Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Ce garantie am ca firma de hosting nu-mi copie fisierele/tema/template-ul/plugin-urile ?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
ddp

ddp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.05.2007
Iti poti muta siteul la o companie mare, iar ei cu siguranta nu se vor obosi sa isi copieze tie siteul. La o firma mica, noua, se poate intampla asta.
Sau daca ti mortis sa fi sigur atunci iti cumperi un dedicat, sau iti duci un server la o companie care face colocare.

#20
crossing

crossing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.07.2005
Poate cineva sa enumere 3 firme de hosting din Ro care dupa opinia sa nu se preteaza la asa ceva ?

#21
astimp_srl

astimp_srl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 02.11.2012
limehost.ro
xservers.ro
dedicatserver.ro

#22
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
cred ca esti exagerat de paranoic.
sansele ca un host sa-ti fure scriptul tau pretios SI sa-l si foloseasca cumva in interesul sau dupa aia sunt nesemnificative.

web-ul e plin de script-uri, teme etc. s-a facut cam tot ce se putea face.
daca spui ca "fisierele/tema/template-ul/plugin-urile" tale sunt valoroase inseamna ca sunt peste ceea ce se gaseste deja in abundenta gratis pe web, deci kestii destul de complexe.
nu vad de ce si-ar bate capul un copilas pararel cu aceste lucruri cand tu poti demonstra la orice ora ca esti autorul lor.

#23
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005

View Postastimp_srl, on 29 ianuarie 2013 - 18:37, said:

limehost,ro
xservers,ro
dedicatserver,ro
Adica restul abea asteapta clienti pentru a le fura site-urile ? Alti colegi de forum s-ar putea sa nu fie de acord cu tine. Stiu motivul celor din lista insa trebuia specifici macar ca "nu se rezuma doar la..".
----
IMHO, cei mai predispusi la asa ceva sunt gamerii care si-au luat un reseller prin state, ca sa fie cat mai ieftin posibil, care isi pun whois privacy si care spameaza pe forumuri si dau mass messages, de cei care isi pun tot felul de LLC/LTD sau, mai grav, de cei care fura site-uri sau care pastreaza datele altora Posted Image De genul asta trebuie sa te feresti daca vrei sa scapi de obsesia asta.
PS: Ca veni vorba, uite exemplu de cine sa te feresti

Edited by CuteGuy, 31 January 2013 - 18:14.


#24
astimp_srl

astimp_srl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 02.11.2012

View Postcrossing, on 29 ianuarie 2013 - 18:31, said:

Poate cineva sa enumere 3 firme de hosting din Ro care dupa opinia sa nu se preteaza la asa ceva ?

de aceea am citat numai 3, sunt multe firme pe care le cunosc personal in RO care nici nu sau gandit vreodata la asa ceva ( GTS,Netbridge,CHML .....etc, cam toate cele mari cu DC propriu ( si ma refer la DC nu garaj apartament ...reselleri...)) .

Edited by astimp_srl, 31 January 2013 - 18:27.


#25
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005
@astimp: stiam lucrul asta insa ce am vrut sa subliniez este faptul ca se poate interpreta de catre necunoscatori ca cei care nu sunt trecuti acolo s-ar putea preta la activitati josnice.

#26
darkfritz2

darkfritz2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.01.2013

View Postcrossing, on 29 ianuarie 2013 - 18:31, said:

Poate cineva sa enumere 3 firme de hosting din Ro care dupa opinia sa nu se preteaza la asa ceva ?

View Postastimp_srl, on 29 ianuarie 2013 - 18:37, said:

limehost.ro
xservers.ro
dedicatserver.ro

View PostCuteGuy, on 31 ianuarie 2013 - 18:38, said:

@astimp: stiam lucrul asta insa ce am vrut sa subliniez este faptul ca se poate interpreta de catre necunoscatori ca cei care nu sunt trecuti acolo s-ar putea preta la activitati josnice.

astimp a raspuns la intrebare de catre crossing. el a cerut 3 firme. a dat 3 firme. n-are treaba cu activitate josnice. evident ca sunt multe alte firme. te rog citeste topicu inainte sa faci afirmatii de genu.

#27
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005

View Postdarkfritz2, on 31 ianuarie 2013 - 18:55, said:

[..]. te rog citeste topicu inainte sa faci afirmatii de genu.
... si tu te-ai inregistrat special pentru a-mi atrage mie atentia ? Posted Image
Nu fac economie de cuvinte si as fi putut da si eu la randu-mi 3 exemple dar, asa cum a subliniat @Nemesis, miroase a puţintică paranoia si se face prea mult caz pentru o nimica toata.

#28
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
Ideea e sa nu-ti cumperi si domeniul tot de la hoster. Si atunci chiar daca iti fura scriptul, vizitatorii nu ti poate lua

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate