Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Jocuri si Aplicatii Windows Phone

- - - - -
  • Please log in to reply
1261 replies to this topic

#757
PCornel

PCornel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 21.06.2004
Salut, mai are cineva probleme cu schimbarea perioadei de afisare a tranzactiilor in aplicatia HomeBank de la ING? Cand ajung la schimbarea anului, lista incepe cu 1916 iar dupa 2-3 scroll-uri catre 2015, iese din aplicatie, treaba destul de veche si deranjanta cand chiar trebuie sa verifici ceva din anii precedenti. Le-am dat si un feedback, poate ma si suna pentru lamuriri.

Incercat pe un 720 DualSim, build 14393.189. Acelasi comportament l-a avut si pe builduri mai vechi din fast ring pre-aniversary build.

#758
radusky1

radusky1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.10.2016
1. cum se poate suna direct din mail si outlook? la android se face asta de 5 ani deja
2. am instalat perfect pdf ultimate si editor (peste 100 ron in total), dar aplicatia e incapabila sa salveze vreun document. v-ati intalnit cu ele pana acum?
3. vreo sansa pentru multitasking, android style? (split screen, floating apps)
4. stiti vreun file explorer de Doamne ajuta? arata groaznic toate (ceva in gen x-plorer de la android)...care desigur sa integreze si dropbox si onedrive

LUMIA 950 XL

Edited by radusky1, 30 October 2016 - 14:06.


#759
daemon666

daemon666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 02.05.2007
1.In outlook mail dai click pe cel cere ti-a trimis mail si daca ai in contacte si nr lui de telefon ai optiunea call mobile
2. Nu
3.Daca vrei multitasking android iti iei android. Oricum windowsul meu cu un giga de ram tine mai multe aplicatii in memorie decat androidul pe are il am cu 2 GB
4.Metro file manager face ce vrei tu.

#760
radusky1

radusky1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.10.2016
Salut. Am verificat, din pacate nu recunoaste nr de telefon in mail chiar daca e in contacte
Exista vreo aplicatie care sa faca cautare si in textul unei intalniri din agenda? Pana acum am reusit sa fac cautare doar dupa titlul evenimentului.
Pe ultimul buid 19656, nu mai apare nicicum fb timeline la what's new in people app. Degeaba am sincronizat contactele si evenimentele din fb. Nu le mai vede
Mersi

#761
alin0685

alin0685

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 13.03.2011
Salutare,

Ce aplicatii bune pentru GPS mai sunt disponibile pe Windows Phone 10, gen Here Maps, Sygic Drive, etc.?

#762
livcro

livcro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 21.03.2007
Offline-harti, online-waze

#763
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,212
  • Înscris: 12.02.2014

View Postradusky1, on 30 octombrie 2016 - 14:02, said:

1. cum se poate suna direct din mail si outlook? la android se face asta de 5 ani deja
2. am instalat perfect pdf ultimate si editor (peste 100 ron in total), dar aplicatia e incapabila sa salveze vreun document. v-ati intalnit cu ele pana acum?
3. vreo sansa pentru multitasking, android style? (split screen, floating apps)
4. stiti vreun file explorer de Doamne ajuta? arata groaznic toate (ceva in gen x-plorer de la android)...care desigur sa integreze si dropbox si onedrive

LUMIA 950 XL
4. Încearcă Total Commander. Bate tot 👍

#764
male

male

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 21.01.2008
aplicatiile windows phone sunt gratuite ca pe android?sau mai bine zis sunt la fel de multe aplicatii gratuite?

yahoo messenger
jocuri
diverse aplicatii

Edited by male, 21 February 2017 - 00:32.


#765
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
de ce nu te uiti in magazin.

#766
male

male

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 21.01.2008
nu am avut microsoft si pana ma prind care e traba cu el inchid aia magazinul. eu fiind si mai idiot din fire :)

#767
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,212
  • Înscris: 12.02.2014
Nu se închide magazinul și nici nu se renunță la Windows Mobile. Din contră, acesta va evolua, iar în cca 1 an vor ieși telefoanele cu Windows full pe procesoare ARM. Eu sunt la al patrulea Lumia și sunt foarte mulțumit. Aplicații sunt foarte multe, cele mai multe free.

#768
livcro

livcro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 21.03.2007
Nu sunt multe, dar sunt suficiente aplicatiile. Pe partea de jocuri sta mai prost...dar in general sistemul e proiectat si optimizat pt productivitate.

#769
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

View Postmale, on 21 februarie 2017 - 09:29, said:

nu am avut microsoft si pana ma prind care e traba cu el inchid aia magazinul. eu fiind si mai idiot din fire Posted Image
Nu ar fi mai indicat un iphone atunci?

#770
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postmale, on 21 februarie 2017 - 00:19, said:

aplicatiile windows phone sunt gratuite ca pe android?sau mai bine zis sunt la fel de multe aplicatii gratuite?

Sunt multe aplicatii gratuite.
Unele costa bani, dar in anumite perioade pot fi instalate gratuit. Iti recomand sa arunci o privire si pe acest topic: https://forum.softpe...8-sau-superior/

#771
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,212
  • Înscris: 12.02.2014

View Postbullterrorist, on 21 februarie 2017 - 15:05, said:


Nu ar fi mai indicat un iphone atunci?

Mi se pare cea mai proastă alegere. Sistemul de operare este inferior Windows-ului. Depinde ce vrei să faci cu telefonul, ce aplicații ai nevoie, etc. Uită-te puțin prin store, eventual

Edited by r3my_cc, 21 February 2017 - 19:49.


#772
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,212
  • Înscris: 12.02.2014
Am avut acum câțiva ani, pe Android, Truecaller. La vremea respectivă nu am fost prea mulțumit, l-am dezinstalat.
Acum l-am instalat din nou, pe 950, cu gândul că poate au o bază de date mai amplă. Nu primesc nicicum codul de validare, deși am încercat de 3 ori.
Are cineva vreo idee?

#773
daemon666

daemon666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 02.05.2007
esti portat din alta retea? Sau ai redirectionari, sai dual sim?
Verifica astea mai intai.
Eu am patit o perioada pe digi sa nu primesc sms-urile cu diverse coduri de autentificare, dar intre timp si-a revenit, era probabil vina lor.

#774
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,212
  • Înscris: 12.02.2014
Da, sunt portat din orange în Telekom, dar de peste 3 ani.
Nu am redirecționări, telefonul este dual sim, dar nu am decât un sim în el.
De la alții am primit coduri de validare/autentificare fără probleme. Voi mai încerca zilele viitoare și voi reveni aici.
Crezi că poate fi dib cauză că telefonul e setat USA/english (pt cortana)?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate