Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Jocuri si Aplicatii Windows Phone

- - - - -
  • Please log in to reply
1261 replies to this topic

#685
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Mersi, dar n-ai inteles ce voiam sa spun :P

#686
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
eu nu ma c......c pe mine pentru 4 ron.

#687
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Ce e ron?
Poate 4 LEI.
Inmulteste 4 lei cu 20(cam atatea aplicatii am eu pe Android acum) ... deci cam 80 lei, daca ar fi 4 lei fiecare.
Tinand cont ca pentru fiecare aplicatie cautata gasesc 2-3 alternative pe care vreau sa le testez inainte pana o gasesc pe cea dorita, ajung pe la 270 minimum doar ca am facut trecerea de la Android la WP. Deci nu prea ies in castig cu nimic...

Nu sunt nici "scârţar" sa piratez toate aplicatiile, dar prefer sa iau 2-3-4 gratis, sa le testez, si in cele din urma o cumpar pe cea mai buna... daca merita.

Edited by alex2010, 31 July 2015 - 23:54.


#688
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
In wp poti testa app. inainte de a te decide daca cumperi sau nu!
Foarte putine sunt cu plata, la unele ai ceva reclame, care daca te enerveaza scapi de ele daca platesti.

Fata de android e cu totul alta lume!

RON e moneda tarii nostre ca doar nu umblam cu gradina zoologica in portofel.

Edited by bullterrorist, 31 July 2015 - 23:57.


#689
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Vezi ca de fapt leul e moneda tarii, nu ronul :)
In fine, ideea e ca am un telefon cu WP, e sigilat, asteapta sa-l desfac, stau de vreo 3 zile cu el pe birou dar nu stiu ce sa fac, daca sa-l pastrez sau sa-l vand(Lumia 640).
Pe android mi-am gasit toate programele care ma intereseaza si daca trec pe WP mi-e teama ca ies in pierdere dvpd financiar pana gasesc aplicatiile echivalente celor de pe Android.

Deci, in concluzie, pe WP ori le cumperi, ori le iei free din market-ul lor, alte surse de download nu sunt?

#690
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
prin ron, eu, inteleg moneda aflata acum in circulatie, sunt subiectiv aici dar denumirea de leu e cam penibila.

Microsoft store poate fi consultat si de pe net, vezi daca gasesti ce ai nevoie, daca sunt pe bani mai multe variante le probezi si apoi te hotarasti ce cumperi.

In wp nu poti instala app decat din store, avantajul e ca nu te trezesti cu probleme.

#691
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Daca faci developer unlock poti instala maxim 4 aplicații din surse "alternative". Este destul de usor. Gasesti mai multe detalii pe net. Pe Windows Phone .apk-urile se numesc .xap . Cauta.

#692
livcro

livcro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 21.03.2007
Aplicatiile de baza se gasesc si in wp..chiar mai mult decat cele de baza. Era o aplicatie care facea comparatii intre wp si android dpv al aplicatiilor. WP e mai sigur, pt ca e mai putin popular si nici hakerii nu se obosesc sa faca virusi/malware pt el....pe de alt aparte microsoft sunt mai stricti cu controlul aplicatiilor. Singurul dezavantaj gasit de mine e la waze..care nu a mai fost actualizat de aprox un an.

#693
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Au vandut Here Maps... cred ca ne luam adio de la navigatia de pe WP.
Azi tocmai ma pregateam sa desigilez telefonul :(

#694
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
De unde concluzia asta?

#695
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Nu cred ca Mercedes/BMW/Audi au vreun interes sa aiba si altii acces la hartile lor, in afara celor care le cumpara masinile...vor exclusivitate...

Edited by alex2010, 03 August 2015 - 11:02.


#696
mihai_n87

mihai_n87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 04.01.2014
Microsoft a dat deja banul la Nokia de luni bune si dezvolta singuri ce tine de navigatie pe WP. Asa cum elementele din Lumia Camera au fost integrate in aplicatia implicita Camera si te pune sa o folosesti in loc ei, asa vor face si cu HERE Maps.
Asa ca in nici un caz nu ne luam adio de la navigatia pe WP. Mai repede iOS si Android nu vor mai avea updatate aplicațiile HERE.

#697
ChrisD

ChrisD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 06.10.2013
Am intrebat  pe cei de la ING  pe facebook daca au de gand sa lanseze o aplicatie Home Bank pentru windows phone si mi-au raspuns :

Sigur! Ne dorim sa lansam versiunea de WP compatibila cu terminalele cu Windows Phone 8.1 spre sfarsitul verii. Vom anunta lansarea!

#698
mihai_n87

mihai_n87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 04.01.2014
Sa le spui sa o Faca compatibila cu W10, ca se lansează si ala in septembrie octombrie

#699
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postmihai_n87, on 05 august 2015 - 16:07, said:

Sa le spui sa o Faca compatibila cu W10, ca se lansează si ala in septembrie octombrie
Tie greu sa postezi?

#700
Comy

Comy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 21.12.2001
Quiet hours nu funcționează pe 8.1. Stiti vreo aplicatie similară?
Mulțumesc

#701
emilacke

emilacke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 05.09.2008
Salutare.
Dupa parerea voastra, care este cel mai bun browser pt wp, exceptand cel implicit? Cam am momente cand nu merge cum vreau IE si mi-as dori o aplicatie care sa se incarce la fel de repede.

#702
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002
Citez din descrierea lui: "#1 Browser for Windows Phone"

https://www.microsof...fy/9wzdncrfhvrf

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate