Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#6103
o-stil

o-stil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 22.03.2008

View Postvlad_first, on 19 iulie 2014 - 19:40, said:

adica " utilizatorii care folosesc telefoane conectate si gestionate de la locul de munca prin contul workplace ".

Asta e explicatia. Cred ca la noi in tara e un procent infim. :)

#6104
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002
Prea putini folosesc Bitlocker pe Windows Vista/7/8 sa-si cripteze partitiile, daramite pe mobil.

Oricum Bitlocker pe Windows Phone e o optiune de aur pentru cei care stocheaza date sensibile in telefon ce trebuiesc criptate.
Macar stii ca ai datele/pozele in siguranta daca-ti fura cineva telefonul


http://www.microsoft...dows-phone.aspx

#6105
altul__

altul__

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 14.06.2014
"We are having difficuly starting print spooler on your computer, un-installation cannot proceed. Please reboot your computer and try again later." Stie cineva cum pot rezolva asta? Mai exact, incerc sa trimit fisiere de pe laptop in aplicatia Kindle de pe telefon(Send to Kindle for Pc).

#6106
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Print spooler... uninstallation... Posted Image nu prea vad ce legatura au mesajele astea cu trimisul de fisiere de pe laptop pe tel.
Sa nu fie de fapt altceva / alt proces cu probleme.
Incearca un reboot, vezi daca imprimanta este instalata ok, eventual dezinstaleaza softul de Kindle si pune-l din nou pe curat.

Parerea mea!

#6107
altul__

altul__

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 14.06.2014
Am rezolvat problema asta pana la urma cu acel mesaj. Prin spooler era dezactivat in services.msc. Doar ca din 3 deviceuri inregistrate(Laptop, Windows Phone si Cloud web reader) nu-mi vede nici unul, aplicatia. In fine, nu am timp acum sa caut prea mult. Revin cand rezolv.

Inca o intrebare: Cand conectez cablul de date imi zice ceva cu "data mode", ar trebui sa mut din "data mode" in "Pc suite".  Nu am reusit sa-mi dau seama, daca stie cineva...

LE: Ce aplicatii folositi pentru a citi carti?

#6108
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Stie cineva cum pun puncte intermediare pe traseul din here drive sau cum il fac sa aleaga ruta care imi convine mai mult? Daca ii debifez anumite optiuni de traseu, de exemplu feribotul, nu-mi mai calculeaza traseul deloc.

#6109
gabrielteodor

gabrielteodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 24.10.2013
Pentru androizi ( Posted Image)) ) sau cei care sunt noi si nu inteleg sistemul cu update-u, in functie de tara (vedeti detalii la extras + info din telefon), cautati continentul si tara.. aici vedeti cand apare pentru voi update-ul ! http://www.nokia.com...oftware-update/
P:S: Eu dau refresh din 5 in 5 ore sa vad cand scrie available Posted Image)), desii stiu ca am de asteptat, sunt pe Hong Kong... printre ultimile aprobari, asta dupa ce Romania deja are aprobat update-ul Posted Image

Exprimare putin gresita la partea "in functie de tara, cautati continentul si tara", sper sa nu fiu criticat, dar intelegeti .. Posted Image))))

Edited by gabrielteodor, 20 July 2014 - 23:56.


#6110
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002
Noutatea pare a fi update-ul la Lumia 925 care acum e disponibil si la Orange si Cosmote !
Probabil urmeaza si 520 in cateva zile... Rabdare si tutun sa avem Posted Image

#6111
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,197
  • Înscris: 07.10.2006

View Postgabrielteodor, on 20 iulie 2014 - 23:55, said:

asta dupa ce Romania deja are aprobat update-ul Posted Image

Ce zici tu acolo ? Cine, ce are aprobat ?

#6112
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
Update la Black pentru 520 s-a făcut la 3 săptămâni după 925. Deci probabil in jur de 15 august o să fie disponibil și Cyan pentru 520

#6113
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Depinde de firmaware. Eu, cu Malaezia, am asteptat cateva saptamani dupa ce au inceput sa il dea si pentru 520

Edited by CristianLC, 21 July 2014 - 08:07.


#6114
PCornel

PCornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 21.06.2004
Pentru a verifica updateul world wide cat si cu live tile pentru tel meu, folosesc aplicatia Lumia Update Check

#6115
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,127
  • Înscris: 10.03.2012
http://phon.es/9n7m

So far, the Lumia Cyan update has rolled out for the Lumia 625 and Lumia 925 across the globe, with only a few exceptions. The question for many is which phone model is next? Interestingly, the Lumia 520 on Orange in France is evidently the only Lumia 520 cleared for Lumia Cyan by a carrier.
The update gets confirmation by one user, Vishal A., who is receiving the new software bits. Likewise, the Lumia Cyan update page has that specific device and carrier listed as 'available' (Bouygues, LPM, and the generic variant are still in testing). As far as we can tell, it is the only Lumia 520 flagged for the update at this time, however we are expecting further devices over the next days and weeks.
Regardless, if you are Orange in France and you have a Lumia 520, head into your device Settings page to Phone Update to check to see if you have Window Phone 8.1 and Lumia Cyan.
Finally, remember to use our Lumia Cyan tracker page, as you can see which phone is getting an update in specific regions or carriers: www.wpcentral.com/windows-phone-81-tracker

#6116
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
asa e ... si pe pagina oficiala NOKIA apare Cyan disponibil pentru 520 la Orange in Franta

Edited by danieliankoo, 21 July 2014 - 20:18.


#6117
unqteo

unqteo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 914
  • Înscris: 25.09.2005
Eu am 625 luat de la Orange si nu am primit nimic.

#6118
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,197
  • Înscris: 07.10.2006
Pt. că 625-ul a primit update de la Vodafone RO (și cel liber de rețea) dar de la Orange RO nu.

Ulterior poate o să afli și pe ce topic ești.

Edited by 5had3, 21 July 2014 - 21:23.


#6119
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Hai ca incet incet apare si pe celelalte aparate. Sper ca pana spre sfarsitul lui august sa-l aibe mai toata lumea

#6120
amiralfox

amiralfox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.05.2014
salut,este posibil ca un telefon lumia 520 sa se stearga pe el amaratul de wuindows phone 8,si sa se instaleze un android ceva,sau sa se lucreze windosul ala ca e varza,am cumparat acest telefon fara sa belesc ochii cu gandul ca e mi performant in apliucatii ca androidul,dr pe dracu,ca e varza,n-ai nimic ca lumea pe el,si interfata aia vai de mama ei,am pus un card de memorie pe el,si aveam cateva aplicatii descarcate cu calculatorul si puse pe card,si dupa ce am introdus cardul in telefon,cand sa deschid sa vad ce este pe card,trebuia sa am internet,altfel nu merge,nam mai vazut asa ceva,se pricepe cineva sa hacuiasca un wundows phone?si ce pret ar costa de lucrat ?eu vreau sa fie pe el foldere,partitii cum e pe pc,ca de aia e cu windows parerea mea,daca este cineva cu ganduri bune un sfat  ceva,cu multumiri!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate