Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Allview P5 AllDro custom ROM's

- - - - -
  • Please log in to reply
7235 replies to this topic

#4249
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

View PostCorleone25, on 17 februarie 2014 - 15:00, said:

Multumesc de raspuns xcit, am facut cum mi-ai spus, l-am introdus in adaptorul cu care a venit cardul, apoi in cititorul de carduri de la laptop si nu mi l-a vazut de prima data. Am bagat alt card si ala mi l-a vazut, apoi am bagat cardul care era in telefon si mi l-a vazut. Cardul este un Micro SDHC Kingston de 32 GB, clasa 10.

n-ar fi rau ca dupa ce il vede sa-i dai si un scan sa vezi daca nu cumva are erori la citire, eventual iti copiezi pe laptop ce ai pe el si dai un format

#4250
nknwn666

nknwn666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 27.09.2007

View Postcristiansen9857, on 17 februarie 2014 - 15:32, said:

Salutare, voi ce folositi pt search/google now pe 4.0.4 ICS?
Duck Duck Go Search & Stories
Duck Duck Go folosesc si acasa si la munca, mai ales pentru Bang Search

Oare de ce e cenzurat #### (Duck Duck Go fara spatii) pe forum?

Edited by nknwn666, 17 February 2014 - 16:06.


#4251
Protos

Protos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 06.10.2006
Am testat GPS la 4.2.2 kitkat v2 și merge perfect!
PS: am folosit gmaps pentru test.

#4252
stefilutz

stefilutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.03.2013

View Postnknwn666, on 17 februarie 2014 - 08:20, said:

Click. Ai si poze la majoritatea. Pentru cele fara poze, cauta in topic ca o sa gasesti.

Pai bun am vazut... dar care ar fii cel mai bun deacolo ? Sa fie putin putin baguit ....m-a atras JB 4.2.1 PRiMONeX V3 KITKAT ONLY si JB_4.2.2_SlimHouse_v9.zip dar nu stiu cat de bune sunt...

#4253
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
@stefilutz - multi au apreciat crisscross sau nush ce chestie care am detestat-o eu
Depinde de user. Tu ce vrei - baterie ok, android mai nou etc
@ protos : gps pe scel rom merge si igo

#4254
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
@stefilutz Pana nu pui mana sa testezi, nu ai cum sa gasesti cel mai bun ROM. Toate au minus-uri. Nu exista vre-o versiune suprema, sau foarte buna...totul depinde de fiecare utilizator. Pana si v3 al lui alex_ionut, care este cel mai stabil ROM dupa cel oficial, nemultumeste anumite persoane. Cel mai bun ROM pentru P5 Alldro, este cel care te multumeste pe TINE personal. Citeste, foloseste search, testeaza. Succes!

#4255
stefilutz

stefilutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.03.2013
Pai stiu asta... dar nu vreau sa ma apuc ca dupaia sa brickuiesc telefonul  din cauza Rom-ului si apoi sa nu mai am ce face cu el....

#4256
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
pai daca citesti cum am facut toti de aici, nu-l brickuiesti, ce crezi ca noua care am testat ni le-a facut cineva? te informezi corect si aplici ce ai invatat

#4257
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Daca testezi fara sa te informezi inainte, da exista si riscul asta. Trebuie sa risti si dupa ce prinzi experienta. Vrei siguranta 100%? Atunci ramai pe soft-ul oficial si gata.

Edited by Lesbianu, 17 February 2014 - 20:36.


#4258
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Daca am primi un leu pt fiecare intrebare care e cel mai bun rom, am avea se un rom cu cola, nu baieti?

#4259
ioanpirtac

ioanpirtac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.01.2014
o versiune buna, stabila (testat de 4 zile) ar fi...Xperia IQ ver 2.0 by x_vlad, cu o singura problema...am inlocuit crome cu mozila, in rest pana acum.....e ok

#4260
madn3ss00

madn3ss00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 22.05.2013

View Postnknwn666, on 17 februarie 2014 - 15:56, said:

Duck Duck Go Search & Stories
Duck Duck Go folosesc si acasa si la munca, mai ales pentru Bang Search

Oare de ce e cenzurat #### (Duck Duck Go fara spatii) pe forum?
wow.. chiar nu banuiesti de ce?

View Poststefilutz, on 17 februarie 2014 - 20:30, said:

Pai stiu asta... dar nu vreau sa ma apuc ca dupaia sa brickuiesc telefonul  din cauza Rom-ului si apoi sa nu mai am ce face cu el....
Poi... mie mi-a zis LEZBIANU ca daca ma apuc de vrajeli, sigur pun mesaj ca m-am halit... Si, uite ca inca ma uit dupa ceva nou de "pus" pe tel., fara sa am vreo reclamatie... RECUNOSC, prima data am urmat pasii din primul post, CA CHIORUL!!!
Off Topic: Daca il HALESTI (BRICK-uiesti) din cauza Rom-ului, nu da vina pe ROM .... =))  sper ca ai inteles gluma....

#4261
yonutz93_ptg

yonutz93_ptg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 10.02.2009
Salut de ceva vreme am vazut ca unele aplicatii  ca MC4,Ringtone Pro,Subway Surf si mai sunt imi dau "Force close"cum apas pe icon,apare repede: "Din pacate aplicatia s-a oprit" dupa care ma scoate din aplicatie .Am incercat sa instalez iar romul(ultima versiune a lui Alex de 4.04) dar la fel face si la inceput cand am instalat prima data romul mergeau bine toate aplicatiile pe care le folosesc.Am citit prin paginile precedente,da nu mai gasesc unde,ca cineva foloseste acea metoda prin care poti avea mai multa memorie interna pentru aplicatii,as fi si eu interesat sa fac acest lucru dar nu stiu cum?
Si inca ceva cu toate ca pare novice,dar cum dau cautare despre ceva anume in tot forumul acesta finca eu nu stiu ?

#4262
madn3ss00

madn3ss00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 22.05.2013

View Postyonutz93_ptg, on 18 februarie 2014 - 14:19, said:

Salut de ceva vreme am vazut ca unele aplicatii  ca MC4,Ringtone Pro,Subway Surf si mai sunt imi dau "Force close"cum apas pe icon,apare repede: "Din pacate aplicatia s-a oprit" dupa care ma scoate din aplicatie .Am incercat sa instalez iar romul(ultima versiune a lui Alex de 4.04) dar la fel face si la inceput cand am instalat prima data romul mergeau bine toate aplicatiile pe care le folosesc.Am citit prin paginile precedente,da nu mai gasesc unde,ca cineva foloseste acea metoda prin care poti avea mai multa memorie interna pentru aplicatii,as fi si eu interesat sa fac acest lucru dar nu stiu cum?
Si inca ceva cu toate ca pare novice,dar cum dau cautare despre ceva anume in tot forumul acesta finca eu nu stiu ?
Pai in dreapta sus in casuta de cautare dai click pe "Acest subiect" inainte de a da pe lupa...

#4263
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Parca swap se numeste operatiunea

#4264
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Repartitionare memorie interna/ internal memory:

Este necesar root plus resetarea la setarile default. NU restaurati backup din recovery dupa repartitionare. Se poate folosi inainte de instalarea unui ROM nou sau se refac setarile de la zero. Daca restaurati un backup facut inainte de repartitionare, o faceti pe propria raspundere!

- Downloadati apk-ul si instalati-l.
- Acordati drept  de root.
- Selectati spatiul dorit pentru memoria interna (500MB pana la 3GB).
- Huy inseamna Cancel / Dong si Dong y inseamna Yes sau Yes Continue.
- La final selectati Reboot Recovery.
- Aici selectam Factory reset, apoi Clear/Wipe cache si Clear/Wipe Dalvik Cache.
- Reboot system si verificam partitia in Settings/ Apps/ All sau Settings/ Storage.
- De acum inainte memoria interna va ramane la valoarea aleasa pe orice ROM.

NU creste memoria RAM a telefonului (512MB), NU tine loc de swap, doar mareste spatiul intern de la 1GB la cat alegeti voi. Se pot instala mai multe aplicatii fara sa mai fie necesara mutarea lor pe SD card.
Pentru a reveni la partitionarea initiala se reiau pasii, dar se selecteaza 1GB. Mai este varianta SP Flash Tools, dar NU o recomand decat ca ultima solutie.

Eu am selectat 3GB dar nu folosesc asa multe aplicatii, asa ca nu imi foloseste la nimic. A fost un experiment si am ramas asa. Nu am intampinat nici o problema pana acum, si am sarit din ROM in ROM.

Attached File  Screenshot_2014-02-18-19-26-23.png   52.61K   48 downloadsAttached File  Screenshot_2014-02-18-19-26-32.png   40.34K   47 downloadsAttached File  Screenshot_2014-02-18-19-26-49.png   69.42K   48 downloadsAttached File  Screenshot_2014-02-18-19-27-03.png   70.34K   49 downloadsAttached File  Screenshot_2014-02-18-19-27-11.png   70.07K   49 downloadsAttached File  Screenshot_2014-02-18-19-27-25.png   76.08K   52 downloadsAttached File  Screenshot_2014-02-18-19-41-51.png   104.51K   51 downloads

#4265
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
@lesbianu - frumos prezentat. Si ai dreptate, swap e altceva... Am gresit. Dar are dreptate cine a zis inainte ca un anune rom face asta by default. Eu nu am facut ca si tine, dar am 2.5 memorie interna. Stiu ca am instalat un rom de care lumea zicea ca mareste spatiul. Sincer, dupa chestia asta merge mai lin telefonul, dar nu instalez atatea apps pe memoria interna incat sa folosesc tot spatiul.

#4266
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Eu nu am simtit mare diferenta. Memoria RAM este cea care il trage inapoi. Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate