Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Cuptor cu microunde defect

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
jarda

jarda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.12.2012
Buna ziua, am un cuptor cu microunde care pana de curand functiona perfect, dar acum nu mai primeste curent cand il bag in priza. Am fiert ceva in bucatarie si am facut cam multi aburi , iar cand am vrut sa ii dau drumul a facut ,,buff'' si sa oprit. Nu a facut flama sau ceva de genul, pur si simplu sa oprit si nu mai primeste curent. Stie cineva daca il mai pot repara sau daca pot cumpara ceva siguranta , sau sa imi iau gandul de la el? Apropo cuptorul ii SHARP R-33STD.

Multumesc Anca.

#2
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Sunt 2 sigurante in cuptor , cred ca a "crapat" cea de la alimentare cu 220V .
Trebuie demontat capacul din spate si inlocuita . Are 10-15 A .

#3
jarda

jarda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.12.2012
Multumesc frumos, am sa ma uit sa vad care ii treaba, pe el scrie ca are siguranta de 10A, sper din tot sufletul sa fie numai asta si sa il mai pot utiliza o perioada. Merci

#4
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Parerea mea e ca te obosesti degeaba. Sigurantele de 10A nu se ard asa cand le tuna lor. Au un motiv bine intemeiat.

#5
jarda

jarda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.12.2012
Da se pare ca asta a fost un motiv (abur prea mare) si tin sa anunt ca sunt tare fericita ca nu a trebuit sa schimb tot cuptorul numai o siguranta care ma costat 0.80 bani. Multumesc ,,tidicristi '' pentru sfat, daca ascultam de alti imi aruncam cuptorul Posted Image .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate