pentru pc,am cartela de la digi mobil optim

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate