Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Black Friday 23.11.2012

- - - - -
  • Please log in to reply
2834 replies to this topic

#1
pyxysh

pyxysh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 11.09.2008
Modelul e ales(desi nu batut in cuie),buba-i ca nu se pupa cu bugetul.
E vorba de un Dell Inspiron N5520 Ivy Bridge i5 3210M cu video integrat HD 4000.
Laptopul va fi folosit doar pt.net,filme chestii uzuale,exclus jocuri......dar am zis sa
fie acoperitor pentru sa zicem urmatorii 3 ani.Desi nu stiu ce-ar putea sa apara in
acest timp, care sa faca, sa zicem un i3-2370M(ori un B970)cu nVidia GeForce 610M inutilizabil.
S-au gresesc?
Acuma revenind,la partea financiara(cea mai dureroasa),Dell-ul(care-mi place mult de tot)
l-as gasi undeva la 2400-2500 lei,iar varianta 2.....Samsung NP300E5X-S01RO cu i3-2370M , 4GB, 500GB, nVidia GeForce 610M,recomandat si de LensFlare la 2000 lei.
Voi avea vreo sansa sa gasesc Dell-ul undeva la 2000 lei,de Black Friday sau e cam mare
reducerea(400,500 lei)asteptata.
Intreb pe cei care au urmarit fenomenul asta al reducerilor de sarbatori.
Iar intre cele 2 modele ,merita sa ma cramponez de Dell,sau la ce va fi pus sa faca nu voi
sesiza mare diferenta.
P.S Am observat ca HD 4000,nu o gasesti decat pe procesoare de la Ivy Bridge i5 3210M
in sus(cu pretul de rigoare)
Multumesc.

#2
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,172
  • Înscris: 03.08.2010
sunt multi care si-au pus toata speranta in Black Friday asta, mai ceva ca in moastele sfintei Paraschiva.pacat ca nu inteleg ca e doar o activitate de marketing, si nu o campanie de reduceri.

#3
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,882
  • Înscris: 31.03.2003
Poi ce are ?
Nu inseamna ca nu ai putea gasi produsul mai ieftin.

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,771
  • Înscris: 25.01.2007
adica reducerea e semnificativa la 3 produse di 3000 de pe site. si alea doar in 3 exemplare. alte 30 sunt scumpite inainte, ca sa fie reduse ulterior.
si oricum friday siturile celor cu promotie sunt down... cand isi revin, intri sa vezi ce reduceri senzationale au fost, dar nu ai prins...

#5
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
@pyxysh m-as mira sa prinzi Dell Inspiron 5520 la reducere de Black Friday, e model nou si sunt slabe sanse (in nici un caz cu reducere asa mare). In cel mai fericit caz poate prinzi un Samsung similar la reducerea curenta. Intr-adevar, Dell-ul e foarte ok dar si Samsung-ul e cam tot pe acolo, in plus are ecran mat.

@slai esti prea pesimist Posted Image

Edited by LensFlare, 04 November 2012 - 09:20.


#6
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008

View PostLensFlare, on 04 noiembrie 2012 - 09:18, said:

@slai esti prea pesimist Posted Image

Păi cam aşa e, anul trecut mi-am rupt F5-ul în două.

#7
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
@driftking91 iti dai seama ca nu puteau lua servere noi doar pentru 1 zi, oricum tot ce a avut reducere buna s-a vandut in prima ora.

Edited by LensFlare, 04 November 2012 - 10:03.


#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Vinerea asta nu-i cumva la un anumita magazin online, cel mai scump din curtea scolii? Banuiesc ca oferta de vineri va consta in alinierea preturilor cu ale concurentei.
Da, marketing.

#9
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Uitați un exemplu pe aceeași configurație de cpu și gpu. La comentarii unul spune că l-a luat cu 200 lei mai ieftin nu de mult. La fel l-am luat și eu. De vinerea neagră nu-l va ieftini cu mai mult de 300 lei față de prețul actual. Marketing.

#10
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Eu am cumparat aproape exclusiv de la emag, pana acum vreo 2 luni cand am cautat componente pentru un PC. Google-ind, am ajuns la un alt magazin, bineinteles ca nici nu am luat in seama pravaliile obscure, anyway, am castigat 400 lei cumparand din alta parte (nu dau numele decat pe privat...). Nu imi amintesc sumele exacte, dar la procesor am iesit cu 130 lei mai bine decat la emag.
Despre asta vorbesc. Ei isi vor alinia preturile cu celelalte magazine si asta va aparea pe site ca reducere. Cand doriti sa cumparati ceva, mai cautati pe net.

#11
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
@YOUR_GOD dar la celelalte magazine nu beneficiezi de ce ofera eMag si oricum nu au toate produsele mai scumpe, unele sunt mai ieftine ca la concurenta.

Edited by LensFlare, 04 November 2012 - 11:09.


#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Da-mi un exemplu. Si cred ca aspectul este echivalent.

#13
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
@YOUR_GOD iti dai seama ca nu stau sa pierd timpul incercand sa te conving pe tine, probabil ai observat si tu unele produse la pret bun pe la eMag. Un exemplu ar fi laptop-ul Samsung NP300E5X-S01RO ce are pret mult mai mic si primesti si un cadou ;)

Edited by LensFlare, 04 November 2012 - 11:36.


#14
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
Eu am prins o oferta buna in 2011 pe 25 neiembrie la BF pe emag.
Insa anul acesta exista vreo certitudine ca va mai fi BF ?

#15
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
@ageofdark cu siguranta, cel putin la eMag.

#16
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View PostLensFlare, on 04 noiembrie 2012 - 11:35, said:

@YOUR_GOD iti dai seama ca nu stau sa pierd timpul incercand sa te conving pe tine
In cazul unor dovezi clare, nu ar trebui sa fie necesar niciun alt efort. Imi displace formularea ta. Discutie incheiata.

#17
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Ti-am dat un exemplu foarte clar (diferenta de pret de 200 - 250 de lei fara sa luam in calcul cadoul), nici formularea ta nesustinuta de dovezi nu a fost foarte ok.

Edited by LensFlare, 04 November 2012 - 11:53.


#18
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostLensFlare, on 04 noiembrie 2012 - 11:44, said:

Ti-am dat un exemplu foarte clar (diferenta de pret de 200 - 250 de lei fara sa luam in calcul cadoul), nici formularea ta nesustinuta de dovezi nu a fost foarte ok.
Sunt multe cazuri în care cel.ro sau PcGarage au prețuri mai bune decât eMAG. Mai ales la laptopuri.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate