Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Acer CloudMobile S500

- - - - -
  • Please log in to reply
7462 replies to this topic

#7255
clodyous

clodyous

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.08.2013
As dori sa stiu si eu daca au mai aparut os gen samsung/htc/lg ? Multumesc!


#7256
ChocolateMuffins

ChocolateMuffins

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.03.2013
Postez si aici, in speranța ca găsesc ce am nevoie.
Nu il trimit in service-ul celor de unde l-am luat, am fost cu el la vreo 2 până acum, iar băietii de acolo mi-au spus ca bateria e praf. Se invarte pe suprafata plană, e umflată.
Acum caut sa cumpăr, de preferat, una nouă. Pe net nu găsesc decât vreo 3 site-uri dubioase cu asa ceva, undeva la ~110 lei, cu transport “gratuit oriunde in lume“. Au aceeasi interfata si sunt ale aceluiasi distribuitor... ciudat!
Dacă cineva vinde vreo baterie sau are idee de unde pot lua una l-as ruga sa scrie. Multumesc.

#7257
srsdani

srsdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 30.07.2011
Sincer nu mi se pare corect, ba chiar nesimtire iar sa zica service-ul ca bateria e problema si ca ei nu schimba asa ceva. Pai de cumparat nu ai de unde, iar originala nu merge. Este ca si cum ai lua o masina dar nu ai de unde sa ii pui benzina, adica degeaba, si producatorul garanteza ca merge de rupe. Daca tot are pretentii de astea, sa justifice si de unde sa luam baterii.... si ecrane! Si pana la urma daca stiu eu bine nu scrie ca bateria vine separat pe factura si fara garantie. La un laptop, scrie clar, ca bateria are garantie X luni fata de laptop care are 1-3 ani de obicei. Oricum, asta e ca si idee.

#7258
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 08.01.2009

View PostChocolateMuffins, on 25 august 2014 - 21:59, said:

Postez si aici, in speranţa ca găsesc ce am nevoie.
Nu il trimit in service-ul celor de unde l-am luat, am fost cu el la vreo 2 până acum, iar băietii de acolo mi-au spus ca bateria e praf. Se invarte pe suprafata plană, e umflată.
Acum caut sa cumpăr, de preferat, una nouă. Pe net nu găsesc decât vreo 3 site-uri dubioase cu asa ceva, undeva la ~110 lei, cu transport “gratuit oriunde in lume“. Au aceeasi interfata si sunt ale aceluiasi distribuitor... ciudat!
Dacă cineva vinde vreo baterie sau are idee de unde pot lua una l-as ruga sa scrie. Multumesc.

Daca inca e in garantie si bateria s-a degradat in asemenea hal normal ar trebui schimbata pe garantie . Oricum daca nu gasesti varianta originala de la un vanzator de incredere poti sa iei cu incredere asta .E cam scumpa ce e adevarat . Daca tot dai banii , poti incerca evantual monstruozitatea asta . Firma este una foarte serioasa , care produce baterii aftermarket pt. toate modelele de telefoane .

#7259
lex luthor

lex luthor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 27.03.2007
Eu am cumparat recent o baterie noua de aici: http://www.ebay.com/...=item4d1fa61c39

Merge foarte bine. Si nici nu a fost prea scumpa. Intr-o saptamana a sosit din Germania.

#7260
srsdani

srsdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 30.07.2011
Cineva de aici care sa ma ajute cu niste teste(ceva modificari pe partea audio, si avand un telefon caruia nu ii functioneaza castile nu pot proba). Este vorba de un kernel. Daca sunt doritori, sa imi dati un PM.

#7261
laurst

laurst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 09.12.2010
A incercat cineva reca .m-ar interesa si pe mine daca este stabil si ce bug-uri are sau un alt rom care sa fie stabil fau cu cat mai putine bug-uri.mersi anticipat de raspuns

#7262
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

View PostChocolateMuffins, on 25 august 2014 - 21:59, said:

Postez si aici, in speranţa ca găsesc ce am nevoie.
Nu il trimit in service-ul celor de unde l-am luat, am fost cu el la vreo 2 până acum, iar băietii de acolo mi-au spus ca bateria e praf. Se invarte pe suprafata plană, e umflată.
Acum caut sa cumpăr, de preferat, una nouă. Pe net nu găsesc decât vreo 3 site-uri dubioase cu asa ceva, undeva la ~110 lei, cu transport “gratuit oriunde in lume“. Au aceeasi interfata si sunt ale aceluiasi distribuitor... ciudat!
Dacă cineva vinde vreo baterie sau are idee de unde pot lua una l-as ruga sa scrie. Multumesc.


Din ce imi aduc aminte postase cineva aici linkul catre un magazin din Romania care vindea baterii originale pe la 70 lei parca. Nu am reusit sa gasesc acel post, daca ai timp ai putea cauta chiar aici.

#7263
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Eu am postat link-ul, dar nu mai stiu cand. Oricum, bateria este originala si merita cei 70 lei. Poti incerca si cu celelalte variante, gen Mugen, dar sunt mai scumpe.

#7264
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
era 24gsm.ro cred, dar vad ca nu mai au.

#7265
stormhunt3r

stormhunt3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 26.02.2013
Acesti oameni au venit in ajutorul nostru, al posesorilor de smartphone-uri, mai ales de Acer CM cu baterie de doi lei. E bun pentru activitati in aer liber, daca te duci cu cortul la munte. Si are pret rezonabil. Telefonul nostru s-ar incarca intr-o ora jumate. https://www.kickstar...l-solar-charger

#7266
laurst

laurst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 09.12.2010
http://www.modaco.co...-11-13v4/page-6 .
A incercat cineva modul asta?

http://www.modaco.co...-11-13v4/page-6 .
A incercat cineva modul asta?

#7267
laurst

laurst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 09.12.2010
Am si eu nevoie de ajutor cu o informatie.cum sau unde gasesc si eu systemui.odex ca tre sa-l modific pt a aplica modul de mai sus dar nu-l gasesc.acest fisier se gaseste numai in stock rom pt ca am reca instalat si la system/app nu-l gasesc.
Am incercat cu root explorer si root browser
Mersi anticipat

Edited by laurst, 13 September 2014 - 22:26.


#7268
srsdani

srsdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 30.07.2011
E acolo dar nu il gasesti tu.

Attached Files



#7269
laurst

laurst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 09.12.2010
La mine chiar nu este dupa cum vezi in screen shot.cred ca este din cauza rom-ului reca

Attached Files


Edited by laurst, 14 September 2014 - 02:25.


#7270
srsdani

srsdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 30.07.2011
Da, asa are sens, ca poate i-a scos odex-ul(Desi e o idee rea, teoretic cu odex se misca mai rapid).
In alte noutati, cum nimeni nu vrea sa testeze kernel-ul meu, am sa lansez totusi o versiune azi-maine si aia sigur o sa fie testata de mai multe persoane :)).
ps: aici link google drive pentru odex.

#7271
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Pune-o pe XDA...

#7272
laurst

laurst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 09.12.2010
Am rezolvat-o srsdani.mersi.am instalat varianta stock si apoi am reușit cu modul.pune si aici link cu kernel si poate o să-l încerc si eu.nu m-am avantat prea mult cu romuri pentru ca abia am făcut root la tel si nu am vrut să-l stric. Sa spui si ce modificări ai adus ca poate atunci vor fi mai multi doritori

Mai am si eu o întrebare : daca fac underclock la procesor e posibil sa tina mai mult bateria?
Daca da va rog sa îmi spuneți si mie cum se face.
Srsdani felicitări pt tool si toate informațiile de pe blog întrucât mi-au fost de mare ajutor si la decodare,Root si instalare rom si stock.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate