Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#4825
TomaAndre1995

TomaAndre1995

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 21.07.2013
Logic, cu Developer Preview am facut si Unlock? Daca da, de ce nu merge sa testez jocurile ce necesita 1GB ram? Stiu ca poate pare o aberatie, dar imi aduc aminte ca cineva a zis ca este posibil :D Pasti fericit!

#4826
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009
Si ? Pana la urma cum e ? Dupa update la 8.1 se merita sa ai Lumia 520 sau nu se merita ?

#4827
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
logic ca merita

#4828
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View PostKrisler12, on 19 aprilie 2014 - 09:45, said:

Si ? Pana la urma cum e ? Dupa update la 8.1 se merita sa ai Lumia 520 sau nu se merita ?
in cazul tău, merită numai dacă îl iei nou și te mai și plătesc pentru asta. Tu sa nu dai niciun sfanț.

#4829
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
Posted Image Posted Image Posted Image

#4830
gabrielteodor

gabrielteodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 24.10.2013
Nu vreau sa revin la 8.0... doar sa fac lock.. in fine.. merg asa cu el, poate isi mai face update-uri si va fi mai ok.. dupa ii dau reset ca sa am lock inapoi .. si astept oficial 8.1 de la nokia.. cyan..dar merg cu 8.1, imi place mai mult .. 3 coloane de tile-uri .. etc .. <3

Apropo de Games.. si-a facut update si la mine acum si merge impecabil, ma supara in schimb ca nu mai am pin to start din games.. dar e ok si asa.
Paste Fericit tuturor de aici, sanatate !

#4831
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
un reset factory oare nu te-ar ajuta? desi ramane la 8.1 poate scoate balaraile care te supara.

#4832
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postgabrielteodor, on 19 aprilie 2014 - 12:09, said:

Nu vreau sa revin la 8.0... doar sa fac lock.. in fine.. merg asa cu el, poate isi mai face update-uri si va fi mai ok.. dupa ii dau reset ca sa am lock inapoi .. si astept oficial 8.1 de la nokia.. cyan..dar merg cu 8.1, imi place mai mult .. 3 coloane de tile-uri .. etc .. <3

Apropo de Games.. si-a facut update si la mine acum si merge impecabil, ma supara in schimb ca nu mai am pin to start din games.. dar e ok si asa.
Paste Fericit tuturor de aici, sanatate !
Eu n-aș suporta să îl folosesc cu încetiniri și instabilități de sistem. E un motiv pt care am ales WP și că nu fac developer unlock.

Edited by Ouroboros, 19 April 2014 - 12:48.


#4833
teroristul

teroristul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 13.01.2008
Eu ma asteptam sa fie asa plin de buguri , lag'uri si alte chestii ca doar e beta , e in testari :) , astept 8.1 cu cyan si atunci stiu ca va merge brici chiar daca astept cateva luni

#4834
vlad_first

vlad_first

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 02.11.2007
Ouroboros, eu am facut developer unlock cu metoda oficiala indicata de microsof, cu instalare de wp8 sdk tools si tot ce presupune el. Chiar nu am inteles de ce gabrielteodor a facut cu un exe chinezesc, poate nu era sdk-ul atunci, habar n-am...app studio sigur nu era. Ce am vrut sa spun e ca,  nu am auzit sa se prea planga lumea daca unlock-ul a fost facut oficial, cu sdk sau app studio. Repet, amandoua sunt oficiale. :)

#4835
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Gabriel o fi făcut cu prostia aia chinezească. Din cauza asta îi sugeram să revină la 8 original și să facă unlock ca tine pe căile oficiale. O restaurare nu cred că îl scapă de ceea ce i-a făcut softul ăla chinezesc. Dacă bine îmi aduc aminte, chestia asta este mai veche.

#4836
gabrielteodor

gabrielteodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 24.10.2013

View PostOuroboros, on 19 aprilie 2014 - 14:21, said:

Gabriel o fi făcut cu prostia aia chinezească. Din cauza asta îi sugeram să revină la 8 original și să facă unlock ca tine pe căile oficiale. O restaurare nu cred că îl scapă de ceea ce i-a făcut softul ăla chinezesc. Dacă bine îmi aduc aminte, chestia asta este mai veche.
dar ca sa fac unlock oficial, trebuie sa fac cateva adrese de mail etc.. mi s-a parut putin mai dificil.. am spus sa folosesc metode mai simple :(

#4837
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
De cateva zile am Nokia Lumia 525, am facut update la Windows Phone 8.1, dar nu pot configura emailul de serviciu (IMAP).

Primesc eroare 8007274C sau 80072F30 in momentul cand se incearca sincronizarea emailului.

Pe telefonul cu android nu am avut nicio problema. Outlook-ul pe PC functioneaza ok.

Aveti careva emailul setat pe IMAP ? Va functioneaza ?

Va rog sa ma ajutati. Multumesc!

#4838
margelatu05

margelatu05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 16.02.2010
Daca nu ar fi cortana dependenta de net ar fi perfecta. Si daca ar fi o versiune de candy crush s pt wp ar fi os perfect :))

#4839
mihai_n87

mihai_n87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 04.01.2014
La battery saver nu se reseteaza statisticile de consum la fiecare incarcare sau doar continua sa inregistreze acolo?

#4840
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,197
  • Înscris: 07.10.2006
Se resetează doar prin ”reset to factory defaults”. Cel puțin pe 8.0 Black.

#4841
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002

View Postwfnse, on 19 aprilie 2014 - 16:26, said:

De cateva zile am Nokia Lumia 525, am facut update la Windows Phone 8.1, dar nu pot configura emailul de serviciu (IMAP).

Primesc eroare 8007274C sau 80072F30 in momentul cand se incearca sincronizarea emailului.

Pe telefonul cu android nu am avut nicio problema. Outlook-ul pe PC functioneaza ok.

Aveti careva emailul setat pe IMAP ? Va functioneaza ?

Va rog sa ma ajutati. Multumesc!
Ce server de email e? Daca e Microsoft Exchange, alege optiunea de Exchange si nu IMAP din telefon.

#4842
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

View PostMasterboy, on 19 aprilie 2014 - 21:27, said:

Ce server de email e? Daca e Microsoft Exchange, alege optiunea de Exchange si nu IMAP din telefon.
E server IMAP. Am incercat toate variantele... cu port, fara port, am schimbat time zone,
am incercat atat de pe reteaua mobila cat si de pe wireless... aceeasi problema.

E o chestie atat de banala...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate