Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Jocuri si Aplicatii Windows Phone

- - - - -
  • Please log in to reply
1261 replies to this topic

#613
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007

View PostEdvinM, on 20 aprilie 2015 - 16:35, said:


Multumesc pentru sfat. In urmatorul update voi remedia acest aspect Posted Image

Să nu înțelegi greșit, știu că sunt foarte importante evaluările pentru că în acest fel îți este răsplătită munca, mai ales la aplicațiile gratuite. Singura chestie este să nu fie cerute imediat după instalare, pentru că nu ai cum să evaluezi o aplicație dacă nu o folosești.

#614
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View PostEdvinM, on 20 aprilie 2015 - 16:35, said:


Multumesc pentru sfat. In urmatorul update voi remedia acest aspect Posted Image

Ai facut-o exclusiv cu Windows App Studio?

#615
EdvinM

EdvinM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.12.2014

View Postammazon, on 20 aprilie 2015 - 18:55, said:


Să nu înțelegi greșit, știu că sunt foarte importante evaluările pentru că în acest fel îți este răsplătită munca, mai ales la aplicațiile gratuite. Singura chestie este să nu fie cerute imediat după instalare, pentru că nu ai cum să evaluezi o aplicație dacă nu o folosești.
Te-am inteles :P . Mi-am dat seama si eu ca este cam "devreme" sa zic asa sa ceri un review dupa nici 1 minut petrecut in aplicatie.
Mersi :)

View PostMasterboy, on 20 aprilie 2015 - 22:11, said:


Ai facut-o exclusiv cu Windows App Studio?
Nu, in Visual Studio.

#616
coradux

coradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 04.12.2014
Monument Valley e in Windows Store. În cazul în care cineva a ratat asta.

#617
murilexix

murilexix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 14.03.2009
Salut tuturor. Spuneti-mi va rog daca stiti vreo metoda prin care sa imi adaug drept vecini alti jucatori de Sims ... datorita faptului ca joc de pe Windows, nu am Game center ca metoda de conectare ( cum au cei cu iOS) si nici optiune de adaugare de vecini prin Facebook in cadrul jocului ( cum au cei cu Android). Am incercat cu Xbox, dar nu am reusit.

#618
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postmurilexix, on 05 mai 2015 - 22:11, said:

Salut tuturor. Spuneti-mi va rog daca stiti vreo metoda prin care sa imi adaug drept vecini alti jucatori de Sims ... datorita faptului ca joc de pe Windows, nu am Game center ca metoda de conectare ( cum au cei cu iOS) si nici optiune de adaugare de vecini prin Facebook in cadrul jocului ( cum au cei cu Android). Am incercat cu Xbox, dar nu am reusit.

In mod normal o faci prin Xbox Live. Jocul asta e Xbox Live enabled? Are achievements?

#619
murilexix

murilexix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 14.03.2009
Da, jocul are achievements si conectare prin Xbox live, dar nu pot sa-mi dau seama de ce nu functioneaza aceasta conectare. Am cateva achievements completate in Sims freeplay, dar nu imi apar la profil. Daca am inteles eu bine, am cont pe Xbox live, din moment ce intr-una din sectiunile magazinului apar drept 'player 467215 bla bla', nu? Ca tot veni vorba, cum pot sa-mi personalizez profilul, sa-mi aleg la avatar haine si accesorii ( am vazut la altii telefon, skateboard sau racheta)? Am gasit pe net o lista cu jucatori de Sims pe Windows, care joaca prin Xbox si am trimis cerere de prietenie catorva, dar nici macar nu imi apare numele jucatorului respectiv si notificarea "pending request". In schimb, mi-am facut un cont pe Xbox.com de pe un telefon cu Android si asa am putut sa ma adaug, dar normal ca nu pot sa adaug drept vecin in joc acel cont, deoarece acel telefon are un alt sistem de operare. Ai idee cum as putea rezolva aceasta problema?


#620
Mirco1

Mirco1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.07.2013
Un joc nou ce se poate juca numai online pe orice telefon,tablet si pc se cheama Foot chinko in html5.Il poti juca si pe situl onlinegamesforfree.eu pe linkul http://www.onlinegam...mes/foot-chinko

Edited by Mirco1, 14 May 2015 - 20:54.


#621
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postmurilexix, on 14 mai 2015 - 17:30, said:

Da, jocul are achievements si conectare prin Xbox live, dar nu pot sa-mi dau seama de ce nu functioneaza aceasta conectare. Am cateva achievements completate in Sims freeplay, dar nu imi apar la profil. Daca am inteles eu bine, am cont pe Xbox live, din moment ce intr-una din sectiunile magazinului apar drept 'player 467215 bla bla', nu? Ca tot veni vorba, cum pot sa-mi personalizez profilul, sa-mi aleg la avatar haine si accesorii ( am vazut la altii telefon, skateboard sau racheta)? Am gasit pe net o lista cu jucatori de Sims pe Windows, care joaca prin Xbox si am trimis cerere de prietenie catorva, dar nici macar nu imi apare numele jucatorului respectiv si notificarea "pending request". In schimb, mi-am facut un cont pe Xbox.com de pe un telefon cu Android si asa am putut sa ma adaug, dar normal ca nu pot sa adaug drept vecin in joc acel cont, deoarece acel telefon are un alt sistem de operare. Ai idee cum as putea rezolva aceasta problema?

Faci tu ceva gresit <_< Trebuie sa instalezi aplicatia asta:

http://www.windowsph...6b-78e7d1fa76f8

#622
murilexix

murilexix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 14.03.2009
Nu stiam ca trebuia instalata aplicatia ... am instalat-o, am adaugat din nou alti jucatori in lista de prieteni si acum merge totul perfect - chiar daca nimeni nu mi-a acceptat inca cererea de prietenie, am 15 vecini in joc, deci problema este rezolvata. Multam fain pentru ajutor, Masterboy.

#623
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Eu folosind Moto G si fiind putin fan boy Android. Am dat peste un lumia 435 si da in Store gasesc tot ce am nevoie inafara de aplicatiile Google. Se misca putin cam greoi sau doar mi se pare fata de Moto G. Oricum nice OS !

#624
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am instalat si eu aceasta aplicatie : https://www.windowsp...27-25eddccbebf2
Ea s-a dus direct in setarile telefonului , nu apare in lista de aplicatii , un pic mai ciudata aplicatia
Cum se poate dezinstala ?

#625
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Leo's Fortune: https://www.windowsp...ae-6ef2b166cc32
Scump, dar greu sa ma abtin. La Monument Valley am cumparat toate nivelele si nu regret un cent. Asta e cam la fel de apreciat

#626
ionas1

ionas1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 07.10.2009

View PostMembruAnonim, on 20 mai 2015 - 09:06, said:

Am instalat si eu aceasta aplicatie : https://www.windowsp...27-25eddccbebf2
Ea s-a dus direct in setarile telefonului , nu apare in lista de aplicatii , un pic mai ciudata aplicatia
Cum se poate dezinstala ?

Nu se poate dezinstala, este aplicatie de sistem.

#627
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007

View PostMembruAnonim, on 20 mai 2015 - 09:06, said:

Am instalat si eu aceasta aplicatie : https://www.windowsp...27-25eddccbebf2
Ea s-a dus direct in setarile telefonului , nu apare in lista de aplicatii , un pic mai ciudata aplicatia
Cum se poate dezinstala ?

View Postionas1, on 23 mai 2015 - 18:37, said:

Nu se poate dezinstala, este aplicatie de sistem.
Zau?
Setari - data+ora schimbi anul. ..2120 sau mai mult apoi in setari apesi sa deschizi aplicatia care doresti sa o stergi ...

Edited by AEROAQUA, 23 May 2015 - 19:14.


#628
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006
Mai are cineva probleme cu Candy Crush, nu-l pot instala deloc. Dupa ca dau descarcare, îl pune "in asteptare" si asa rămâne o vesnicie. Am încercat cu instalare pe sd card sau pe telefon si aceeasi situatie. O idee ceva?

#629
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007
Restart la telefon.

#630
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006
Am dat si restart, aceeasi treaba.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate